Skocz do zawartości

Plecionka Daiwa Tournament 8xBraid


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie;) a więc mam pytanie do szanownego bractwa.Używa ktoś z Was tej plecionki http://allegro.pl/plecionka-daiwa-shinobi-zolta-0-16mm-135m-i1724239180.html Będąc ostatnio na Wilczej ,spotkałem kolegę z forum,który na swoim kręciołku miał nawiniętą tą plecionkę.Po udostępnieniu przez wspomnianego kolegę;) swojego kija i wykonaniu kilku rzutów ,moje pierwsze wrażenie było bardzo obiecujące.Gładka powierzchnia i brak tradycyjnego "świstu" podczas podciągania przynęty:).Od "zawsze" używałem POwer Pro ale....A więc wszelkie opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rapala, kupując ostatnio (miesiąc temu) plecionkę miałem właśnie dylemat między Power Pro a Daiwą Shinobi. W sklepie "w dotyku" nie było różnicy między nimi. Wybrałem Power Pro i uważam że zrobiłem dobrze. Chyba każda plecionka po jakimś czasie daje lekki szum przy ściąganiu. Sądzę że shinobi też po kilku wypadach tak się będzie zachowywać, ale zobaczymy, może ktoś napisze spostrzeżenia praktyczne o tej plecionce. Ceny mają podobne więc jeżeli okaże się lepsza to na przyszły sezon zawsze można "zdradzić" Power Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@rapala nie za mocna ta plecionka ;) ? 0,16mm w przypadku tej linki to 30lb :eek: Dla porównania PP 0,15 to 10lb :D Nie wiem skąd polscy dystrybutorzy biorą te oznaczenia, chyba z sufitu.

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/p/s3/1258635466.jpg

Przetestuj tę linkę gruntownie i opisz koniecznie swoje spostrzeżenia na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarła do mnie wspomniana wyżej plecionka Daiwa Tournament 0,16mm 135m 30lb:eek:.Nie wiem skąd faktycznie biorą te opisy ale jak dla mnie jest to przesadą.

Tak na gorąco pierwsze wrażenia porównując z "nieśmiertelną" Power Pro.Na pierwszy rzut oka plecionka Daiwy sprawia wrażenie baaaardzo pozytywne:).Przy deklarowanej średnicy 0,16 prawie nie różni się od leżącej obok Power Pro 10lb czyli trzyma wymiar.Zasadnicza różnica jaka od razu daje się odczuć to miękkość i struktura splotu ;)i w tym wypadku duży plus dla Daiwy.Miękka z prawie nie zauważalnym splotem i o wiele "śliższa" od Power Pro.Na testy wytrzymałości i "ścieralności" przyjdzie poczekać do soboty ale jeżeli jej wytrzymałość na zerwanie będzie taka jak oryginalnej PowerPro to pewnie trzeba będzie poczynić kolejny zakup;).

Reasumując: zapowiada się nieźle ale nie zapeszajmy...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów na gorąco po pierwszych testach plecionki Daiwa Tournament 0,16mm.Jak dla mnie rewelka.Świetnie układa się na kołowroku i bardzo dobrze z niego schodzi.Jak już pisałem ,sam splot o wiele lepszy niż w PowerPro co powoduje lepszy "ślizg" i "cichość" pracy po przelotkach a tym samym zyskujemy na długość rzutów.Wytrzymałość na zerwanie bardzo dobra.Od "zawsze" łowiłem na Power Pro ale po dzisiejszych testach przechodzę na Daiwę.Kolor mógłby być żółty ale i do tego seledynu też idzie się przyzwyczaić.W poniedziałek zamawiam kolejną szpulkę;).

Jednym słowem polecam tą plecionkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się wcześniej wypowiadać, bo tak jak kolega @bazodentysta używałem cienkiej ( 0.08 mm) ww. plecionki. Mogę tylko potwierdzić pozytywne wrażenia:), natomiast cena ...:confused:Podobno używa jej nasza czołowa kadra spiningowa:eek:.

Edytowane przez opelot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Będąc ostatnio na Wilczej ,spotkałem kolegę z forum,który na swoim kręciołku miał nawiniętą tą plecionkę.Po udostępnieniu przez wspomnianego kolegę;) swojego kija i wykonaniu kilku rzutów...

Rapalku to była Plecionka Daiwa Tournament 8xBraid /wersja Cytrus/ jest jeszcze lepsza od Shinobi troche mocniejsza, a czym, się różni sprawdzimy na WW.

Do technik spinnigowych polecam wersje zieloną - chyba najlepsza plecionkia na rynku.

"Shinobi" to wersja ECONO

Edytowane przez koyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapalku to była Plecionka Daiwa Tournament 8xBraid /wersja Cytrus/ jest jeszcze lepsza od Shinobi troche mocniejsza, a czym, się różni sprawdzimy na WW.

Masz rację @koyot to była Tournament:) nie wiem skąd mi się ubzdurała ta Shinobi.Następny wałek Tournament-a już zamówiony ponieważ w tą sobotę przeżyłem niemiłe doświadczenie z PowerPro 0,15 :mad:.Plecionka zakupiona w czerwcu od kilku dni zaczęła mi strzelać jakby to była żyłka w tym rozmiarze.Nie wiem czym to jest spowodowane,plecionka oryginalna,świeża i zakupiona w " pewnym źródle".Trzy miesiące wszystko w porządku a od 2-3 tyg. normalnie jakby nie ta plecionka.Kilka rwań podczas "odstrzeliwania" kiedy to niejednokrotnie podczas siłowego mocowania się rozginałem ramiona kotwicy w mniejszych kogutach czy haki w jigach.Ale mniejsza o to nie będę wnikał czemu tak się stało ,szkoda ryzykować lepiej szajs do kosza a na szpulę świeżą Tournament;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 0.1 zachwalaną zreszta przez sprzedawce. Fajna plecionka miękka i wydawała sie rewelacyjna. Okazało się jednak że posiada dużą tendencje do skręcania i plątania. Można oczywiscie mówić że to wina kołowrotka albo użytkownika?!?!. Ponieważ kolejna założona na tym samym sprzęcie, sie nie plątała uważam że to wina niczego innego jak plecionki. Oczywiscie mogłbym się nie wypowiadać na ten temat bo wiele osób zachwala, i głupio tak obalać subiektywne opinnie, ale mimo wszystko może sie zdarzyć że ktoś z was wyda kase i wywali do smieci jak ja;).

Edytowane przez antua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 0,08, 0,12 0,16 0,24 - nie stwierdziłem skręcania

Zwracam koledze uwagę że Daiwa dołożyła sporych starań aby zrobić specjalne opakowanie do "odwijania" plecionki, może problem pojawił się już przy nawijaniu na kołowrotek lub Twój kołowrotek żle nawija określone "rozmiary" widziałem takie cuda !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dla czego ale mnie temat skręcającej się plecionki,bród itp.jakoś nie dotyka:D.Nigdy nie wgłębiałem się w to jak powinna być prawidłowo nawijana plecionka,po prostu fru szpulę do wody i nawijanie.I na prawdę nie ma dla mnie znaczenia czy szpula odwija plecionkę w jedną czy druga stronę,czy po prostu z niej "spada".Moje zdanie jest takie że główna przyczyna plątania się plecionki leży po stronie kołowrotka np.zapieczone lub brak łożyska w rolce kabłąka lub kołowrotek po prostu źle ją układa (inaczej niż w przypadku żyłki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@rapala - jedna ciekawostka, którą nie wiem czy już zauważyłeś, ale właśnie ten model Daiwy uważany jest za jedną z najlepszych plecionek na mrozy.. Nawet słyszałem już że jedyna taka. Też przymierzam się do zakupu tylko i wyłącznie przez te właściwości. Podobno najmniej wchłania wodę i przez to można dosyć długo wędkować na mrozie - nie pęcznieje pod wpływem mrozu tak jak inne plecionki. Ciekawe czy Twoja opinia będzie podobna..

Co do PP, używam tylko jej, ale tylko i wyłącznie jeśli sam ją sprowadzę z USA z pewnego źródła. Naszej na pewno już nie założę, wolałbym cokolwiek innego.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat, ale sporo pisze się o PP więc pociągne temat ;)

Od lat używam jedynie PP, choć teraz zamówiłem tą Daiwe i zobaczymy..

Pierwsze dwie PP kupiłem u nas i szczerze mówiąc nie byłem nią zachwycony bo traciła dosyć szybko kolor i po dosyć krótkim czasie traciła na mocy na węźle. Zewsząd słyszałem i czytałem że PP jest the best, więc postanowiłem ściągnąć sobie ją z pewnego źródła z USA - i tutaj miłe zaskoczenie, gdyż plecionka zupełnie inna i to juz nawet nie chodzi o mniejszą utrate koloru i wytrzymałości, ale też inna w dotyku i jakby cieńsza.. Jakby z innego włókna. Nawet w palcach można odczuć różnice..

Cały widz polega na tym że PP z rodzimego kraju w USA a ta u nas to po prostu INNE fabryki. I nie chodzi tu o podróby choć zapewne jest gorsza, tylko o to że dla nas inna fabryka ją produkuje. Z tego co się dowiedziałem to w USA podobno tez można trafić na podróbki, ale ten oryginał z USA to dla mnie numer 1 i nie chodzi tylko o jakość ale tez o cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie ma się co spieszyć.Do sezonu na drapieżniki trochę czasu pozostało:D.Tak na marginesie to jakoś umknął mi ten wątek;).Więc tak.Sporo już o niej zostało napisane na naszym forum a także można znaleźć bardzo pochlebne opinie na innych portalach.Co do mich odczuć to się nie zmieniły jak na razie jest dla mnie nr.1 o ile można tak powiedzieć po kilkumiesięcznym okresie ciorania.Jeżeli Pan szuka plecionki do opadu to zdecydowanie kolor seledynowy fluo ,jeżeli ma to być plecionka uniwersalna albo z przewagą technik na wleczonego to lepszym rozwiązaniem pewnie będzie kolor zielony.Co do koloru plecionki to jakoś brakuje mi jeszcze tego aby Diwa wypuściła plecionkę Tournament w kolorze żółtym.Może to moje przyzwyczajenie do używanej poprzednio PP ale wydaje mi się że kolor seledynowy pomimo że fluo jest gorzej widoczny od żółtego w szczególności pod wieczór.No chyba że czas na wizytę i okulisty:D.To jedyny mały minusik tej plecionki.Następna sprawa to dobór plecionki do ...no właśnie kołowrotka?Plecionkę dobieramy raczej do mocy kija i przynęt na jakie będziemy łowić.Zakładając że będzie Pan łowił na gumy z opadu i do tego kijek standardowy na sandałka max.18-21 g to 0,16 w zupełności wystarczy,nie za grubo i nie za cienko w sam raz.Ale jeżeli będzie Pan używał kija 10-35g i w ruch pójdą większe gumy,cięższe główki czy koguty to polecam zakupić plecionkę o oczko grubszą czyli 0,18 .Będzie lepsza.Sam w tym sezonie muszę zakupić właśnie taką na kij pod koguta ponieważ 0,16 ,którą nawinąłem na kołowrotek,wydaje mi się nieco za cienka.

Nie chcę na siłę kogoś przekonywać do zakupy tej plecionki ,moje zdanie jest takie że to jak na razie najlepszy wybór dla mnie do łowienia z opadu ale nie tylko. No chyba że oryginalna PP i tylko z pewnego źródła w Stanach ,tak jak pisał o tym wyżej @ salmo_pike.Najprościej pójść do sklepu,kazać sobie położyć na ladę kilka szpulek plecionek o podobnym przekroju i zacząć porównywać: gładkość,splot,opis czy sam rozmiar z którym u nas często jest różnie.Bardzo często przykładowy rozmiar 0,16 mm to dla różnych producentów raczej farsa niż rzeczywistość:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również zaopatrzyłem się ostatnio w tą plecionkę i powiem szczerze jestem bardzo mile zaskoczony. Miałem dylemat między powerpro super 8 slick. Wybrałem Daiwe bo była w lepsze cenie. Jedyne co mnie zastanawia to jej wytrzymałość. Podane przez producenta 35lb na moje oko odpowiada 15lb power pro. Czy to kolejny na naszym rynku cud techniki? Czy może ta wytrzymałość jest w miarę realna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpinam się pod temat ,zastanawiam się nad taką plecionką na Solińskiego sandacza

DAIWA Tournament 135m 0.18mm 16.5kg FLUO do opadu (2247906186) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Nie łowiłem nigdy na takie jaskrawe kolory fluo ,powiedzcie mi czy taka plecionka jest dobrze widoczna (chodzi mi o styk plecionki z taflą wody ) a może kolor czerwony? Może dziwne pytanie ale czy taki kolor oczoje!@#$% nie będzie zniechęcał sandacza do brania a i czy owa plecionka szybko traci swój kolor-blaknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.