Skocz do zawartości

Mapy wojskowe Podkarpacia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem fajne mapki wojskowe Podkarpacia i postanowiłem zapodać taki temat a nóż się komuś to przyda i wykorzysta je podczas wypraw wędkarskich;).Tu jest link do tej strony http://www.bikeforum.pl/showthread.php?t=14805&page=1

Mapki w wysokiej rozdzielczości (można sobie powiększyć interesujący nas obszar i wydrukować nie tracąc jakości) i jak to wojskowe ,zawierające masę szczegółów takich jak polne drogi (czasami istotne odnośnie dojazdu do wody)czy nawet pojedyncze drzewa.Jest tylko mały problem z linkami:(.Autor pisze że całość (300MB) obejmuje 22 mapki tylko po "zassaniu" i rozpakowaniu wszystkie mapki z trzech części się powtarzają:confused: i obejmują tylko część Podkarpacia.Chyba że ja coś źle robię?

Z tego co wyczytałem to mapki były dołączone do jakiegoś tam wydania Nowin kilka lat temu.Może warto pokombinować i jakoś "zassać" wszystkie a następnie umieścić je w bazie danych portalu?Tylko czy nie wchodzimy tu już na prawa autorskie?;)

Na fotkach powiększenia niektórych regionów;).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sama mapa (kiedyś rzeczywiście dołączana do Nowin). Zwie się Wojskowy Atlas województwa podkarpackiego. Składa się z dwudziestu kilku dużych arkuszy w formie książki. Mimo dość sporej skali 1:100 000 bardzo przydatna. Zawsze leży tylnej półce w aucie i już jest dość sfatygowana. Najdokładniej poskanowane mapy topograficzne ma geoportal (1:10 000) i kiedyś myślałem jak to ściągnąć w całość ale dałem sobie spokój bo gdybym chciał wydrukować to wyszłaby z tego biblia.

Edytowane przez bronzo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Jak by kogoś interesowało jak płynął Wisłok przed zbudowaniem zapory albo interesują go jak wyglądały inne tereny teraz znajdujące się pod zbiornikami zaporowymi, tu: Archiwum Map WIG (Polski strona) - News jest archiwum starych wojskowych map. Dla przykładu część Rzeszowa: http://www.mapywig.org/m/WIG_maps/series/025K/P48-S34-G_RZESZOW_zachod_1938.jpg i część podkarpacia; http://www.mapywig.org/m/WIG_maps/series/100K_300dpi/P48_S34_RZESZOW_300dpi.jpg

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 5.04.2011 o 08:10, rapala napisał:

Znalazłem fajne mapki wojskowe Podkarpacia i postanowiłem zapodać taki temat a nóż się komuś to przyda i wykorzysta je podczas wypraw wędkarskich;).Tu jest link do tej strony http://www.bikeforum.pl/showthread.php?t=14805&page=1

Mapki w wysokiej rozdzielczości (można sobie powiększyć interesujący nas obszar i wydrukować nie tracąc jakości) i jak to wojskowe ,zawierające masę szczegółów takich jak polne drogi (czasami istotne odnośnie dojazdu do wody)czy nawet pojedyncze drzewa.Jest tylko mały problem z linkami:(.Autor pisze że całość (300MB) obejmuje 22 mapki tylko po "zassaniu" i rozpakowaniu wszystkie mapki z trzech części się powtarzają:confused: i obejmują tylko część Podkarpacia.Chyba że ja coś źle robię?

Z tego co wyczytałem to mapki były dołączone do jakiegoś tam wydania Nowin kilka lat temu.Może warto pokombinować i jakoś "zassać" wszystkie a następnie umieścić je w bazie danych portalu?Tylko czy nie wchodzimy tu już na prawa autorskie?;)

Na fotkach powiększenia niektórych regionów;).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Szukam takiej mapy i nie mogę nic nigdzie znaleźć Czy mógłbyś przesłać mi te mapki np na maila?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.