Skocz do zawartości

Żwirki w Borku Małym


Bastuś z Bratko

Rekomendowane odpowiedzi

W Borku Małym jest jeszcze jeden komercyjny zbiornik, jeżeli dobrze pamiętam to nazywa się "Żwirki". Nie łowiłem tam nigdy, ale raz tam byłem na wakacjach i sytuacja wyglądała tak, że po zalewie pływały jakieś rowerki a na kąpielisku pluskały się dzieci, dodatkowymi atrakcjami była głośna muzyka i zapach pieczonej kiełbachy. W tej chwili ten zbiornik jest pewnie zamknięty, chociaż nie wykluczam, że istnieje możliwość zgłoszenia swojej chęci do połowienia i właściciel pomoże(niestety gdzieś zapodziałem numer telefonu).

W okolicy są stawy w Budach Głogowskich i staw w Bratkowicach. W Budach płaci się 5zł (oczywiście jak przyjdzie po tą piątkę p. Bazan) a w Bratkowicach to było chyba 20zł. Nic innego nie przychodzi mi na razie do głowy.

Kiedyś przejeżdżałem kolo tego zbiorniku u p. Bazana. Była wbita tabliczka informująca o zakazie pływania, ale w rzeczywistości cały zbiornik był zajęty przez plażowiczów a wędkarzy było kilku i na pewno nie narzekali na nadmiar brań. Pan Bazan z kolei siedział sobie spokojnie w swojej budce i rozkoszował się delikatnym smakiem oranżady.

W czerwonym kółku to łowisko komercyjne a w zielonym kółku to łowisko PZW w Borku. Pozostałe zbiorniki są prywatne.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakie są wasze opinie na temat tego łowiska.

Cena to 10zł i łowimy całą dobę.

Przesiedziałem tam ostatnio od 10.00 - 16.00 i spławik raz mi się poruszył jako coś skubnęło wystającego robaka (tylko na dżdżownicę łowiłem). Byłem skłonny myśleć że tam prawie nie ma ryb (od czasu do czasu coś wyskoczyło) ale po chwili przechodził koło mnie Pan, który łowił od rana (spinning i spławik) porozmawiałem z nim trochę i mówił, że od rana nic nie złowił potem około 13.00 coś ruszyło i wyciągnął na spławik 3 malutkie okonie a na woblerka szczupaka około 30-35cm i okonia większego.

Zastanawiam się teraz czy opłaca się tam jechać znowu i czy nie zaopatrzyć się w kilka wędek najróżniejsze przynęty gumy, twistery woblery itp. i spinigować, spławik zarzucić może i grunt ( żywca nie toleruję, najchętniej bym tego zakazał) w tedy może się uda coś złowić.

Wydaje mi się, że na tym zbiorniku się tylko albo w większości łowi a nic nowego nie wpuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tamtym roku miałem tam okazję powędkować kilka razy. Płaci się dychę tak jak kolega wspominał. Regulaminu niema wcale. Zarybień przypuszczam ,że też niema . Tyle tylko co coś się tam znalazło wcześniej - pływa do dzisiaj. Ja za każdym razem wybierałem się tam z dobrze przygotowaną zanętą do tego odległościówką i pickerem. Za każdym razem w zanętę wchodziły mi 20-25 cm płotki. Od czasu do czasu trafiał się upierdliwy mały okoń. Straszna monotonia.

Ze spinningu zero efektów ,a robiłem kilka podejść. Na pewno coś ciekawego tam pływa nie licząc ładnych dziewczyn w sezonie:D.Poza sezonem gdy nikogo niema można się skontaktować telefonicznie z właścicielem wcześniej i na pewno nam otworzy łowisko.

Mimo ,że niema tam presji wędkarskiej ,osobiście uważam ,że woda jako łowisko jest zaniedbana i nieatrakcyjna ponieważ niema w tym kierunku żadnego wkładu właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.