Skocz do zawartości

Kołowrotek Savage Gear SG8 3000H FD


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu marka SG znana min. z przynęt Cannibal wypuściła na rynek kołowrotki spinningowe, szczerze to zbytnio oferta mnie nie interesowała, ale w związku z tym że ostatnimi czasy pojawiły się spore przeceny na te młynki - pewnie związane z małym zainteresowaniem ze strony kupujących, zakupiłem jeden z modeli SG8 3000H FD, przeceniony ponad 50%. Dałem za niego ~250zł, czyli całkiem niewiele.  Zakup typowo przypadkowy, nie planowałem zakupu kołowrotka. Ale do rzeczy.

 

Kołowrotek z wyglądu całkiem przyjemny, kolory stonowane, materiały użyte wyglądają na solidne,  może się podobać. Wagowo ok 210g, z plecionką  Sunline x4 PE# 1.0 waży 235g, czyli niewiele, Zauber 2000 z plecionką PE 1.0 waży ok. 290g.  Szpula z opisu o podobnej pojemności  jak Zaber 2000, jednak wygląda na to że pomieści nieco więcej linki, co  moim przypadku jest na plus, w Zauberze brakowało mi pojemności szpulki. Na sucho kręci dobrze, linkę nawija całkiem poprawnie. Więcej napiszę jak go sprawdzę nad wodą.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krótka przygoda z kołowrotkiem marki SG zakończyła się dla mnie , użyłem go może pół godziny i odesłałem z powrotem do sklepu. Na sucho pracuje OK, ale już pod byle obciążeniem czuć opór, w moim przypadku była to gumka 3" i 5g główka czyli praktycznie nic, nie wiem czy jest to wada kołowrotka bo nic nie pukało i nie trzeszczało ale porównując pracę do Zaubera to jednak wolę Zaubera, może te ostatnie potrafią stukać i pukać ale przynajmniej nie mają moim zdaniem wyczuwalnego oporu przy ściąganiu przynęty. Do tego rozmiar SG 3000 jest dla mnie za mały, niewiele różni się od Zaubera 2000 , mogłem wybrać rozmiar 4000 ale już tego nie zrobię ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też go zamówiłem (3000 tylko wersję bez H) skuszony tą promocją - 270zł , pewnie jutro lub poniedziałek dojdzie, więc przetestuję i dam znać co myślę :) ma ktoś z was jeszcze jakieś doświadczenia z tymi kręciołkami?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sg4 ag 3000 h po za luzem na korbce mimo że jest wkręcana kręci nawet w porządku . Kolorystyka pasuje do kija sg4 .

kupiłem to używam drugi raz raczej nie kupię .

dobre opinie tej marki maja chyba największe kołowrotki pod suma na stacjonarke ale też bym wolał coś innego .i ten nienieski multik do verticala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SG8 kręci całkiem dobrze ale przyzwyczajony do klasycznego Zaubera wyczuwam sporą różnicę, piszę o klasycznym Zauberze i młynkach Zaubero podobnych typu Spro blue/red arc itp, - miałem też nowego Zaubera worm-shaft w czerwonym kolorze i tam tez nie było zbyt ciekawie, sprawdzone rozwiązania jednak wygrywają.  Kołowrotek SG8 pewnie mógłby mi się sprawdzić do szybkiego prowadzenia przynęty przy energicznym podbijaniu z kołowrotka ale ja przeważnie spokojnie kręcę i tutaj SK8 mnie nie zadowolił  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penny są spoko mam battle na spin i slammery do stacjonarki .

Ostatnio kupiłem socorro Shimano pod sumowy spinning strasznie szumiał po rozkręceniu okazała się że miał kupkę smaru wrzucona w jedno miejsce tak że nie było możliwości aby samoczynnie się smar rozprowadził po rozprowadzeniu tego smaru kołowrotek bajka .

W tym sg4 myślę nad jakimiś podkładkami pod korbkę aby. Zniwelować luz .

Ale myślę że przy moim łowieniu kołowrotek rozsypie się szybciej jak trwa gwarancja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł dziś, pierwsze wrażenia nawet pozytywne, ale bez szału, według mnie:


- malutki i lekki jak na 3000, taki bardziej na UL (odpowiednik 2000/2500)
- na sucho chodzi poprawnie, ale daleko mu do choćby Daiwy Legalis, którą eksploatuję i nie za bardzo szanuję, mimo to Daiwa chodzi płynniej (a katalogowo tańsza)
- hamulec bez zarzutów 
- duży plus za zapasową szpulę (kiedyś norma, a dziś luksus)
- wygląda całkiem solidnie, ale raczej nie chciałby wyciągać dużych ryb na pierwszy rzut oka
- rzeczywiście mikro luz pod korbką, ale nie wiem czy bym się czepiał, kręci poprawnie, gumowana rączka nawet przyjemna w dotyku.

 

Ogólnie nie jest to nic specjalnego jak na cenę katalogową 500-600, po promocji w cenie 270 ok, choć gdybym obejrzał w sklepie to bym raczej nie kupił, zobaczymy jak pod obciążeniem nad wodą, ale raczej do malutkich przynęt bym go używał w tym rozmiarze. Jeśli zostawię to pod UL, ale to się jeszcze okaże czy się polubimy. 

 

Zastanawia mnie też skąd takie promocje przez pół ceny, bo to trochę podejrzane, czyżby nie schodziły albo było dużo zwrotów... opinie na necie są mieszane, więc trzeba samemu się przekonać :)  
 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek zwróciłem, nie wziąłem nad wodę (żeby nic nie uszkodzić) ale pokręciłem sporo na sucho pod różnymi obciążeniami - im więcej podnosił wyraźnie ciężej i głośniej chodził w porównaniu do innych które mam w podobnych rozmiarach - to mi wystarczyło, także przygodę z SG również szybko zakończyłem, jednak ostatecznie nie mam pojęcia czy to dobry sprzęt, te super promocje też wydały mi się podejrzane, po prostu nie chciałem ryzykować :) 

 

W dniu 15.07.2023 o 12:02, jacob1993 napisał:

Ale myślę że przy moim łowieniu kołowrotek rozsypie się szybciej jak trwa gwarancja .

Nie wiem jak SG4, ale SG8 ma niby 5 lat - ale czy uznają ewentualne uszkodzenia to już inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.