Jump to content

Nowa wersja Forum


krs

Recommended Posts

Forum pracuje już na nowej wersji silnika SMF v2.0 RC1, zmian jest trochę o nich napiszę później, obsługa forum nie zmieniła się. Wygląd jest tymczasowy. Wszelkie nieprawidłowości w działaniu proszę o zgłaszanie w tym wątku.

Link to comment
Share on other sites

Nowości w SMF v2.0 :

- nowy edytor postów (WYSYWIG), aby go włączyć należy kliknąć w ikonkę [img width=23 height=22]http://www.fishing.org.pl/forum/Themes/default/images/bbc/toggle.gif - edycja podobnie jak w Wordzie , przykład :

test wiadomośći 12345 2345

- zmieniony panel profilu użytkownika

- zmiana sposobu wyświetlania Prywatnych Wiadomości - ikonka : [img width=16 height=16]http://www.fishing.org.pl/forum/Themes/default/images/im_switch.gif (na górze listy wiadomości)

- system ostrzeżeń dla forumowiczów - admin może udzielić upomnienia za post , który jest niezgodny z regulaminem.

zmian jest znacznie więcej , napiszę o nich innym razem

:)

Link to comment
Share on other sites

Zmieniłem swoje hasło - na żądanie serwisu bo podobno podawałem nieprawidłowe. Niepodoaba mi się to. Hasła na pewno nie zapomniałem poprzedniego!. (wysyłałem ci mailna na skrzynke podana w serwisie).

Możesz sprawdzić o co chodzi?

Zauważyłem że podobne problemy miały osoby , które mają w nazwie użytkownika polskie literki. Wystarczy zmienić hasło i po problemie , na pewno nie było próby włamania na konto. Aby na przyszłość uniknąć takich niespodzianek nie powinno stosować się pl znaczków w loginach ani hasłach - dotyczy to wszelkich usług sieciowych i nie tylko.

Problem ten powstał po aktualizacji do nowej wersji, sprawdzę dlaczego.

Pytanie do wiślaka. Czy tez musiałeś zmieniać hasło ?

Link to comment
Share on other sites

TAk- podobnie jak Staszek na pewno nie zapomniałem hasła, a musiałem zmienić. Podczas wpisywania nowego system zażądał by nie było krótsze niż 8 znaków.Do tej pory w moim było ich 7.

Link to comment
Share on other sites

Problem z hasłem powstał po konwersji forum do standardu UTF-8. Musiałem wykonać konwersję po to aby cały serwis był kodowany w jednym standardzie (główna, forum i galeria) i nie było więcej problemów z wyświetlaniem pl znaczków. Więcej poważniejszych zmian już nie będzie, co najwyżej standardowe aktualizacje i drobne zmiany wyglądu. Trochę kombinowałem z różnymi silnikami - było phpBB, phpBB by Pszemo, FudForum a teraz SMF v2 i to już zostanie, moim zdaniem jeden z najlepszych silników for internetowych.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy