Skocz do zawartości

Gdzie w Rzeszowie kupię dobrą żyłkę spiningową?


Danin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ponieważ nie mam czasu bujać się po sklepach, mam szybkie pytanie do kolegów z Rzeszowa.

W którym sklepie kupię jakąś przyzwoitą 0,18mm.

Miałem wątłą przyjemność zużyć 150m robinsona za 22 pln.. (teraz wiem że był to szit)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zadowoli Cię Trabucco T-Force, Stroft lub Sufix, to znajdziesz je w dawnej "Mumie", obecnie obok przejazdu kolejowego przy ul. ks. Jałowego (dawna Turkienicza). Jadąc od Lisa Kuli, skręcasz w prawo na krzyżówce przed samym przejazdem kolejowym i 50 m po prawej stronie po schodkach (duże napisy na witrynie, trudno przeoczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Mumy już nie ma. Trabucco bardzo szybko traci wytrzymałość podczas łowienia w brudnej wodzie. Przy łowieniu w Wisłoku to chyba podstawowe kryterium. Ostatnio miałem żyłkę Fiume 0,18. Jakościowo bije T-Force na głowę. Nie traci wytrzymałości, nie chłonie osadu, bardzo wytrzymała. Byłem zachwycony. Ostatnio kupiłem 0,16. Zawiązuje węzeł i żyłka strzela. Dopiero po odcięciu jakiś 40 metrów udało się zawiązać w miarę pewny węzeł. Jednak i tak po jednym łowieniu idzie do kosza. Wracam do 0,18, jednak przed zakupem sprawdzę jej wytrzymałość. Jeśli nie strzeli to kupuje. Żyłka jest dostępna w Karinie, cena poniżej 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero bajeru ze strony Dragona ??? Nie miałem tej HM80 ale musi być naprawdę super skoro jest to:

"...Żyłka hybrydowa, wyprodukowana w tzw. procesie fluoryzacji nylonu, na bazie udoskonalonej technologii krystalizacji, w trakcie której pojedyncze włókna nylonu ulegają wydłużeniu i wzmocnieniu na poziomie wiązań łańcuchów molekularnych...."

Sam czasem nie wiem dlaczego robi się z nas idiotów. Nie każdy jest chemikiem (akurat jestem ;)) i jak czytam te piepszoty, które są z premedytacją pisane w ten sposób, żeby 90% wędkarzy uważało, że musi być to naprawdę CUDO.

Co nie znaczy, że żyłka nie jest bardzo dobra; tylko wku...a mnie takie podejście producentów.

Miesiąc temu kupiłem Trabucco Spinn 0,18 i sz... mnie trafił. 2 tyg po raz kolejny kupiłem Trabucco Spinn 0,16 i znów mnie sz... trafił. Miałem o niej taką dobrą opinię... może była jakaś zleżała, w każdym bądź razie już do niej nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary kup sobie Mikado Dino i będziesz łowił tak samo jak na Trabucco a koszt znacznie niższy. Od bodajże trzech sezonów używam tej żyłki i jest ok. Wolę w sezonie wymienić kilka razy żyłkę na nową niż przepłacać za tzw żyłki renomowanych firm, a wierz mi przetestowałem wiele żyłek. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam sobie Trabucco T-Force i problemów nie mam. Testowałem 0,14 , 0,16 i 0,18 i nie widziałem problemów i "musu" aby kupować inną. Obecnie mam na szpuli żyłkę z tamtego sezonu i nadal jest oki a wędkuje często. Faktem jest, że co jakiś czas odcinam 2-3m końcowego odcinka żyłki, bo przeciera się o kamyki i inne obiekty, ale reszta żyłki jest w stanie bdb. Średnica 0,14mm wytrzymała hol tołpygi 4,5h(tej co miała ponoć ponad 30kg) i to jakoś mnie przekonało do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu, wszystkich Waszych rozważań wiem że nic wiem. Dzięki koledzy! :)

Spróbuję tego z.a.j.e.biaszczego dragona, jak okaże przy próbie wiązania że to zbuk to od razu idę na dołową :D

[edit]

Temat ostatecznie chyba można zamknąć, a co ciekawsze posty pozostawić w odpowiednim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Mumy już nie ma.

Być może pod inną marką, ale wydaje mi się, że sklepik prowadzi to samo małżeństwo, które prowadziło "Mumę" za hotelem Rzeszów - w każdym bądź razie sympatyczne ludziska.

W przypadku Trabucco, zgadzam się, że szybko "łapie kolor" i jest nieco przegrubiona, lecz jest dość popularna stąd wskazanie (nie wiem jakie "Danin" preferuje), natomiast osobiście, raczej jestem konserwatystą i ufam Sufixowi jeśli chodzi o żyłki, a Power Pro jeśli chodzi o plecionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lepiej zainwestować w plecionke 00,6 lub 00,8 koszt jest 3 krotnię większy od dobrej żyłki, ale nie traci się plecionki prawie wogóle, i większość zaczepów udźwignie,

przykładowo 00,8 ma 10 kg wytrzymałości, a żeby tyle żyłka miała to muśi być 0,30 conajmniej, plecionke możesz stosować do połowów zarówno mniejszych ryb, jaki i z powodzeniem poradzi sobie z durzymi rybkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Stary kup sobie Mikado Dino i będziesz łowił tak samo jak na Trabucco a koszt znacznie niższy. Od bodajże trzech sezonów używam tej żyłki i jest ok. Wolę w sezonie wymienić kilka razy żyłkę na nową niż przepłacać za tzw żyłki renomowanych firm, a wierz mi przetestowałem wiele żyłek. Pozdro.

Czy dostanę w którymś sklepie w Rzeszowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.