Skocz do zawartości

3 ecia wędka - dziecko na przyuczeniu ???


dagzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie, ostatnio na rybkach byłem z 8 letnim bratem i spotkałem znajomego, który oznajmił mi, że gdy ja wędkuję na dwa kije, brat z tytułu że nie ma jeszcze 12 lat, może obok pod moim nadzorem siedzieć z trzecią wędką. Chciałbym się upewnić czy to prawda.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście może siedzieć nawet i z dwiema wędkami... ale łowić nie może. Taka właśnie błazenada wynika z tego że egzamin na kartę wędkarską to parodia. Później ludzie zgłaszają do gazet klenie po 90cm a na zdjęciu amur :o . No ale czego można się spodziewać skoro kartę wędkarską można załatwić przez internet (podkreślam słowo "załatwić" bo ze zdawaniem to nie ma nic wspólnego) za symboliczną opłatę. Cel jest oczywisty... nowy członek PZW = nowa kasa. Szkoda słów. Tacy ludzie powinni sobie mózg przyuczyć do myślenia a nie dzieci do wędkowania.

Edytowane przez Gochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dokładnie co i jak wyciąg z RAPR

JEŚLI ośmiolatek jest członkiem PZW - 5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.

JEŚLI ośmiolatek nie jest członkiem PZW - 6. MłodzieŜ niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu

ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową maja prawo wędkować dwie osoby, kaŜda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

B) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.

Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

Wszystko na ten temat nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe gry jesteś pełnoletni, oraz

gdy wędkuje z Tobą dwie takie osoby (do 14 lat). Czyli np. Kolega Twojego brata. W przypadku połowu tylko z bratem - każdy z Was na jedną wędkę.

RAPR:

"6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu

ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową

mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie

stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną

wędkę."

*

PS: Dostęp do RAPR jest teraz nadzwyczaj łatwy:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb_2011.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czego można się spodziewać skoro kartę wędkarską można załatwić przez internet (podkreślam słowo "załatwić" bo ze zdawaniem to nie ma nic wspólnego) za symboliczną opłatę. Cel jest oczywisty... nowy członek PZW = nowa kasa. Szkoda słów. Tacy ludzie powinni sobie mózg przyuczyć do myślenia a nie dzieci do wędkowania.

Zgadzam się w 100%:D.Ja kiedy robiłem zawodowe prawo jazdy nomen omen nazywało się to dawniej "przedpoborowe" to nikt mnie nie pytał o to czy chciałem czy nie.Po prostu zapisali i już:D.Ale pamiętam jak dziś że przed przystąpieniem do kursu musiałem podpisać takie oświadczenie że jestem obywatelem Polskim i umie czytać i pisać:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.