Jump to content

Plecionka P-Line TCB 8


krs

Recommended Posts

Dawno nie było nic o plecionkach ;) Inflacja szaleje, ceny sprzętu wędkarskiego poszły w górę, trzeba szukać oszczędności, stąd zakup taniej jak na 8 splotową, linki marki P-Line TCB 8,  zakup na metry bo chyba tylko tak można ją u nas dostać. Zamówiłem 0,15mm, 10,5kg, 110m, celowo taką długość, jak się okazało idealnie wchodzi na szpulę Zaubera 2000. 

 

Pierwsze wrażenia, linka jest gładka w dotyku, nie tak gładka jak japońskie 8 splotowe ale po przelotkach nie rzeźbi, może słychać minimalny szum, kolor ciemno zielony, przy nawijaniu zostaje niewiele farby na paluchach, w porównaniu do japońskich linek jest sztywna i to jest jej największa  przewaga, nie klei się do wszystkiego nie jest wiotka. 

 

Nie używałem jej jeszcze zbyt długo, zaliczyła może 10 wyjazdów,  ale mogę napisać że leci z niej daleko, farba jak na razie się trzyma, zero splątań i innych niespodzianek. Pod koniec sezonu napisze jak się sprawuje ale wygląda mi na to że będzie to podstawowa  plecionka na następne sezony. 

 

Podsumowując dawno nie miałem tak dobrej plecionki, cenowo bije wszystkie japońskie na głowę a jest od nich moim zdaniem lepsza i też  wytrzymalsza,  nie ma szans zerwać jej w prosty sposób na zaczepie. Ta którą mam 0,15 można porównać do Power pro 10lb z rynku usa, może jest delikatnie cieńsza, w załączeniu fotka PP (czerwona) i P-line. 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Po ponad roku od napisania posta na temat plecionki P-Line TCB 8 0,15mm, mogę napisać że to bardzo dobra plecionka, tania, mocna, cóż chcieć więcej, bardzo dobry zamiennik droższych i wcale nie lepszych 8 splotowych japońskich linek YGK czy Sunline, może nie jest tak idealnie gładka i miękka ale różnica w tej kwestii jest niewielka, jak dla mnie bardzo dobry produkt.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy