Skocz do zawartości

Konsumpcja ryb – korzyści i zagrożenia


Sewer34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Panowie czytając ostatnie wypowiedzi na forach doszedłem do wzniosu ,że muszę ten temat poruszyć.

Może zacznę tak ma 36 lat i jestem mięsożercą :eek:

Spokojnie w mojej diecie ryby stanowią 95 % i sa to głównie ryby wędzone i morskie.

Co ostano wypomniał mi mój lekarz badając cholesterol ale nie o tym.:cool:

Owszem przyznaję zjadłem parę razy sandacza którego sam złowiłem wraz z moim 1,5 synkiem:D i tyle ......

Ale do rzeczy poruszyłem ten temat dlatego ,że czytam właśnie ostatnią ANGORĘ 23.x.2011 r. i cytuję "Global Fis zamiesza w rybach" i mam mieszane uczucia :(

W Polsce buduje sie jeden z największych zakładów produkujących ryby (1300 ton rocznie) budowa bedzie kosztować mln zł :eek: a co Bedzie tam hodować barramundy oraz tilapii. BRAWO !!!

Choc mogło być gorzej.

Czy gdyby czysto hipotetycznie hodowano tam pstrąga, sandacza do celów konsumpcyjnych lub zarybieniowych nie było by lepiej ?

Może my sami popełniamy błąd tym ,że nie umiemy docenić tego co mamy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł z czasopisma naukowego:

http://www.phie.pl/pdf/phe-2005/phe-2005-1-027.pdf

przeczytaj też to:

http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2011/06/12/rtec-w-rybach/

Poza powyższym szukajka google: rtęć + ryby, metylortęć etc.

Także Panowie, od ryb morskich - szczególnie kobiety w ciąży - Z DALEKA !:

http://wybredni.pl/news/29/kwasy-omega-3-kontra-rtec-w-rybach

Edytowane przez bronzo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chwilę ktoś odkrywa kolejny niezwykle szkodliwy produkt spożywczy. Gdybyście Panowie wiedzieli co jecie w zwykłych nowalijkach , kurczaku czy szynce to zawartość substancji szkodliwych w rybach morskich nie robiłaby na was większego wrażenia ( o rybach rzecznych nie dyskutujemy, bo to faktycznie tablica mendelejewa ) Doradzam więc mniej stresować się takimi sensacjami i jeść z umiarem to co nam smakuje, gdyż już nauka radziecka dowiodła badaniami że " najbardziej szkodliwe dla zdrowia jest życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz do siebie wcześniejszych uwag. Ja chciałem tylko powiedzieć, że znalezienie jakiejś szkodliwej substancji w konkretnym pożywieniu nie świadczy jednoznacznie o jej szkodliwości. Każde warzywo zawiera w sobie naturalne substancje szkodliwe dla człowieka .Zjedzenie jednorazowo kilku kilogramów brokuła może spowodować śmiertelne zatrucie. Podobnie jest z gorzką czekoladą. Zwykła zupka szczawiowa jedzona za często może być zabójcza. Dlatego ponawiam tezę. Jedzmy to co nam smakuje tylko z umiarem i nie za bardzo zawracajmy sobie głowę ewentualną zawartością chemiczną jadła, bowiem stres z tym związany będzie bardziej szkodliwy od tych substancji. I twierdzę, że powinniśmy jeść dużo więcej ryb morskich niż jemy. A najlepszym dowodem na to są Japończycy, którzy jedzą najwięcej ryb na świecie i mają najdłuższą średnią życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do powyższego wniosku doszedł już kiedyś Paracelsus twierdząc w skrócie, że wszystko zależy od wielkości dawki tzn. jedna substancja może być lekiem jednak po przekroczeniu pewnej wartości zamienia się w truciznę. Ja w każdym bądź razie staram się unikać pewnych "pyszności" (czasem jest to trudne) i wpajam to moim dzieciakom - między innymi dlatego w naszych wodach pływa kilka rybek więcej ;) Zacytuję dwa zdania znajomego Profesora z PRz:

Ryby można jeść co najwyżej raz do roku i to wyłącznie na Święta

Ryby to najlepiej nadają się do trucia szczurów

Oczywiście nie należy tego brać dosłownie i myślę, że nikt się nie obrazi bo wiadomo jak wyglądają dostępne produkty spożywcze: kilo mięsa + kilo wody + kilo chemii = 3 kilo wędlin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.