Skocz do zawartości

Trzebośnica


genek

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co się dowiedziałem, urzędnicy z Sarzyny mają bardzo ambitny plan zabetonowania Trzebośnicy. Podobno drzewa już zostały wycięte.

I jakoś nie ma znaczenia fakt, że jest to rzeczka od dawna pstrągowa w której swoje stanowiska maja także minogi - zwierzątka które znalazły się w Czerwonej Księdze zwierząt zagrożonych.

Ale co tam, najważniejszy biznes. Dziś będą betonować a jutro rozbierać i niech się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś słyszałem o tym pomyśle i nie wiem jaki jest tego cel :confused: Najprawdopodobniej chodzi o regulację w takim stopniu, w jakim zaszła pomiędzy garażami a tzw. "rurami". W sobotę odwiedziłem tamten fragment gdyż tylko słyszałem, że coś takiego zrobiono jakiś czas temu i dostałem prawdziwego SZOKU ! Miejsca do których kiedyś trzeba było przedzierać się z maczetą, zakręty, nawet dzika plaża była gdzie w lecie można było spotkać z pół setki dzieci z rodzicami ;) - wszystko zniknęło i pozostał ... nawet nie wiem jak nazwać to co zrobiono z tej rzeczki :mad: Właśnie tak łatwą ręką wydaje się nie swoje vulgo publiczne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, dobre ;) Organizacje zrzeszające ekoidiotów biorą się tylko za akcje, które mogą przynieść im jako taki rozgłos i/lub pieniądze (oczywiście w postaci legalnej darowizny na "coś tam"). Tu sprawa jest prosta: jest iluś tam radnych, ktoś podrzuca pomysł bo innych nie ma i po co się wychylać - podniesiona ręka w górę. Chyba jeden radny był przeciw.

Tyle szumu o rzeszowski zalew, a wystarczyłoby dać odpowiednią łapówkę odpowiedniej osobie i po problemie (oczywiście powinien dać ten komu najbardziej zależy na załatwieniu sprawy). Jest wiele przykładów z historii jak grinpis wycofywał się z np. blokowania statków wielorybniczych do momentu przekazania odpowiednich środków pieniężnych na "szczytny cel". Oni są jak arbuzy - na zewnątrz ZIELONI, a w środku CZERWONI !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś słyszałem o tym pomyśle i nie wiem jaki jest tego cel :confused: Najprawdopodobniej chodzi o regulację w takim stopniu, w jakim zaszła pomiędzy garażami a tzw. "rurami"..

Tak, celem jest regulacja, inne rzeki i rzeczki w tej gminie również w mniejszym lub większym stopniu regulują... I chyba tu, w tym wypadku ani zieloni, ani czerwoni nie pomogą...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! Są w coraz lepszej kondycji! Pora zamienić szesnastkę na osiemnastkę bo między tymi korzeniami nawet takie maluchy potrafią już dać nieźle do wiwatu.

W sumie jakaś godzinka nad wodą, stan oczywiście podwyższony o jakieś 30 cm, oprócz niego jeszcze dwa konkretne pobicia w bankowych miejscach ale tu moja wina bo kotwice nędzne.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem dziś z nikłymi nadziejami i prawie się nie zawiodłem. 20 min po pracy nad wodą. Wiało jak cholera, woda dobre pół metra ponad stan jednak w każdej z moich trzech bankowych miejscówek ostre branie, dwusekundowy hol i zejście :(. Coś robię źle ale dopiero się "górskiego" wędkowania.

Edytowane przez bronzo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby jeszcze bardziej zrobić Ci zamęt w głowie, i dać do myślenia to są także kolory czarne.W niektórych warunkach cholernie skuteczne. Niektórzy nigdy nie założą czarnego wobka dopóki nie złowią pierwszej ryby.

No właśnie wczoraj używałem przez cały czas tego samego czarnego wobka ;) W końcu to było dosłownie 20 min łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

@bronzo77 Dawno nie zaglądałem za stronę Trzebośki a tu widzę że znajome miejsce na zdjęciu. Wczoraj na odcinku nizinnym w 2h kilkanaście okoni >25 i trzy klenie. Ryby nie powalały wielkością ale zabawa była. Nie wiem co jest z kleniem, te które widziałem były kompletnie niezainteresowane przynętom. Na kotwiczce tylko te z głębszych dołków. może ktoś wie o co chodzi bo nie mam na nich sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.