Skocz do zawartości

Wędka do ultralight


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

poszukuje wędki spinningowe do łowienia w większości małymi przynętami gumowymi ( typu Libra lures) głównie na rzekach bieszczadzkich. Posiadam kija dam microflex 1-7, ale szukam czegoś delikatniejszego, budżet to około 40Ozł i żeby miała długość przynajmniej 2 m, nie lubię wędek długości 1,8 m. Myślałem nad blue birdem do 5g, ma ktoś tą wędkę? Jakie inne wędki polecacie? 

Edytowane przez cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W haczykowie an przemysłowej maja kilka patyków od 2,5 do 5g

Abu, Mikado, coś tam jeszcze. Nie wiem czy w 400pln się zmieścisz, ale warto pomacać - bo biorąc dwa kije do 3,5 g można mieć diametralnie różne odczucia.

Z tanich to chyba tylko Flagman i pewnie będzie poniżej 2m długości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Miałem okazje przez chwilę połowić wędką Favorite a konkretnie Blue Bird Nano 1.83m 0.2-1.5g. Kijek w cenie 379zł, czy to dużo czy mało, nie wiem, moim zdaniem chyba ciut za dużo, nie znajdziemy tam przelotek fuji czy chociażby uchwytu tej marki. Samo wykonanie poprawne choć w moim egzemplarzu pierwsza przelotka od kołowrotka była nieco krzywo osadzona, ale to dla mnie nie problem, sam kijek wygląda całkiem przyjemnie.  No i ten ekstremalnie krótki dolnik, osobiście brakowało możliwości klasycznego wyrzutu przy  pomocy obu rąk, pozostaje wyrzut z jednej ręki ;) Największy atut tegoż wędziska to hol nawet małej ryby, tutaj jest bardzo przyjemnie to moim zdaniem największy atut tego kija. Wędki tej  już nie mam, przyszedł za to "zamiennik" o połowę tańszy z aliexpress o którym napiszę w swoim czasie.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam Mifine Outrange do 5g ( realnie ogarnie i 7g ). Fajny tani kijek o parabolicznym ugięciu na pstrąga i ewentualnie okonia. Mam też Robinsona Diaflexa do 8g 189cm( świetny pod okonie z łódki i Dragona MSX Microspecial do 6g w długości 198cm. Na wszystkie wymienione kije łowie i z czystym sumieniem mogę je polecić. Najszybszy jest Diaflex, Póżniej Dragon MSX a na końcu Mifine. Przy przyłowach dużych ryb np klenie 45plus najlepiej sprawdza się Dragon MSX.

 MIFINE OUTRANGE UL Ultralight spinningowa przynęta 0.5-5G 30T z włókna węglowego Fuji/RA pierścienie wydrążone końcówki do wędka pstrąga - AliExpress 18 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2024 o 09:28, P@wel napisał:

Mam Mifine Outrange do 5g ( realnie ogarnie i 7g ).

 

Ja również posiadam kijek chińskiej marki Mifine a konkretnie ILLUSION SLASH XUL 0,3-0,8g, kupiłem go jakiś czas temu, byl ze mną dopiero parę razy nad wodą. Opis z przysłowiowego sufitu, realnie na oko 1-3g. Wykonanie takie sobie, przelotka szczytowa lekko krzywo się producentowi zamocowała ;) ale to specjalnie nie przeszkadza. Przelotki niby Fuji, uchwyt jakiś wynalazek plastikowy. Samo łowienie przyjemne, kijek wydaje mi się szybszy i czulszy od Blue Birda Nano, którego chwilkę miałem okazje używać. Dałem za niego z przesyłką z Chin 200zł, myślę że to uczciwa cena, pomijając tą nieszczęsną szczytową przelotkę.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.