Skocz do zawartości

Wytępiony szczupak - prawda czy mit


iper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szczupaka czas dobiega końca niestety smutna prawda ale prawdziwa.Łowię w okolicy Pilzna czyli Wisłoka zalew i zbiorniki w Strzegocicach.Parę lat temu gdy o spiningu nie wiedziałem zbyt wiele moja przynętą jedyną były blachy wahadłowe od Ruskich.Wtedy złowienie szczupaka nie było niczym nadzwyczajnym,dziś gdy przynęt różnych jest masa brak tej jakże pięknej ryby.W tym tygodniu dysponowałem czasem więc nad woda byłem prawie co dzień po parę godzin,złowiłem zaledwie 5 szczupaczków i tylko jeden przekroczył wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był bym pewien tego klenia ;)

Dokładnie, od chwili kiedy kleń stał się jakby bardziej dostępny dla spinningistów, tj. od chwili kiedy ludzie lepiej poczytali o tych rybach i nie mała liczba wędkujących wyspecjalizowała się tylko w połowie kleni. Wpływ miało też to, że na rynku pojawia się coraz więcej przynęt na te rybki - warto nadmienić skutecznych przynęt.

Technika idzie coraz szybciej do przodu, a ryby nadal rosną swoim tempem. Podobnie lasy ;) wytniesz szybko, ale żeby później urosło to trochę schodzi. Dlatego warto zachować rozwagę w wycinaniu lasów i ryb.

Nasuwa się mi teraz kolejne pytanie czy warto jest dzielić się wiedzą wędkowania, czy nie lepiej byłoby poczekać z tym aż ludzie zainteresowani i mądrzy dojdą do tego sami. Dobrym rozwiązaniem byłoby najpierw wskazanie prawidłowej drogi dla każdego z wędkujących, a dopiero później wydać kartę (chodzi o to żeby cała procedura wyrobienia karty wędkarskiej nie sprowadzała się jedynie do uiszczenia opłaty do PZW) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem byłoby najpierw wskazanie prawidłowej drogi dla każdego z wędkujących, a dopiero później wydać kartę (chodzi o to żeby cała procedura wyrobienia karty wędkarskiej nie sprowadzała się jedynie do uiszczenia opłaty do PZW) Pozdrawiam!

Fajnie by bylo ale to nie realne, raz ze do "wskazywania drogi" nie dojdzie, a dwa ze pewne myslenie jest w ludziach zakorzenione, kto jest mięsiarzem, mięsiarzem zostanie i nikt tego nie zmieni. Fakt faktem, co ja tam wiem, jestem generalnie amatorem bo lowic zaczolem w polowie tego roku i szczerze dla relaksu,ryb do domu nie zabieram chodz sa wymiarowe strzaly i.....jakże niektorzy patrza jak wypuszczam rybki do wody;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.