Skocz do zawartości

Łowisko Przystanek Stawy - Grębów


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak w tym roku, ale w tamtym roku na kilka wyjazdów zawsze udawało się wyciągnąć w dwie osoby po 20 ryb maksymalnie, czasami nawet więcej. Wszystko w okolicach 3-4-5kg. Chyba raz tylko trafil się ładniejszy karpik około 8kg. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko to nazwać selekcja :D jak na każdym lowisko karpiowym właściciel chce mieć pewność ze wpuszcza na noc odpowiednie osoby, by podobno mieli problemy z kradzieżą ryb. Przed powieniem sprawdzają sprzęt tj. żylke, mate, podbierak i clinic. W tym roku byłem tak na razie tylko raz na dobę i we 2 zlowilismy ponad 24 karpie niestety największy tylko 7,5kg :( jest to dobre lowisko zeby podszkolic sie w holu lub po prostu oderwać sie od szarej rzeczywistości wód PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Ostatnio byłem na tym łowisku, oblężenie wędkarzy było niesamowite. Praktycznie każdy coś połapał choć miśki trochę niemrawe ze względu chyba na zimną wodę. Jak się ma tam łódkę do wywózki to możesz być pewien że coś złapiesz :) widziałem jak goście od rana do wieczora wywozili non stop, co wywózka paręnaście minut i karp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

był ktoś ostatnio w grębowie...? jak z braniami..? słyszałem że jest problem z nockami... czy da radę temat załatwić telefonicznie z właścicielem czy może być tak że jak dojadę to się rozmyśli i będzie problem, mieszkam prawie 150 km od grębowa i chciałbym posiedzieć chociaż 2 dni, na jeden dzień to za daleko... dodam że posiadam wszystkie prepitety które są wymagane na łowisku, tylko zamiast żyłki mam plecionki do 22 kg, ale to chyba najmniejszy problem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie plecionka może być problemem .... bo tam trzeba ponoć żyłke stosować. Po co plecionka na takiej wannie ?! Żeby pyski rozrywać karpiom ?:eek:

Widzę kolego że na karpiowaniu znasz się tyle co ja na odrzutowcach... wywożę zestawy dość daleko i plecionka jest dużo czulsza, następna sprawa to odpowiednio paraboliczne wędzisko, prawidłowe ustawienie hamulca i czuły hol, byłem wczoraj w Besku i widziałem jak niektórzy obchodzą się z rybami, sprzęt profesjonalny ( żyłka na szpuli) :) a darł karpia jak kawał kłody... zwijał i darł z całej siły zero holu... równie dobrze mógłby przyczepić wędkę do zderzaka i odjechać... zresztą jak chcesz podyskutować o zaletach/wadach plecionki to jest tego pełno na innych forach... proponuję poczytać i poszerzyć swoją wiedzę...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą jak chcesz podyskutować o zaletach/wadach plecionki to jest tego pełno na innych forach... proponuję poczytać i poszerzyć swoją wiedzę...

Pozdrawiam

Będziesz mi probówał sugerować ze nie znam się na karpiowaniu ;)? Tyle że napisalem ze tam nie stosuje sie plecionek, na innych łowiskach inny temat, droga wolna. Nie mam nic przeciwko plecionkom ale na odpowiednich łowiskach. Na wannach typu grębów to mija się z celem. Z własnie z takimi jak Ty szkoda gadać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

był ktoś ostatnio w grębowie...? jak z braniami..? słyszałem że jest problem z nockami... czy da radę temat załatwić telefonicznie z właścicielem czy może być tak że jak dojadę to się rozmyśli i będzie problem, mieszkam prawie 150 km od grębowa i chciałbym posiedzieć chociaż 2 dni, na jeden dzień to za daleko... dodam że posiadam wszystkie prepitety które są wymagane na łowisku, tylko zamiast żyłki mam plecionki do 22 kg, ale to chyba najmniejszy problem....

Dogadaj się przez telefon czy napewno możesz używać plecionek, bo różnie to z tym tam bywa. Ja raz miałem ugadaną nockę już na 100%, a blisko też nie mam, przyjeżdżam i gdzieś zapodziała się moja mata. Spytałem czy nie dałoby rady pożyczyć, bo po co mam tyrać tyle km w obie strony tylko dlatego że nie mam tej maty która jest do wypożyczenia na łowisku. Niestety uzyskałem odpowiedź odmowną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mi probówał sugerować ze nie znam się na karpiowaniu ;)? Tyle że napisalem ze tam nie stosuje sie plecionek, na innych łowiskach inny temat, droga wolna. Nie mam nic przeciwko plecionkom ale na odpowiednich łowiskach. Na wannach typu grębów to mija się z celem. Z własnie z takimi jak Ty szkoda gadać;)

Skoro bezczelnie chcesz mi wmówić że katuje ryby przez to że zamiast żyłki stosuję plecionkę...? I skoro na szpuli mam założone plecionki, to dla Twojego kaprysu mam lecieć po żyłkę...? jak wywożę zestaw na ponad 100 metrów to jednak wolę mieć plecionkę... i jeżeli dla Ciebie zbiornik o pow. 11 hektarów to "wanna" to co powiesz na temat zbiorników typu Besko, Kobylany, Dębowiec....???? zresztą już rozmawiałem z właścicielem stawu i Twoja pomoc/troska jest już zbyteczna.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadaj się przez telefon czy napewno możesz używać plecionek, bo różnie to z tym tam bywa. Ja raz miałem ugadaną nockę już na 100%, a blisko też nie mam, przyjeżdżam i gdzieś zapodziała się moja mata. Spytałem czy nie dałoby rady pożyczyć, bo po co mam tyrać tyle km w obie strony tylko dlatego że nie mam tej maty która jest do wypożyczenia na łowisku. Niestety uzyskałem odpowiedź odmowną :)

Gość podobno ma swoje paranoje...:) 3 razy sprawdzę zanim pojadę czy wszystko mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość podobno ma swoje paranoje...:) 3 razy sprawdzę zanim pojadę czy wszystko mam...

Owszem ma swoje widzi misi się. Te łowiska co wymieniłeś to wanienki w sumie. Ale widzę że co wędkarz to inne możliwości i poglądy, jak i do niektórych strach się odezwać, i do nich się ty zaliczasz @polakkom :cool: Łów po swojemu ;) Tylko nie zarzucaj innym że się nie znają na karpiowaniu, jasne ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Widzę temat o tej wodzie ostatnio ucichł,na co ten akwen nie zasłużył sobie. W tym roku odwiedziłem kilkukrotnie tą komercję. Za każdym razem bezcenne lekcje pokory oraz chwilę szczęścia. Mimo iż jest to komercja,trzeba się wygimnastykować żeby uzyskać zadowalający efekt. Podsumowując ten rok,stwierdzam że jest bardzo ładna populacja karpia,która dominuje, jednakże jesiotry wynagradzają walką oraz rozmiarami ;)
Ryby bardzo silne,widać że kilogramy protein które wrzucają do wody wędkarze ,przekładają się na siłę ryb. 
Co do minusów to porozrywane pyski karpi,czemu się wcale nie dziwię, widząc niektórych "wędkarzy" jak zacinają odjeżdzającą rybe(jeden świst na sygnalizatorze) podbiegają i zacinają z takim impetem,że aż szkoda ryby. Po czym chwilę później słychać "Nie no k*rwa znowu spadł" .No ale cóż,człowiek uczy się na błędach. Trochę odbiegłem od tematu,ale musiałem to poruszyć bo aż razi to w oczy. 
Co do wyników 2017. Udało się złowić wiele jesiotrów lecz największy na 148cm i 16,2 kg wagi ;) Co do karpi,nie było już tak kolorowo,ale większość karpi w przedziale 5-9kg . Rzadko kiedy łowiłem mniejsze. 
 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.