Skocz do zawartości

Problem z zanętą.


Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu braku czasu powierzyłem znajomemu zakup zanęty na zawody, które będę miał w Kamionce w tą niedziele. Mój problem polega na tym że zakupił mi 3 kg zanęty i 10 kg gliny do tego dojdzie jeszcze jakiś atraktor, jokers, pinka i odrobina białych z kasterami i nie wiem jak to wszystko mam przygotować i połączyć ze sobą. Zanęty które do tej pory stosowałem były znacznie mniej skomplikowane. A propos zanęty to kumpel kupił mi sensasa 3000 gardnos i super canal.

Edytowane przez wróg publiczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zawody, to będą jedno, czy dwudniowe ?

Moim zdaniem 3 kg spożywki, to jak na Kamionkę (jedna tura) 3 razy za dużo... - no i po co aż tyle gliny ? - chyba nie zamierzasz podać przeszło litra robactwa ? :eek:

Aż tyle ryb to tam nie ma, a weź pod uwagę, że nęcić będzie przynajmniej kilkunastu zawodników... - zastanów się, a wnioski wyciągniesz sam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się już edytować posta, więc dopiszę - wcześniej mi "urwało" połączenie ;)

Nie doczytałem z tą niedzielą - czyli zawody jednodniowe ;) - na Twoim miejscu wziął bym tylko 1 kg "Gardonsa" i 3-4 kg gliny (a może i mniej).

Przy tym stanie wody w Kamionce, "uciąg" jest prawie zerowy, więc podarował bym sobie tego "Canala" - jeżeli nie chcesz zrobić "betonu", który zalegnie w mule...

Wstępnie zanęć łowisko zanętą zmieszaną z gliną, a donęcaj tylko lekką glinką z dodatkiem robactwa, lub nawet samym robactwem - jeżeli masz tyczkę, to proponuję nęcenie wyłącznie za pomocą kubeczka.

No i nie szalej z ilością robactwa, bo przekarmisz...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1kg zanęty z atraktorem, 2kg gliny utartej na kracie, wymieszanej z ochotką (tak z dwie gazety). Nie mieszaj wcześniej zanęty z gliną i ochotka bo ona szybko pada w zanęcie. Zrób to zaraz przed nęceniem. W osobnym wiaderku dozuj sobie ile Ci potrzeba wymieszać na pierwsze bombardowanie;) Do tego białe robale, ochotka na hak, bacik i jedziesz;) Białe robale dodaj zaraz przed klejeniem kul, nie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.