Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ciekawy dzień nad wodą, najpierw nurkowałem za urwanym woblerem i wśród ławicy okoni i płotek spotkałem szczupaka na około 120-130cm, największy okaz jaki w życiu widziałem, niestety nie miałem ze sobą kamery. Około 10 minut pływania dookoła niego aż uciekł. Następnie popołudniu trafił się z drugiej strony jeziora też fajny ale dużo mniejszy :beer: 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.06.2021 o 08:23, papltr napisał:

Wczoraj ciekawy dzień nad wodą, najpierw nurkowałem za urwanym woblerem i wśród ławicy okoni i płotek spotkałem szczupaka na około 120-130cm, największy okaz jaki w życiu widziałem, niestety nie miałem ze sobą kamery. Około 10 minut pływania dookoła niego aż uciekł. Następnie popołudniu trafił się z drugiej strony jeziora też fajny ale dużo mniejszy :beer: 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Gratulacje, widać jeszcze coś tam pływa no ale niestety łódź na tym zbiorniku to podstawa jeśli chodzi o spinning. Kolego a możesz powiedzieć jak teraz ze stanem wody na jeziorze ? W zeszłym roku byłem 2 tygodnie na Werlasie jakoś od 20 czerwca to masakra przez te deszcze. W tym roku też jadę w 2 połowie lipca ale nie nastawiam się zbytnio na jakieś wyniki bardziej chyba polatam za boleniem ale to się zobaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • krs zablokował(a) ten temat
  • krs odblokował(a) ten temat
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.06.2021 o 15:47, Kangur napisał:

Zbiornik na do 2007-8 roku był pełen ryb z drapieżnych sandacz, szczupak, okoń. Nie było sumów i boleni ryb wprowadzonych przez PZW! Nikt nie robi żadnych badań . Co do sumów wpłynęły na 100% na ichtiofaunę jeziora zeżerając wszystkie gatunki. Sum duży  w nadmiarze jest szkodnikiem. Zarybianie sumem zbiorników zaporowych to głupota do kwadratu. Tym bardziej, że się rozmnaża w Solinie a to już tragedia! Na dodatek głębokie jezioro nie pozwala na skuteczne łowienie w wielu miejscach. 

Ale mięsiarze z zestawami na spinning z łodzi sobie poradzą z sumem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Śnieg u nas jest wszędzie więc droga zapewne również będzie ośnieżona. Byłem ostatnie 4 razy chwilę z brzegu od centralnej strony Werlas/Solina to raz nic a trzy razy trafiały się Szczupale i z przyłowu sandacz i trocie więc coś się dzieje. W przyszłym tygodniu planuje z łódki na sandacze się nastawić

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ze względu na duży stan wody dopiero dzisiaj był pierwszy wyjazd na Soline na trocie. I tak z łódki zwiedziłem kilka miejscówek bo nie chciało mi się biegać po krzakach B) Najpierw z rana łódka pełniła rolę lodołamacza a później skakała po falach, na końcu zalana deszczem :D W rezultacie udało mi się jedną trotkę na rozpoczęcie sezonu wyciągnąć. Byłem z dziewczyną którą dopiero od zeszłego sezonu uczę łowić, miała niesamowite branie , odjazd z szarpaniem trwał z 15 sekund aż ryba lekko zluzowała, i niestety nie została przytrzymana na sztywno i spadła... Plecionka 0,16 i hamulec prawie na beton. No niestety, ale wiem gdzie pływa :P Sezon rozpoczęty pozytywnie :beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj opłynąłem na szybko kilka miejscówek ze względu na całodzienny mróz i wiatr ale warto było. 1 Troć złowiona, jedna spadła przy podbieraniu i jedna odprowadziła do brzegu, nie zdążyła uderzyć

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja osobiście jestem za tym, ewentualnie z jakimś ograniczeniem mocy. Dla nas wędkarzy oraz jachtów które często mają wbudowany silnik spalinowy, oczywiście to są słabe silniki. W powiecie Bieszczadzkim nie było i nie ma zakazu a i tak nikt nie pływał na spalinach i nie było problemów.. Wolałbym brać na ryby 5l benzyny niż akumulator na 65kg. Wielu jest przeciwników ale moim zdaniem większość z nich to po prostu ci co na wszystko narzekają, bo gdyby mieli silnik spalinowy to też byliby za. Mam silnik 9.9, płynie przy moim pontonie około 20km/h a spalanie to około 4-5 litry na cały dzień trolingu

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 26.04.2022 at 06:05, papltr said:

Ja osobiście jestem za tym, ewentualnie z jakimś ograniczeniem mocy. Dla nas wędkarzy oraz jachtów które często mają wbudowany silnik spalinowy, oczywiście to są słabe silniki. W powiecie Bieszczadzkim nie było i nie ma zakazu a i tak nikt nie pływał na spalinach i nie było problemów.. Wolałbym brać na ryby 5l benzyny niż akumulator na 65kg. Wielu jest przeciwników ale moim zdaniem większość z nich to po prostu ci co na wszystko narzekają, bo gdyby mieli silnik spalinowy to też byliby za. Mam silnik 9.9, płynie przy moim pontonie około 20km/h a spalanie to około 4-5 litry na cały dzień trolingu

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

10 Lutego zapadł wyrok, dzisiaj mamy 27 Kwietnia i do tej pory nikt z tym nic nie zrobił? Brawo włodarze. Już widzę te bataliony nowobogackich skuterów i innego badziewia pływające w te i z powrotem na pełnej piź...e. A o spokojnym łowieniu to sobie możemy pomarzyć, chyba że w nocy. Co do ograniczenia mocy silników, to ok, ale nie więcej jak do 2 max 2,5KM i tylko dla wędkarzy, co oczywiście nigdy nie nastąpi, bo jak to oni mogą a my nie?

Inaczej tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tej pory NIKT nie pływał oprócz jachtów po wodowaniu bez rozłożonych masztów a to już półtora miesiąca. Pracuję nad wodą to codziennie to obserwuje. To co piszesz o autostradach to jakiś czarny scenariusz, aż śmieszny. Nie wiem czy masz pojęcie jak płynie spalina 2km ale osobiście to już chyba wolę elektryka 50 lbs. Uważam również że takie wypowiedzi są ludzi bez pojęcia o żegludze śródlądowej która uwarunkowana jest przepisami tak jak na drogach publicznych dla samochodów. To jakby zabronić samochodom jeździć w obszarze zabudowanym i dopuścić tylko ruch rowerowy bo ktoś może przekroczyć 50km/h bo ma 2litry pod maską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, papltr said:

I do tej pory NIKT nie pływał oprócz jachtów po wodowaniu bez rozłożonych masztów a to już półtora miesiąca. Pracuję nad wodą to codziennie to obserwuje. To co piszesz o autostradach to jakiś czarny scenariusz, aż śmieszny. Nie wiem czy masz pojęcie jak płynie spalina 2km ale osobiście to już chyba wolę elektryka 50 lbs. Uważam również że takie wypowiedzi są ludzi bez pojęcia o żegludze śródlądowej która uwarunkowana jest przepisami tak jak na drogach publicznych dla samochodów. To jakby zabronić samochodom jeździć w obszarze zabudowanym i dopuścić tylko ruch rowerowy bo ktoś może przekroczyć 50km/h bo ma 2litry pod maską...

Może i tam pracujesz, ale chyba zapomniałeś od kiedy tak naprawdę zaczyna się sezon na Solinie. Do tej pory nikt nie pływał? Poczekaj jak się ludzie dowiedzą, to jeszcze zatęsknisz za strefą ciszy na Solinie. Dla mnie 10km/h jest wystarczającą prędkością żeby dopłynąć na miejscówkę i przemieszczać się po zalewie. A bez pojęcia to chyba ty człowieku jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.