Jump to content

Plecionka Kingdom Micro Fly MX8 PE# 0.2

Recommended Posts

W zeszłym sezonie zakupiłem na znanym chińskim portalu plecionkę z przeznaczeniem do UL o oznaczeniach na opakowaniu  Kingdom Micro Fly MX8 PE# 0.2, koszt zakupu to ok 25zł, obecnie z przesyłką można ją dostać za kilka zł mniej. 

Pierwsze wrażenia, całkiem poprawne, jest cienka , porównując do znanych marek jak np Varivas Light Game PE#0.2  jest wyraźnie grubsza, na moje ok o to realnie przedział PE 0.4-0.5, nie jest źle. Przy nawijaniu zostawia mało farby, ładnie nawija się na kołowrotek, nie plącze się. Z oznaczenia MX8 wydawało by się że to 8 splotowa plecionka, co nie jest prawdą, jest wyraźnie chropowata, to klasyczna 4 splotowa linka.

Na razie używałem jej niewiele ok 10 razy i jestem pozytywnie zaskoczony, używana z małymi gumkami 1-2 calowymi i max 4g główkami, nie miałem odstrzałów, przypadkowo bezproblemowo udało się wyholować parę wymiarowych szczupaczków. Przynęty lecą bardzo daleko, nie miałem splątań. Na dzień dzisiejszy jestem mocno pozytywnie zaskoczony, co zostanie z niej za parę miesięcy zobaczymy.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

• 2 months later...

Plecionka kosztowała przysłowiowe grosze, za ok 20zł nie ma się do czego przyczepić, nie jest specjalnie cienka ale do łowienia na małe główki 2,3-5g plus mała przynęta jest ok. Wyjęła trochę przyłowów na UL, jeden na zdjęciu, nie było problemów, jak dla mnie udany sznurek, któryś z kolegów na forum pisał o wersji białej że nie jest zbyt dobra, możliwe ja takiej nie miałem, używałem tylko wersji różowej w rozmiarze PE# 0.2 choć to mocno na wyrost, bliżej do PE #0.5.