Skocz do zawartości

Zapachy aromaty itp


Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowałem się tym tematem, przejżałem produkty dostępne, i zastanawiam się

czym się różnią typowe aromaty wedkarskie od spożywczych?

np: truskawkowy aromat (płynny) do lodów i ciast itp od wędkarskiego, napewno cena jest inna za tą samą masę, nie wiem czty firmy produkujące aromaty typowo wędkarswkie nie nażucają za dużych cen, ciekawi mnie również skład, w jakim stopniu są skoncentrowane aromaty spożywcze a w jakim typowo wędkarskie, wdg mnie jest to temat do głebszej analizy, jeżeli ktoś coś wie na ten temat proszę o skomętowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pittspeed, szkoda zawracać sobie głowy aromatami ,które są wykorzystywane w przemyśle spożywczym.Są to takie same aromaty z których firmy robią swoje atraktory oczywiście po uprzednim rozcieńczeniu;).Temat przerabiałem dobrych kilka lat temu.Aromaty rozprowadzała francuska firma (nazwy ni jak nie mogę sobie przypomnieć),która specjalizowała się w tej branży.Miała w swojej ofercie kilkaset aromatów od typowo owocowych poprzez korzenne a skończywszy na mięsnych i śmierdziuchach.Kilkanaście z owych zapachów było dostępnych nawet w Rzeszowie w sklepie z produktami dla cukierników.Pamiętam że najmniejsza dostępna ilość to był 1 litr;).Były to zaj******ście mocne koncentraty a dawkowanie na 1kg. ciast to było około 1-2 ml:eek: więc sam przelicz ile by zajęło zużycie całej butelki 1-o litrowej:D.Kupić w kilka osób to jeszcze wchodzi w grę ale sam....Druga sprawa to cena powiedzmy od 200 zł za najpopularniejsze zapachy "syntetyczne" (wanilia,truskawka itp.) do nawet 600 zł za naturalne wyciągi (róża itp.)!Tak jak już pisałem firmy to oczywiście "chrzczą" bo biznes to biznes:D.A w jakim stopniu to już ich tajemnica produkcji:D.Dzisiaj dostępność atraktorów jest duża ale należy zwracać uwagę jakiej firmy produkty kupujemy,myślę że średnia półka to dobre rozwiązanie.Kupisz 3-4 atraktory np.wanilia różnych firm i zapach tej wanilii jest różny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem nasz polski serwis aukcyjny, znalazłem tam w butelkach płynne , waga 1kg (pewnie z butelką) cena nie była aż taka straszna, tz 40-70 zł zależy za jaki zapach, a przecież te płynne można używać jako dipów też, nie tylko do zanęty.

Edytowane przez Pittspeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pittspeed cena jaką podałeś z alledrogo może i jest nie wysoka ale nawet kupując taki koncentrat gdzie dozowanie wynosi ok.2-4 ml/kg to szczerze wątpię że uda Ci się go samemu wykorzystać do końca;).Przelicz sobie sam ile musiał byś zużyć zanęty itp. aby go wykorzystać do końca według zalecanego dawkowania;).Druga sprawa to termin przydatności jeszcze jestem w stanie zaakceptować taki koncentrat gdzie ten termin wynosi 12-24 miesiące ale jeżeli jest dłuższy np.3-4 lata to dla mnie jest to już sama chemia.Większość atraktorów, dipów czy bosterów ma okres przydatności ok 1 roku tylko producenci rzadko to podają na opakowaniach.Po tym okresie tracą one już swoje właściwości wabiące lub ich uwalnianie z przynęt lub zanęt jest mocno ograniczony.2 miesiące temu robiłem porządki w moim składzie z jedzonkiem dla karpi i po dokładnym przejrzeniu okazało się że 80% z nich wylądowała w koszu a było tego dobrych parę kilo;).Były to w wielu przypadkach produkty,których zużyłem 20-30 %:(.Teraz wszystko kupuję na bieżąco i najlepiej w jak najmniejszych opakowaniach.Do polecanych ,wydajnych i ogólnie dostępnych atraktorów na których teraz bazuję, zaliczam produkty Marcela Van Den Eynde.Jak dla mnie ich cena w porównaniu do jakości jest bardzo dobra.Broń Boże nie odradzam Ci zakupu atraktorów,które znalazłeś na alledrogo ale najlepiej jeżeli już się zdecydujesz to zróbcie to w kilka osób a produkt rozdzielcie między sobą;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.