Jump to content

Lornetka dla wędkarza


krs

Recommended Posts

@krs,rozejrzyj się po giełdach,przy odrobinie szczęścia można trafić za 50-150 zł fajną lornetkę z dawnej armii rosyjskiej.Jeżeli chodzi o jakość i wytrzymałość do tej pory mogą śmiało konkurować z obecnymi produktami znanych firm a nawet je przewyższają.Z 10 lat temu kupiłem "używkę" za 30 zł;),wszystko zależy w jakiej "potrzebie' jest sprzedający:D.Dobrym źródłem może być odwiedzenie jakiegoś lombardu;).Np ta http://allegro.pl/porzadna-rosyjska-lornetka-12-40-i1680756100.html albo ta http://allegro.pl/lornetka-sotem-russia-bpc-20x50-i1686863258.html Jutro będę na samochodówce to zaglądnę do jednego gościa,który ma podobny asortyment może będzie miał coś fajnego.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki koledzy. Może faktycznie solidna radziecka konstrukcja za niewielkie pieniądze to dobry pomysł :) Poprzednią lornetką jaką miałem okazje "użytkować" z tego co ma pamiętam była Delta Optical, którą pozbyłem się w tym samym dniu kiedy ją kupiłem. Próbowałem nastawić ostrość w okularze i tak kręciłem że go odkleiłem bo był przyklejony klejem :D Nie pamiętam ile kosztowała, coś koło 150zł ale warta była 15 nie więcej.

Link to comment
Share on other sites

Solidne konstrukcje made in CCCP są przez to teraz w cenie i dlatego trzeba szukać okazji :)

Dokładnie na pierwszą komunię świętą dostałem ową w prezencie od babci. Tyle ,że z tych wielkich molochów. Żadnej awarii ,zwiedziła masę kolegów i całą rodzinę. I tutaj apropos ceny kiedyś nadziałem się na nią w sklepie myśliwskim w Dębicy ,cena komisowa kilkaset złotych więc chyba wiara się trochę przekonała do tego sprzętu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy