Skocz do zawartości

Łowisko Przystanek Stawy - Grębów


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

U nas najlepiej sprawdziła się zwykła wanilia z TB.

Po za tym truskawka i halibut z tego co pamiętam.

Im dalej rzucasz tym lepiej, my mieliśmy ponton z którego nęciliśmy (a sporo tego było), a tak po za tym to łowienie z rzutu.

Polecam stanowisko nr. 8 i 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Panowie proszę opiszcie mi to łowisko. Jak, na co, na jakim stanowisku itp. A co z łowieniem w nocy na tym łowisku? Na stronie pisze że może tylko ten co posiada sprzet taki i taki, a gdy dzwoniłem do właściciela to tylko członkowie klubu karpiowego mogą łowić w nocy (no chyba że ktoś ma umiejętności i sprzęt itd.) Mam 14 lat, łowię 2 sezon więc umiejętności ciągle nabywam, ale sprzęt wymieniony na stronie posiadam ( i nie tylko ten). Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robią w tym roku to jest paranoja. W tamtym roku łowiliśmy bez żadnego "ale". Jakieś 3 tygodnie temu dzwoniłem aby zarezerwować stanowiska na weekend. Pracownik powiedział mi, że nie mamy odpowiedniego sprzętu karpiowego, aby łowić w nocy. :mad: Kazał zadzwonić do szefa - szef nie odbiera. Dzwonię na drugi dzień i znowu to samo, więc pytam na jakiej oni podstawie stwierdzają, że nie mam odpowiedniego sprzętu karpiowego?!

Znowu kazał zadzwonić za 2 godziny. Dzwonię i mówi mi, że nie mam wstępu na łowisko, gdyż szef powiedział, że nie mam odpowiedniego sprzętu karpiowego.

W regulaminie jest mowa o macie, odkażaczu i dużym podbieraku. Facet pytał się jeszcze jakie mam wędki, kołowrotki i ile żyłki mi się na nie mieści.

Już więcej tam nie zadzwonię a tym bardziej nie pojadę tam na ryby. Trafiło się może kilka sztuk powyżej 10kg a oni nie wiadomo jakie łowisko karpiowe z tego robią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki które tam pilnują są naprawdę wporządku tylko właściciel to Kawał chama i prostaka ! Należe do klubu karpiowego u nich, mam kartę ale mimo to powiedział, że nie mogę przyjechać wiecej na nockę bo mimo że nie ma nic do mnie że wie że posiadam odpowiedni sprzęt i umiejętności to i tak to nie wchodzi w grę. Ten gość to palant ale jego sprawa odradzam wszystkim to łowisko !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostałem rok temu tak samo potraktowany jak Wy, myślałem że to akurat losowy przypadek ale widzę że to normalne. W tamtym roku byłem z kolegami na nocy. W nocy kontrola czy żyjemy. Nad ranem gdy się rozliczałem właściciel mi powiedział że niestety ale już nie mogę na noc przyjeżdżać ponieważ preferują tylko karpiarzy i to raczej z klubów którzy łowią sportowo. Ręce mi opadły bo niby jak my łowilismy?? Był duży podbierak, haki bez zadziorów, mata, środek odkażający. Jednym słowem wszystko co potrzebne. Z każda ryba obchodzimy się ostrożnie, zresztą jak i na innych wodach. Chłopaki faktycznie są ok. Ale szef jak ktoś napisał kawał chama i robi z tego lowiska nie wiadomo jakie to fajne łowisko. Zresztą widać na ich stronie że tam karpie co zdjęcie to większe. Reklama dźwignią handlu. W tym roku tam jeszcze nie byłem i się mocno zastanawiam czy tam jechać i dać im zarabiać.

Edytowane przez Michał82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.... Chciałbym podzielić się swoimi refleksjami dot. tego łowiska .

Na początku trochę historii . Otóż łowisko to powstało nie dawno i zanim jeszcze było tak zorganizowane jak dziś (stanowiska, parking, piękne banery , reklama w necie , rezerwacje ...itd..) posiadało olbrzymi potencjał jeśli chodzi o ryby , głównie karpie i to karpie przez duże "K". Z łatwością można było złowić karpia czy amura ponad 10 kg. i była to norma . Niekiedy odpuszczaliśmy z kolegami nocne łowienie bo zwyczajnie po dniu mieliśmy dosyć ...Ryby współpracowały świetnie. Ryby te można zobaczyć na banerach reklamowych będąc na łowisku a dokładniej w biurze gdzie opłacamy zezwolenie na łowienie. Co się stało ??? ....... Zima ! ..... Nikt chyba nie przewidział że zima zbierze takie żniwo. Zbiornik jest płytki ,a lód był ponad 50 cm. gruby i chyba nie trzeba pisać co się stało. 90 % ryb pojechało do lasu. Tak !!! ....Ale o tym fakcie cicho sza.... ! Wraz z nadejściem "mody" na karpiowanie gospodarz łowiska chcąc mimo tej tragedii zachęcić ludzi do wędkowania zarybił łowisko rybami ALE ZDECYDOWANIE MNIEJSZYMI niż to było wcześniej . Dziś można złowić karpia i jak komuś dopisze szczęście to BYĆ MOŻE ??? i 10 kg.

Generalnie w łowisku pływa bardzo duża populacja karpia w przedziale 2-6 kg. + kilkadziesiąt szt. ok 8 kg.

Ci wszyscy których przyciąga reklama i fotki karpi z banerów niech podejdą do tych swoich zapędów z dystansem. po prostu tych ryb już tam nie ma !!! Kiedyś byłem świadkiem gdy właściciel powiedział iż będzie nakręcony materiał z zarybienia dużymi okazami łowiska . Do dziś nic takiego nie miało miejsca ! ...

Mimom tego zapraszam wszystkich miłośników wędkowania aby spróbowali połowić na tym łowisku . Miejsce gdzie można świetnie wypocząć , bardzo dobry dojazd, parking blisko łowiska, pomosty , miejsce na grilla,

Jedynie czego nie ma to dużych okazów . Jeśli ktoś zdecyduje się na łowienie to niech nie liczy na okazy . Złowi sporo bo ryby współpracują (biorą) .... ale będą to karpie max do 8 kg.

Jest jeszcze plus taki iż gospodarz jeśli wie i przekona się że kolega ma pojęcie o łowieniu karpi i posiada odpowiedni sprzęt do tego to można być absolutnie spokojnym o rezerwacjach czy łowieniu bez jakichkolwiek specjalnych regulaminów .

Kilka słów do "gwiazd" i "celebrytów"..... czyli do tych co łowią i się chwalą wszędzie tym co złowili . Łowisko posiada profil na bardzo popularnym portalu społecznościowym (Fb) i tam prezentowane są fotki ludzi wraz ze swoimi zdobyczami wędkarskimi złowionymi na Przystanku Stawy.

Proszę nie sugerować się podawanymi wartościami wagowymi złowionych tam ryb bo to są .....??? hmmmm.... nie wiem jak to nazwać ??? .... Popisy ?....no nie..... może : Lansy ?......

po co zawyżać wagę ryby ? Czy ktoś ci kazał tak pisać ?..... Czy może tym sposobem próbujesz się dowartościować jeden z drugim ? ....... Ludzie którzy łowią karpie od kilkudziesięciu lat i mają w swoich albumach fotki z tymi rybami doskonale wiedzą : ile waży karp........ podawanie zawyżonej wagi jest prostackie i śmieszne !!!

Myślę że tym którzy tam jeszcze nie łowili przybliżyłem trochę wiedzy o tym łowisku....

Wraz z kumplami z klubu A&S carp team Stalowa Wola co roku organizujemy rozpoczęcie i zakończenie sezonu na tym łowisku. Myślę że to co tu napisałem nam nie zaszkodzi .

Zapraszam na łowisko i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Po przeczytaniu wszystkich postów to tak poważnie nie mam ochoty tam jechać ale może się wybiorę tylko jeszcze nie wiem czy w sobotę czy w niedzielę.

Kumpel jest napalony jeździ do Grębowa do klienta i mu nagadał że jest tak tak super i ogólnie fajne łowisko .

Zobaczę dam znać jak pojadę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pisałem wcześniej już, w tamtym roku spędziłem tam całe wakacje gdy zaczynałem bawić się w "karpiowanie". Na początku sezonu było ok ale później była okropna presja. Bywały weekendy że jedni drugich przerzucali, na dodatek ktoś wywoził zestawy pontonami. Była jednym słowem masakra, gdy właściciel przysapał do mnie o nocki że nie można, że jedynie profesjonalny sprzęt mieć itd. przestałem tam jeździć. Bo chłopaki z obsługi byli ok ale sam właściciel to bez komentarza. W tym roku tam jeszcze ani razu nie byłem, ojciec mnie namawia by tam pojechać ale jakoś zawsze coś wypada. Dużych ryb jak pisałem wcześniej bym tam się nie spodziewał, zbiornik to wanna o jednakowej głębokości prawie na całym akwenie. W dzień nie każdy ma matę i duży podbierak - w nocy musowo - dla mnie głupota bo albo jest obowiązek albo nie ma. I tak ryby wracają do wody więc powinno to być obowiązkowe nawet w dzień. Nie wiem jak w tym sezonie ale w tamtym ryby były strasznie pokłute, co karp to niezła rana w pysku. Są tam także ładne liny i leszcze oraz sumy.

W tym roku widzę niezła presje jest więc sam się waham od kilku miesięcy czy tam się wybrać czy nie.

Jeśli ojciec mnie namówi i pojadę w niedziele to zdam relację co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka nowinka, która przyszla mi na meila odnośnie zawodów i taka moja propozycja - aby członkowie PSW jako druzyna wziela udział w zawodach - ja daje info a koledzy niech myśla :):):

SADZE !!!że wybrana DRUZYNA z naszego forum powinna się znaleźć wśród wytrawnych karpiarzy biorących udział i godnie reprezentować PSW :beer:

https://www.facebook.com/przystanekstawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.