Skocz do zawartości

Staw "cukrownia" w Ostrowie koło Ropczyc


damian 86

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym sezonie mniej więcej o tej porze poza szczupakami brały tam również piękne okonie 40cm~... możliwe, że będą oczyszczać ten staw ponieważ w lecie praktycznie całkowicie zarósł moczarką.

- - - Updated - - -

To szkoda jeżeli to prawda, :(

Możliwe, że widziałem cię :) Ostatni raz byłem też około miesiąca temu i parę okonków największy taki 25cm. Brało u Ciebie coś?

Edytowane przez kristofer1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic a nic, nastawienia na szczupaka było. Ciągle trawa na kotwiczce, połowa stawu nie do łowienia. Głównie wiosna, lato na białoryb tam sie nastawiałem, zawsze rybki się trafiały, czasami ładniejsze. Żal mi jedynie,że na lina juz nie będzie gdzie pojechać, bo skoro staw już ktoś ruszył, to to dobrze nie wróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo co ze stawem (starorzeczem)? Byłem wczoraj i wody nadal nie ma, a mróz coraz większy, ryb szkoda. Staw nieruszony, rośliny nadal leżą, wiec dlaczego o tej porze roku spuszczono wodę? Piękne liny i karasie pójdą "spać";/ , nie mówiąc o słabszych tlenowo rybach ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą plotki że dziadki dowiedziały się o sprzedaży, oddaniu czy coś takiego komuś tego zbiornika to zdecydowali że rozwalą przepust do Wielopolki i woda poszła w rzekę. Rybki pewnie coś poszło ale liny czy karasie zagrzebane w mule zostały i inne w kałużach raczej też ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok dzieki, no to szkoda tej wody,bo nawet jak od nowa ktoś się nią zajmie to już tych linów, szczupaków, czy dorodnego naprawde okonia nie będzie. A jak zostanie coś zarybione to wiadomo ze młodymi sztukami, ale przez kogo skoro staw juz nie jest w PZW hmmm Ale z drugiej strony teraz może ktoś wyczyści tą odkrytą część zbiornika, głównie ten długi ciek i będa tam fajne miejscówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Obawiam się, że to łowisko szybko nie wróci do tego stanu co wcześniej. Przyczyną spuszczenia wody było wyciągnięcie zaworu ze śluzy(nie ma nawet śladu po tym zaworze), można pojechać zobaczyć :( Nie wiadomo kto i w jakim celu to zrobił, szkoda tak pięknego łowiska...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.