Skocz do zawartości

Stawy "u Nowaka" w Mielcu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@Gabriel Z jednej strony piszesz mądry i dojrzały post o prowadzeniu sprzętu wodnego pod wpływem alkoholu, a z drugiej obrażasz chyba sporo młodszego kolegę w stylu nawet poniżej gimnazjalnym....? 

Edytowane przez Morelia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nikogo nie obrażam ...

Sam mam 2 brody i spore fałdki po bokach, tak ze fot łowionych przez siebie ryb nie wstawiam, bo zniknęły by na moim tle.

Ten karp z fot to raczej był ten 1,5 /2 a nie 5 kg.

A ostatnio chyba tak jak Geo zauważyłem że w różnych miejscach pojawiają się foty ryb z waga zawyżoną 3x,4x czy nawe5 x. Tak wiec jak to w dowcipie ryba najszybciej rośnie w opowieściach wędkarzy :)

Jeżeli kolega Patryk89 poczuł się urażony,m to serdecznie go przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

OK za pytam ekspertów ... którzy często do Nowaka jeżdżą i znają łowisko ... gdzie najlepiej się ustawić? Na co łowić? Od pani zbierającej siano ... dowiedziałem się że jezioro zyskuje na głębokości w stronę domu ... zawsze ustawiałem się na cyplu w stronę domu w tej małej zatoczce ale prócz karpików tych co wyłowiłem ostatnio trafił się linek na jednej zasiadce a na drugiej karasek i leszczyk wszystko na kukurydzę hakową no i ... z uwagi na duże możliwości manewru tzn rzucania, ale do rzeczy próbuję za kumać na co najlepiej łowić bo no Wola Chorzelowska zamknięta Czarna Sędziszowska nie podoba mi się to łowisko ... Narożniki woda zielona ludzie po 3 dni siedzą i nic nie łowią nawet karasia czy leszczyka dzisiaj byłem pytać i mówią ludziska że dramat, no i Nowaka staw tylko zostaje w najbliższej okolicy ... chętnie dowiem się od ludzi co tam wędkę zjedli na tym stawie i wiedzą gdzie łowić :) i na co :D by po bawić się z karpikami i innymi rybciami :) czekam na dobrą poradę...

 

Co robiłem:

Jedna wędka w stronę domu, druga wędka w stronę środka jeziora... przynęty jakie stosowałem

- Pelecik halibut do zanęty i hakowy, kulki tutti frutti, Dendrobena, kukurydza hakowa/w puszcze zanętowa, zanęta Robin Red Groundbait, itp. miksowałem też ale wyniki nie przynoszą oczekiwanych wyników... 

- Zestawy metoda + druga wędka najzwyczajniejsza sprężyna ...

 

Co sądzicie eksperci :P? Co zmienić? na co łowić? Na jakim stanowisku lub stanowiskach najlepiej? Gdzie są jakieś dołki lub górki  i czy w ogóle są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

byłem tam parę razy i szczerze bez znaczenia gdzie usiądziesz i gdzie będziesz rzucał, faktycznie im bliżej domku tym woda jest głębsza ale łowiłem karpie +10 kg w wodzie 80 cm. Na metodę wchodzą karpiki 1,5-5 kg bardzo regularnie natomiast większe chyba troszkę ostrożniejsze więc nęcenie mniej obwite lub kłaść zestaw z kulką powiedzmy ok 1 m od miejsca nęcenia i cierpliwie czekać. Co to aromatów to łowiłem i na słodkie i na śmierdziele więc to też chyba większej roli nie odgrywa tyle, że przy śmierdziela może Ci wejść jesiotr.  Na dzień dzisiejszy woda jest strasznie niska więc i brania chimeryczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, chciałbym wybrać się pierwszy raz na staw i prośba do kolegów o jakieś informacje.

Będę łowił jedną wędką typowo na karpia a drugą chciałbym na mniejszy białoryb.

Czy ktoś coś poleca specjalnego na tamtejsze leszcze, płocie i liny? Lepiej gruncik czy spławik na te rybki? Na hak biały, kukurydza najlepiej ?

Biorę małego chłopaka i chciałbym by dużo leszczy głownie połowił.

Z góry dziekuję za jakieś podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.