Skocz do zawartości

Krótki kij sandaczowy na Solinę


kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ma to być kij pod koguty, to zdecydowanie Batson IMB784 RX7 1,98 7-28 lub nieco dłuższy IMB844 RX7 2,13 7-28 ,ze wskazaniem na ten pierwszy - optymalna długość do łowienia na koguty.Nie będę się rozpisywał o zaletach czy wadach tych kijów bo sporo o nich można znaleźć na stronach internetowych.Od siebie dodam tylko że jeżeli chcesz komfortowo łowić sandacze to musisz mieć dwa kije ,jeden do kogutów a drugi do łowienia na gumy;) co nie znaczy że tymi kijami nie da rady łowić na gumy.Da radę ale... No właśnie.O ile przy mniejszych gramaturach można jeszcze znaleźć pewien kompromis (MHX) tak przy ciężkim łowieniu (+30g) "wady" danego kija szybko odczujesz odnośnie stosowania czy to gumy ,czy to koguta.

Jeżeli "macałeś" już MHX-y to fajnie,teraz możesz mieć porównanie do np.Batsona.Posiadam kij na blanku IMB844 i służę nim o ile będziesz zainteresowany aby go sobie obejrzeć;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dzisiaj do "FC" jaka jest różnica między blankami MB844-2-MHX a Batson RX7 IMB784.

Dostałem szybką odpowiedź cytuję "Batson jest jednoczęściowy, a MHX dwuczęściowy. Batson poprzez to, że jest w jednym kawałku, jest ostrzejszy i trochę szybszy. Biorąc pod uwagę ciężkie łowienie sandacza z opadu, oraz kogutowanie, oba się sprawdzą jak najbardziej.

Teraz, to trzeba wszystko na spokojnie przemyśleć i podjąć właściwą decyzję,:rolleyes: co by potem nie żałować.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miko jestem ciekawy jaką decyzję podjąłeś ? Zamówiłeś jakiś kijek sandaczowy ?

Ja już czekam od 29 lutego (wtedy wpłaciłem pieniążki na konta FC) na batsona RX7 imb 784 przyjdzie dopiero w połowie kwietnia .Ciekawy jestem dlaczego tak długo się czeka na gotową wędkę od nich ,czy oni aż tak dużo mają zamówień ,muszą mieć naprawdę dobrą renomę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroku, a ja dla odmiany zamówiłem na blanku MB844-2-MHX. Czy to dobry wybór? Czas pokaże. Żeby było śmieszniej, kijek zamówiłem w nowo powstałej mini pracowni w Rzeszowie. Byłem wczoraj zobaczyć, jak się prace posuwają i muszę powiedzieć, że na pierwszy "rzut oka", kijek prezentuje się bardzo ładnie. Jak dobrze pójdzie, to w piątek będzie do odbioru.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

@kroku,czy ja coś łowię?Mój sandaczowy zbiornik przestaje istnieć jest już w fazie agoni...Sandacze to tłuką widłami miejscowi kłusole , poniżej zapory a Ty pytasz czy coś łowię :D.Kij wystawiłem na sprzedaż bo pewnie stał by w szafie przez kilka lat,kończę z kogutowaniem

...Oczywiście to żart.Nie mam zamiaru rozstać się z tą przynętą ,choćby mieli zaorać Wilczo,posiać trawę i zrobić pole golfowe.Są jeszcze inne zbiorniki;).Kij mogę sprzedać ale nie muszę,wyjąłem nim kupę ryb,może 10% spięć a więc to dobry badylek.Powód jest taki ,że "wzięła" mnie Xzoga:).Trochę inne blanki,inna technologia,świetne czucie i moc przy 99% węgla i ...nie łamliwe.Mam na gumy sandałkowe xzogę 4 kg i pomimo że to nie super szybka kosa na sandacze to nie chcę innego badylka:D.Zresztą jak czytam o teraźniejszemu parciu na hiper fasty to aż mi się śmiać chce co potrafi robić reklama...Moim zdaniem fast wystarczy ale dobra konstrukcja blanku.W zimię planuję uzupełnić sandaczowo-szczupakowy "arsenał" o drugą xzogę 5kg,tym razem bardziej na koguty .Tymi dwoma kijami ogarnę zdecydowaną większość wód na ktorych łowię.Jeżeli szukasz coś "cieplejszego" od IMB batsona to zastanów się nad xzogą 4 kg (góra tak do 30gr) lub nieco mocniejszą 5kg.

Jutro prawdopodobnie będę turystycznie w okolicach Solin,mogę wrzucić badylka,pomacasz co to za blanki.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzielił kilka postów z wątku http://www.fishing.org.pl/f34/koguty-wykonanie-i-ocena-przynet-2159/

@Kroku sam zastanawiałem się nad MHXem MB842-2, poprzedniego P843-2 udało mi się połamać - to bardzo delikatna konstrukcja była :D MHXowi podziękowałem, Robert uzbroił mi Xzogę do 4kg i jestem b. zadowolony, blank jest bardzo czuły i co dla mnie najważniejsze b. wytrzymały, do podanych przynęt będzie naprawdę spoko, kogut czy guma nie ma znaczenia, z przynętami tymi radzi sobie znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.