Skocz do zawartości

Zarybienie na własną rękę?


beret

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,może któryś z kolegów wie jakie są procedury zarybienia rzeki np.lipieniem.Oczywiście wiem,że nie wolno zarybiać na własną rękę sęk w tym,że może znalazły by się jakieś pieniądze na narybek lipienia i kilku znajomych chciało by,by ta ryba pływała w Wisłoku.

Może się to odbyć,hym nie wiem jak to nazwać "prywatnie"czy tylko przez okręg,a może sprawę załatwił by w miejscowym kole.Jeśli ktoś ma jaką wiedzę w temacie będę wdzięczny,rady też mile widziane :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ichtiologa to się domyślałem :).Chodziło mi bardziej czy władze okręgu stwarzają jakieś większe problemy z takim zarybianiem czy są temu raczej przychylne-bo chyba tak powinno być.Może przy okazji jest na forum jakiś ichtiolog by coś napisał w temacie.Każda rada i sugestia się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś rzeszowskie forum na którym Kol. Kowalik si udziela bardziej niż tu ;-)

Mogę wam podpowiedzieć tak:

ponieważ jesteśmy organizacją opp (pożytku publicznego) oprócz odliczenia podatku 1% można wpłacić darowiznę w trakcie roku podatkowego.

Wpłacając darowiznę Darczyńcza określa na co ją przeznacza - wpisujecie "na zarybienia lipieniem Wisłoka" i finito.

Obdarowany (ponieważ ma to w statucie opp) ma wykonać lub zwrócić pieniądze ... he, he..

A dla nas pozostaje w następnym roku odliczyć kwotę od podatku - w tym przypadku zależną od progu podatkowego.

Wszystko jest wtedy legal - bo jak zapewne wiecie, pieniedzy nie można sobie przkazywac tak z rączki do rączki bo potem ABW... lub inna instytucja ;-)

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/20442/60/uwaga_zmianie_ulegl_adres_strony_internetowej_okregu_pzw_w_rzesz

Można się z Kol. Kowalikiem skontaktować przez :

[email protected]

*

osobiście ubolewam, żźe jest tak małe zainteresownaie 1% i możliwością wpłacania darowzin. Z tego co wiem Okrę jest w tej chwili w trakice wykupu stawów i terenów wokół nich (nie powiem gdzie na razie). Będzie to kosztowało sporo... Pomysł był taki, że tego typu zakupy będziemy finansować z 1% - 10.000 wędkarzy x 30 PLN (średnie odliczenie) dawałoby kwotę 300.000 PLN rocznie... Można za to kupić przyzwoite wyrobisko pożwirowe. Niestety nie czujemy blusa jaka moc w nas drzemie, w tych 10.000 .... vide "300-stu", kto oglądał widział jakiego dali czadu.;-)

*

PS: jedno małe ale trzeba sprawdzić czy operaty przewidują zarybienie lipieniem... (można jednak to w razie cuś obejść bo dopływy na pewno)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszku nie wiem czy Cię rozumiem dobrze ale chyba nie o to mi chodziło.Mnie nie interesują jakieś darowizny czy odliczanie podatków przecież napisałem wyraźnie wyżej,że kasa będzie na to można powiedzieć z własnej kieszeni.Pieniędzy też nikt nikomu nie będzie przekazywał bez urazy ale wolał bym przepić niż dać je do ZO :).Dokładniej napisze jeszcze,że my kupujemy ryby i wpuszczamy tam gdzie nam pasuje (o ile się ichtiolog zgodzi),a nie tam gdzie Zarząd sobie chce zarybić-nasz narybek wpuszczamy do wód PZW ale w naszej okolicy,a nie po całym okręgu.Ja to wygląda??Dzięki za namiar do Pana Kowalika.

*

Co do darowizn tych 1% to faktycznie jeśli zrobili by to wszyscy to siana było by trochę ale jeśli ja słyszę,że mają w planie wykupić jakieś stawy czy zbiorniki to trochę się podłamuję zadbajmy o rzeki i ryby w nich,a potem dopiero o jakieś stawy -dziurę w ziemi zawsze można wykopać,zalać wodą i zarybić.To tylko i wyłącznie moje zdanie i nie ukrywam,że nie na widzę łowienia na zbiornikach.

Ps.O małych dopływach też myśleliśmy właśnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie rozumiemy się. NIc nie mozna na własną rękę. NIe możemy sobie pozwolić na utratę obowodu + statusu opp.

A ja wyraźnieu napisałem. Jesli dasz kasę OFICJALNIE to ofincjalnie możesz liczyć na rozliczenie jej wg wskazanego celu. To nie jest az tak trudne.

I nikt Ci nei będzie wciskał kitu, że w tej puli była twoja kasa. Ale tez nikt sobie nie będzie 4 liter zawracał jak się będzie tak podchodzic czyli "wolę przepić..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dla czego przez coś takiego mamy stracić status czy obwód?Pytam,bo nie wiem o co chodzi.Przecież napisałem,że władze przy tym będą i o wszystkim będą informowane.Naprawdę kasa musi przejść przez nich-może jakąś pralnie mają ;).Nie chodzi tu tylko o moją kasą ale i kolegów,którzy z chęcią by się dołożyli ale już nie raz widzieli tzw.OFICJALNE rozliczenia i bez urazy kwity i podstawki to nie problem w tych czasach zresztą żyjesz na świecie dłużej niż ja to powinieneś o tym wiedzieć,a mamy takie podejście,że najlepiej jeśli coś robić to samemu.

No i jeszcze jedna sprawa o której pisałem wyżej,a mianowicie jeśli już przekazali byśmy kasę to czy ewentualne ryby będą zarybiane tam gdzie my chcemy czy tam gdzie wyznaczy sobie Okręg?

Co do tego "wolę przepić" - było to napisane żartobliwie troszkę luzu,nie zawszę musimy być poważni.Założyłem temat by się czegoś dowiedzieć,bo jak by nie było mogłem tego nie robić,a jak wiemy kupić narybek to nie problem i zarybić wodę nikomu nic nie mówić,a gwarantuję,że nawet nikogo by smród nie zaleciał.Ale nie o to tu chodzi.

Mam jeszcze jedno pytanie w takim razie jak wygląda sprawa ewentualnego zarybienia przez koło i przekazania im pieniędzy na narybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.