Skocz do zawartości

Wędzisko karpiowe


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety kolego ale w tej kwestii czyli zakupu wędzisk to już musisz się określić.Albo-albo:).Dwa różne rodzaje wędzisko do dwóch różnych metod połowu.Moim skromnym zdaniem musisz zdecydować czy feeder i grunt czy karpiowanie i metoda włosowa;).Nikt nie pisał że wędkarstwo = łatwo,gładko i przyjemnie a przynajmniej tanio;):D.A tak na poważnie to od "bidy" można zastosować feedery ale tylko od "bidy";).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do karpiarzy- jakie wędki polecacie, zastanawiałem się czy nie kupić po prostu dwóch ciężkich feederów,co myślicie?

Musisz bardziej sprecyzować pytanie,na jakich wodach najczęściej łowisz,dalekie rzuty,wywózka jaką długość wolisz 3,6 czy 3,9m,akcja kija bardziej miekka czy szczytowa,dł transportowa no i oczywiście jaka cena wtedy coś doradzimy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz bardziej sprecyzować pytanie,na jakich wodach najczęściej łowisz,dalekie rzuty,wywózka jaką długość wolisz 3,6 czy 3,9m,akcja kija bardziej miekka czy szczytowa,dł transportowa no i oczywiście jaka cena wtedy coś doradzimy:)

No więc po kolei:

-będę łowił na dużych zbiornikach zaporowych

-wywoził raczej nie będę -opcja dalekie rzuty:)

-3,9m

-długość transportowa bez znaczenia

-cena 2 wędzisk ok 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu kupiłbym Daiwe Black Window 3,9m 3,5 lb,kij bardzo ładnie wykonany o cieniutkim blanku,wyglądem przypomina wędki z wyższej półki :) łowiłem modelem 3,6 m 3 lb kolega je posiada i jest zadowolony,3,5lb oglądałem w sklepie jest trochę sztywniejszy,na pewno rzuty ponad stumetrowe są do osiągnięcia,idealny kij do woreczków PVA lub metody ma wystarczającą moc by nie martwić się że strzeli:eek:,spokojnie dasz radę zatrzymać dużego karpia np. przed zaczepami,pod plecionkę nie polecam za sztywny.W tej cenie chyba nie kupisz nic lepszego za dwie sztuki zapłacisz ok 4 stówy,więc jeszcze ci trochę kasy zostanie:),nie baw się w żadne Jaxony czy Dragony :mad:,miłego kupowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu kupiłbym Daiwe Black Window 3,9m 3,5 lb,)

Właśnie po takie patyki pojechałem do "Kariny" a okazało się, że zakupiłem inne. Pomacałem kilka różnych wędzisk i Jaxon GRAND VIRTUOSO Carp 3,6m/3 lbs (2 składy) najlepiej mi spasował. Nie przeszkadza mi firma ani opinia o niej. Kije fajnie wykonane i po pierwszych testach jest ok. Podjedz sobie na Warszawską, rozłóż sobie kilka modeli, pomachaj a na pewno coś wybierzesz odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pebar a z droższych powiedzmy 300-350zł za sztuke jakie byś doradził, na allegro w tej cenie jest strasznie duży wybór a jak coś kupować to może lepiej wydać raz a więcej:)

Myślę że miedzy wędką za 200 lub 300zł nie ma większej różnicy,więc po co przepłacać lepiej zainwestować w dobre kołowrotki,nie chcę ci polecać kija którego nie miałem w rękach a opisy katalogowe to często fikcja i marketing producentów,modele powiedzmy ze średniej półki to wydatek od 500/600zł wzwyż i tu już możemy liczyć na lepsze materiały,przelotki czy uchwyty pod kołowrotki np.Fuji,jak się domyślam kupujesz swoje pierwsze karpiówki więc te które ci polecałem w zupełności ci wystarczą:).Kij ma ci leżeć w ręce spróbuj pomacać wędki w sklepie może coś wybierzesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyniu5 jeśli miałbym coś zaproponować to zastanowił bym się nad tymi i to poważnie http://www.carp-team.com/new/?section=ex&act=item_show&iId=1996

Fajne kije i mają dobrą opinię;).Gość sprzedaje trzy ,trzeba by było z nim pogadać czy jest szansa aby sprzedał dwie szt.Albo łyknąć trzy i potem jeden odsprzedać albo zostawić sobie w rezerwie.Cena wydaje mi się bardzo rozsądna;).Od czasu do czasu przywozi jakieś patyki z UK i można u niego w dobrej cenie coś zakupić.Kilka lat temu byłem u niego z kolegą po Greys'y.Kumpel jest do dzisiaj z nich zadowolony.Do Staszowa nie jest daleko tak że można podjechać i pomacać;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

cześć koledzy mam takie pytanie ponieważ jestem początkującym karpiarzem to nie bardzo mam pojecie jakie wędzisko wybrać mam na oku wędzisko takie jak

Wędka Wędka DRAGON Thytan Carp 3.25 3.90 m / 3 1/4 lbs czy to jest dobra wędka i daleko można nią rzucać o trzech testach ugięcia i semiparabolicznej akcji głównie będę łowił z brzegu i czy jak założę do tego wędziska 90gramowy ciężarek to nic się nie stanie proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią kolegi PEBAR . Dodam że tym wędziskiem były robione testy na jednym ze zbiorników . Został do niego założony ciężarek 140G a wyszedł rzut ponad 120m . Chyba to mówi o klasie tego wędziska bo była to wędka 3,6 m i 3lb.Kolega łowi na wędki shimano alivio o tych samych parametrach od czterech sezonów i kij bardzo ładnie chodzi.Wyciągnął i już parę karpi w okolicach 10kg i nie ma żadnych uszkodzeń na blanku. Do tego podczas holu świetnie kij pracuje i bardzo dobrze czuć rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niechce Ci w głowie mieszać, ale ja za takie pieniadze wybierał bym miedzy "Daiwa Black Widow" a "Shimano Alivio". Mam blackwidow 13' 3,5lb jako 3kija, i powiem ci ze radzi sobie calkiem ok:, niezle rzuca, fajnie czuć nanich rybe i wykonanie ok , podobnie sytuacja wygląda z aliwio, ... to sprawdzone kije w niskiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

JEST TO WĘDZISKO TRZY SKŁADOWE DOKŁADNIE TAKIE TRZY SKŁADOWA wzmocnienia Ti Mesh w miejscach narażonych na największe obciążenie

długość transportowa: 1,36 m

ilość sekcji: 3

dł. dolnika 60cm

waga: 460g

akcja - med-fast

Nie polecam 3 składowych wędzisk! 2 skałady 3,5 lb 3,90cm. Ja mam takie chub outcast.Swietne do rzucania i nie gubią ryb , ale cena to okolo 400 zł za sztukę! Może czasami lepiej kupi coś lepszego używanego? Jest zima wiec popatrz na allegro może coś się trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić wędzisko karpiowe, którym mógłbym daleko rzucać. Nie chcę żeby było to wędzisko bardzo twarde ponieważ jestem początkującym karpiarzem. Cena to około 300zł lub troszkę więcej. DORADŹCIE MI JAKIE MÓGŁBYM WYBRAĆ. Mam dwie własnych propozycji:

1 wędka Dragon Silver Edition

2 wędka Tandem Baits Phantom lub Phantom EX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Pana miejscu nie kupował bym wędek tych firm. To jest moje spostrzeżenie. Ja bym wybierał między Shimano Vegance lub Daiwa Windcast . Są to sprawdzone wędziska i sama nazwa firmy mówi za siebie. A tak na ogół to złym wyborem nie było by kupienie Shiamano Alivio lub Daiwa Black Widow , ponieważ te wędki nie różnią sie praktycznie niczym . Lepiej zainwestować w dobre zestawy . Taka jest moja opinia .Pozdrawiam ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Pana miejscu nie kupował bym wędek tych firm....

Dzięki za odpowiedz. Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tych 2 pierwszych wędek. Jaką maja akcję, jak daleko można nimi rzucać, czy blank jest z maty węglowej itp.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest opis do Shimano Vegance -'' Optymalne połączenie jakości i atrakcyjnej ceny- tak można podsumować nowe karpiówki zbudowane na solidnym blanku z węgla XT-30. Seria Veangeance została wyposażona w przelotki ze stali nierdzewnej na podwójnej stopce Shimano Hardlite, antypoślizgową rękojeść ABS oraz nowy uchwyt kołowrotka Vibra Lock zapewniający lepsze czucie wędziska.''

http://jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=6181&pro=448291 - na tej stronie ta wędka jest w świetnej cenie.

Osobiście polecam wersje 3,5 lbs ponieważ można wykonać rzuty na większe odległości .

http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=2976 tu jest opis i cena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.