Skocz do zawartości

Jaką muchówkę wybrać ?


Arek632

Rekomendowane odpowiedzi

Team Dragon to bardzo fajna wędęczka ,bardzo przyjemna akcja .Konger WC jest troszkę sztywniejszy tak że 4-5 to takie 5-6 .TD tournament Trout czy jakoś tak też fajny,patyk 2 lata temy wybierałem go dla kolegi.Gimzi kołowrotek konger grandis fly jest dosyć nową propozycją na naszym rynku i poczekajmy aż znajdą się jakieś opinie o nim -sam chciałem go zakupić bo wygląda bardzo ładnie i fajnie mi się nim kręciło.Gimzi przypon pleciony Orvisa + dwie końcówki bimini kosztują 75 zł nie licząc kosztów wysyłki,tak że to jest naprawdę wielki wydatek -posiadam taki przypon ale jeszcze nie widział wody .Z tańszych przyponów plecionych polecam Ci w 100% przypony śp.Edmunda Antropika kosztuje nie dużo a nie da rady go zniszczyć,inne przypony typu Hends lubią się szczepić ,troczyć .Ja praktycznie cały czas łowię przyponami plecionymi i jest to dla mnie najlepsza alternatywa ,nie kupuje konicznych przyponów ani nie wiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypon Orvisa to najlepsze co dotąd miałem. Jeżeli łowi się na dużej rzece typu San, można mieć rok, dwa. Jeżeli na małych zakrzeczonych rzekach, można uszkodzić w ciągu jednego dnia. Ale jest wart swojej ceny. Tak jak Kroku napisał, alternatywa jest Edan, też niezły, chociaz troszkę za gruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panów,

Chciałbym spytać o muchówkę St. Croix Pro Graphite 8' 6" 5WT. Czy ktoś na nią łowi ?, bo sam takową posiadam i chciałbym spytać czy nadawałaby się na klenie lub pstrągi na Wisłoku ew. Sanie. Jestem w tym temacie zielony i nawet nie wiem co oznaczają te znaki : " 8' 6" 5WT". Cierpliwych proszę o wytłumaczenie :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jestem w tym temacie zielony i nawet nie wiem co oznaczają te znaki : " 8' 6" 5WT". Cierpliwych proszę o wytłumaczenie :) ...

Wędka spokojne będzie na klenie i pstrągi. Oznaczenia długości wędki ' stopa " cal, a więc 8 stóp i 6 cali czyli 259 cm; WT ciężar wyrzutu dla wędki muchowej klasa linki w tym przypadku 5 AFTM.

Edytowane przez ZDZISŁAW CZEKAŁA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :)

Chciał bym was prosić żebyście mi doradzili w wyborze klasy wędki , Będę łowił przeważnie na Wisłoku czasami żwirownia na Kwiatkowskiego.Chciał bym łowić przeważnie klenie płotki itp . jaką klasę Wędki byście mi polecili na wisłok ?? A i mam jeszcze jedno pytanie czym się różni wędka dwu składowa od wędki trzy składowej lub cztero składowej ?? Z Góry Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.