Skocz do zawartości

Pokrowiec - który wybrać?


TiGo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety zamek w moim pokrowcu (jaxona) nie wytrzymał i muszę kupić coś nowego. Wybrałem kilka pokrowców 3 komorowych tylko nie jestem pewien który wybrać są to:

-Team Dragon (91-00)

-Cormoran Classic v3

-Konger Lux

Prosił bym o jakieś sugestie, opinie. Różnica w cenie nie wielka ale jak z wykonaniem? A może coś innego? Szukałem na forum nic w temacie nie znalazłem. Dziękuje za odpowiedzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile jesteś w stanie wydać na taki pokrowiec...

Jeżeli szukasz czegoś lepszego (a wiec i droższego), to polecam usztywniany pokrowiec Team Daiwa 162 cm - naprawdę mocne zamki, oraz dobra jakość wykonania.

Nie ma takiej opcji, abyś złamał w tym pokrowcu wędkę podczas transportu - pomijając wypadek samochodowy, podrzucanie pokrowca na kilka metrów, kopanie itp. :D

Mieści mi się w nim 2 uzbrojone w kołowrotki wędki, sztyca do podbieraka, ramię do feedera, oraz ramka do kuwet montowana do kosza (siedziska) wędkarskiego.

Cena to (niestety) około 270-280 zł :eek: - ale uważam, że naprawdę warto !!

PS.

Takie pokrowce produkuje kilka firm - min. Jaxon, Milo, Sensas itp. - podejrzewam, że wszyscy w jednej fabryce na Dalekim Wschodzie ;) - ale ja wybrałem Daiwę, ze względu na oddzielną dużą kieszeń na podpórki - coby nie zapiaszczyć wędek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Planuję zakup dużego pokrowca, który pomieści mi 2 wędziska z kołowrotkami i tri poda.

Wybrałem dwa modele:

-Pokrowiec Tandem Baits

http://www.tandembaits.com/index.php?do=kat&id=233&pid=580

-POKROWIEC CORMORAN 3 KOMORY V3 165cm

http://allegro.pl/pokrowiec-cormoran-3-komory-v3-165cm-promocja-i1930490249.html

Miał ktoś do czynienia z owymi modelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten sam pokrowiec co kolega wyżej. Mimo że nie kosztuje 200 zł i nie robi furory nad wodą to daje radę. Nie miałem z nim żadnych problemów a już 3 sezony minęły. Doszyłem do niego 2 naszywki ( jedna to naszywka PSW team) i wygląda fajnie. Z zamkami nie miałem żadnych problemów. To jest jeden z tych produktów które są tanie i dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega potrzebuje pokrowiec karpiowy,trudno będzie zmieścić karpiówki w 130 cm pokrowcu na gruntówki.

Mój znajomy ma pokrowiec Tandema i śmiga z nim 5 sezon.Zamki są w miarę jedynie uważaj na suwaki bo odrywa się gumowa końcówka.;)

Aha on ma ma małego rod podzika i nosi go z wędkami ale z tripodem bym nie ryzykował,trochę ciężki.

http://baits.pl/contact-holdall-12ft-p-733.html?cPath=1_33 tu masz porządny i niedrogi pokrowiec.

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tuby, używam TEAM MAX, jedną wygrałem, drugą dostałem. Mimo, że są raczej tanie, służą mi już parę lat, a stosuję je dość często i swoje już przeszły. Mam też jakąś kilkuletnią o nazwie Gepard, która mieści dwie wędki. Kolega używa Jaxonów i też chwali. Do bezpiecznego transportu kijów nic więcej chyba nie potrzeba, ważne, żeby zamek był sprawny.

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lobosss ciężko Ci będzie kupić tubę o długości 220cm.Temat przerabiałem dwa late temu.Oczywiście są ludzie,którzy taką tubę mogą zrobić na zamówienie

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=22814&start=0&

ale...No właśnie. Koszt wszystkiego co robisz na tzw. zamówienie wzrasta.Tuby ,które oferuje ten producent (inni na allegro) wykonane są z rur PCV co wiąże się z ich znacznym ciężarem.Dokładając do tego całe wykończenie daje swoją wagę.O gustach czysto estetycznych nie będę dyskutował ponieważ o nich się nie dyskutuje.A więc zakup gotowej tuby albo...samodzielne wykonanie takowej.Sam "patent" na wykonanie tuby ,podpatrzyłem u mojego kolegi.Samodzielne wykonanie tuby nie jest skomplikowane (tak myślę) a efekt wizualny iście imponujące.Co nam będzie potrzebne?Rura aluminiowa o średnicy 100mm (jeden kij) i długości "pod kij" ,gąbka ocieplająca na rury,czopy (zamknięcia) aluminiowe lub z rur pcv.Myślę że z zakupem odpowiedniej rury aluminiowej nie powinno być problemu może trudniej z czopami.Ale będąc kiedyś w hurtowni z materiałami nieżelaznymi widziałem rury jak odpowiednie czopy.A więc rurę przycinamy do określonej długości,wsuwamy piankę do środka i zakładamy czopy.Jeden możemy zamontować na stałe.Dwie trzecie roboty mamy za sobą.Pozostaje nadanie naszej tubie odpowiedniego wyglądu czyli wypolerowanie aluminium.Będzie nam potrzebne : szlifierka (wiertarka) ,tarcza filcowa ,papier ścierny o kilku granulacjach i pasta polerska.Rurę czyścimy papierem ściernym z wszelkiego rodzaju zabrudzeń,rys itp.,zaczynając od najgrubszego do najdrobniejszego,następnie nakładamy pastę polerską na filc i powoli polerujemy naszą rurę.Musimy pamiętać o tym aby rurę dociskać z wyczuciem w przeciwnym razie na aluminium powstaną czarne ślady ( "przypalimy" aluminium).Efekt jaki uzyskamy będzie imponujący.Na aleedrogo znalazłem podobną tubę ale niestety nie tej długości.Wrzucam link aby było wiadomo o co chodzi.Może sprzedawca jest w stanie zorganizować "na wymiar".

http://allegro.pl/tuba-aluminiowa-na-wedki-i1986669413.html

W zimie jak będzie czas to postaram się takową tubę wykonać.Też posiadam kij 213 cm w jednoskładzie (w planach zakup 230cm).Miałem już taki przypadek że pod wpływem silnego wiatru ,samoczynnie zatrzaskujące się drzwi samochodu o mało nie doprowadziły mnie do zawału serca.A jak wiemy zdrowie najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka fajnych pokrowców to polecam firmę Elia http://www.aphelia.pl/pokrowce.html

Mam od nich pokrowiec "Magnum". Zapłaciłem 220zł z wysyłką. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to wrzucę zdjęcia. Pokrowiec wykonany bardzo profesjonalnie. Wkładki ochronne, dobre zamki, dodatkowe kieszenie itd. O samym kontakcie z właścicielką firmy już nie wspomnę. Naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuba to fajna sprawa i zaraz sobie taką zrobię. Serce mi krwawi jak widzę mojego spina gdzieś tam w ciemnym bagażniku, który leży na zimnej podłodze w kurzu i syfie:eek:

W planach mam wykonać ją z rury PCV. Rura będzie oklejona eko skórą i będzie w niej wycięcie na młynek. Jak będzie gotowa to się pochwalę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę sprawić sobie coś na mojego Dragona.Problem w tym że średnica kija to może z 3 cm wiec tuba o średnicy do 5cm max by wystarczyła, a tu nagle pierwsza przelotka wystaje aż 7cm od kija.I tuba musi być mega szeroka przez tą jedna przelotkę, a dokoła luzu a luzu .I będę woził takie działo na rowerze przypięte:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będę woził takie działo na rowerze przypięte

@up Temat roweru z tubą przerabiałem, porażka, rurę miałem trochę szeroką. Próbowałem ją wszędzie przypinać, na końcu szkoda było aluminiowej konstrukcji ramy i kupiłem sobie usztywniany pokrowiec. Może to nie to samo co tuba, ale na pół go też nie złamiesz, więc na plecy i jazda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo tuba to tuba, ale taka rura będzie niewygodna przez jedną przelotkę:mad:.Zastanawiam się też nad kupnem takiej piankowej termoizolacji do rur, na pewno zabezpieczy to kija przed obdarciem i obiciem lakieru i będzie poręczniejsze niż taka wielka rura na jedną wędkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicie od środka jest konieczne, jednak mówię Ci że przymierz dobrze do ramy. Będziesz musiał mieć szeroko nogi żeby pedałować. Dlatego jak napisałem alternatywą jest pokrowiec usztywniany. Używałem calutki sezon nawet dwukomorowego, zarzucasz na plecy, koniec na bagażnik i jest elegancko. Może śmiesznie wygląda, ale się sprawdza. Nawet feeder z delikatną końcówką nie uległ żadnemu złamaniu. Tutaj o wielkość przelotki nie musisz się martwić, woziłem tam nawet karpiówke z dość dużym kołowrotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.