Skocz do zawartości

Jasiołka


Pittspeed

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mi ręce opadły.

Po pracy wyskoczyłem na Jasiolke w centrum miasta praktycznie, a mianowicie wzdłuż bazaru, cmentarza i w górę w stronę szpitala.

Tyle syfu wzdłuż brzegu to ja nawet na sortowni śmieci w Wolicy nie widziałem. Pełno puch po tanim piwsku z biedronki i nawet stary tv spotkałem na swojej drodze, o butelkach i opakowaniach po LM -ach nie wspomnę. Woda gnoj , metna i pachnąca szambem. Złowiłem 2 okonki i 3 kleniki. Wytrzymałem w tym odorze 1,5 godz, choć rzeka piękna i dzika.

Po prostu brak słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, kropek26 napisał:

Od jazu w Szczepańcowej do mostu w Zręcinie jest fajna woda , można złowić ładnego klenia ,szczupaka (40-70 max), dużo małego okonia  i czasami ładnego pstrąga do puki nie dojdzie do ujęcia wody pitnej (jaz).

A jak tam z dojazdem? No i jaka woda ? Duzo chaszczy czy da rady brodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej  dojechać od strony krosna przez Szczepańcową,droga jest ok można nawet niskim autem podjechać pod samą wodę.Od zapory w dół około (1,5 km) jest super woda do łowienia .Można tam często złowić szczupaka ,pstrąga i bardzo dużo klenia i małego okonia .Niżej też jest spoko woda ale gorzej już złowić szczupaka i pstrąga ale za to są ładne kluski (klenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeździ ktoś na odcinek górski? 

Nie byłem tam jeszcze. 

Jest sens się tam zapuszczac? 

Dzięki z góry za informacje, każdego rodzaju typu dojazd ew.  jakieś miejsca typowe z rybami itd itp.:-).Nie mmówię o tych tajnych hehe.

Jak co to piszcie priv.

Dzięki za każde info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wyskoczyłem po robocie dosłownie na godzinkę. Woda podniesiona i mocno trącona jeszcze. Miałem dosłownie 4 brania. 

Efekt 1 przyzwoity kleń i okoń, +,- 35 cm, który odpial się przy samym brzegu. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odwiedziłem dziś Jasiolke. Woda niska , z nieba żar. Ryby dopisały jednak. Olowilem się dziś jak dziki. Co prawda nie jakieś olbrzymy ale przyzwoite 30stki i trochę w górę. Kleni naprawdę mnóstwo, a i stada świnek, naprawdę piękny widok. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś po raz pierwszy byłem na górskim odcinku. Nad wodą zameldowalem się o 5.30 . Było pochmurno , ale zapowiadał się ładny i ciepły dzień. Woda niska i przejrzysta. Kleni sporo ale w rozmiarze gimnazjum, trafiły się również 2 małe okonki i jeden rodzynek ze zdjęcia. Miał równe 40 cm. Pstrągow brak i ogólnie jak się to mówi: dupy nie urywa. Mimo wszystko jestem zadowolony bo urokliwa ta górska Jasiolka. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów, 

przez kilka lat mieszkałem w Krośnie i miałem okazję połowić w lokalnych rzekach, a Jasiołka była jedną z ulubionych. Najczęściej łowiłem na odc. Równe do Wrocanka i w ok. Zręcina. Pierwszy odcinek to było letnie eldorado kleniowe, ryby nie były duże ale łowiłem ich mnóstwo na małe woblery. W Zręcinie przeżyłem przygodę, która do dzisiaj nie daje mi spokoju. Otóż kilkaset metrów poniżej mostu drogowego zauważyłem duże zawirowanie w głębszej rynnie przy brzegu, natychmiast posłałem tam Rapalę Oryginal 4 cm w malowaniu trout i natychmiast miałem potężne branie, szybki odjazd bez możliwości zatrzymania ... i wobler ze zmasakrowanymi kotwiczkami wystrzelił z wody. Ryby nie widziałem, wyobraźnia podpowiada większego szczupaka, a może grubego pstrąga albo zagubioną głowacicę, którymi podobno zarybiano Wisłokę ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.