Skocz do zawartości

Zalew w Głuchowie


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

Okręg PZW Rzeszów

Jadąc z Łańcuta w kierunku Przeworska cały czas główną drogą, podjeżdżasz na spore wzniesienie, na szczycie tej góry po prawej stronie jest BISPOL, za jakieś 200 metrów będzie pas do zjazdu w lewo (zobaczysz na pewno). Dalej już prosta sprawa. Zjeżdzasz na sam dół asfaltówką, na końcu drogi w prawo i jesteś na miejscu. Fotka:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez obroncamrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj troszke popadało , po deszczu postanowiłem wybrać się na ten akwen. 5 godzin siedzenia i bez efektów. Nawet najmniejszego dzióbnięcia, łowiłem z gruntu na białe robaki. Naprzeciwko mnie przyjechało dwóch gości na spinning złowili parę szczupaczków ale takie 20-30 centymetrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dziś z kolegą na spining (głównie to preferuje łowienie z gruntu, ale po wczorajszym 5 godzinnym siedzeniu bez efektów,wolałem dziś pospinningować ) siedzieliśmy z 3 godzinki i mi siadły 3 szczupaczki takie 30-40 cm , kolega miał 2.Niektórzy mówią, że tam niema białej ryby , ale po rozmowie z wędkarzami, stwierdziłem ( znaczy oni tak twierdzą ) że jednak coś tam jest. Jeden gościu mówił, że ostatnio złowił tam 2 liny jeden miał podobno 39 cm. A na własne oczy widziałem jak gościu w siatce miał karpika kolo 40 cm. ( Niestety sam nie złowiłem tam nic z białej ryby, ale byłem tylko raz na grunt). Moim zdaniem musi tam coś pływać większego tylko w małych ilościach, a że zalew jest nawet duży to ciężko złowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla odmiany i również z tego względu że w Wisłoku woda jak kawa - wybrałem się nad ten zalew. Było kilku wędkarzy, ale ryby nie chciały współpracować. Złowiłem jedynie małego, niewymiarowego szczupaka. Pierwszy raz byłem na tym przebudowanym zbiorniku, no i co mogę powiedzieć? Powierzchnia znacznie wzrosła, oczywiście to wielki plus (wcześniej woda była oblegana przez masę emerytów). Niemile zaskoczyła mnie ogromna ilość roślinności wodnej. Całe dno wokół zbiornika zarośnięte niemiłosiernie. Praktycznie co rzut na kotwiczkach wyciągałem jakieś zielsko. Miejscami skupiska trzcin, co utrudnia dostęp do ciekawych miejsc - w sumie to i dobrze :) Pomimo podwyższonego poziomu wody, na przeważającej części widać płycizny.

Z konieczności musiałem złamać znak zakazu kąpieli (tzn znak stoi nadal), ale wobler odzyskany :D

Na północnej części zbiornika leżał martwy leszcz, jakieś 30 cm, nie mierzyłem ...

Za parę lat powinien to być kawałek dobrej wody. Na razie dajmy czas przyrodzie, niech to wszystko ładnie zarośnie a ryby urosną.

Kilka fotek wschodniej części zbiornika i dopływu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korzystając z pogody wybrałem się rowerkiem. Nie pisałbym o głuchowskim standardzie 2x 40cm, gdyby nie jedno zdarzenie.

Około 6.30 kontrolowała mnie PSR, byli 3 panowie. Podobno zwykle jeździ ich 6. Także jak ktoś nigdy nie doświadczył kontroli a chce mieć większe szanse to niech się wybierze nad Korczak. Piszę o tym dlatego, żeby przypomnieć o rejestrze, bo u mnie skończyło się na pouczeniu. W tym roku wpisywałem zawsze przed a tym razem postanowiłem po wędkowaniu...

Edytowane przez bartosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zbiornik ten jest bardzo dobrym przykładem jak można spieprzyć dobre łowisko i zamienić go w zarośnięte, nieciekawe i płytkie bajorko z pistoletami i jaziami dłoniakami.

Gdy kilka lat temu było to dość głębokie zaraz przy brzegu, ciekawe, zasłonięte od wiatru i ciche łowisko ktoś z góry wymyślił sobie, że zrobi kąpielisko i łowisko i jeszcze na tym zarobi. Niestety chyba tylko zarobił bo ani dla ryb ani do kąpania się nie nadaje. Jak ktoś zarybia 3x większą ilością szczupaka w stosunku do innych ryb to tak jest a mianowicie, na zbiorniku szczupak<50 zatrzęsienie a innych ryb śladowe ilości. Haszczy, moczarek i kupe zielska wystaje z wody, o amurze to nikt nie pomyślał bo woleli wpuścić większego karpia, którego i tak wyłapali z rejestracjami R... Jak przy spuszczali wyłowili ładne ryby to nikt się nie upomniał żeby ktoś je zwrócił. Szkoda tam jechać, chyba że pobawić się z jaziami dłoniakami albo czekać aż któraś z tych paru sztuk karasia lina albo karpia się złakomi. Na poprzednim zbiorniku widziałem jak gość wyciągnął szczupca 1,20m. A tutaj nie ma szansy dorosnąć do 80 cm bo worują mniejsze regularnie.

Niestety to pierwsze łowisko zostanie tylko na pierwszych stronach tematu, działacze są zadowoleni, każdy ma głęboko co z tym będzie, ważne, że składki płacą, jeszcze się bezczelnie pytają czy dam jakąś dodatkową opłatę na zarybienia. A pytam się, gdzie, co, czym i kiedy wy zarybiacie? Trzcianę karasiami? Czy kupicie 200sztuk karpia handlowego po 40 cm żeby go od razu wyciągnęli zamiast wpuścić tonę 10cm, którego tak szybko nie wezmą z worami.

Szkoda gadać, chyba wykopię sobie oczko koło domu bo na staw mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Okoni tam praktycznie nie ma, miejscowi mówią że w ogóle, ale była wpuszczona mizerna ilość małego podobno i w tamtym roku się to sprawdziło, złowiłem kilka razy okonki po kilka cm a z paprochem zaliczysz masę obcinek, takżę radzę albo zaczekać do maja albo wziąć spławik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

W dniu 01.06.2013 odbędą się zawody dla dzieci do lat 14-tu z okazji Dnia Dziecka. Zawody zostaną rozegrane na zbiorniku Głuchów od godz. 15.00 do 17.00. Zbiórka zawodników o godz. 14.30.

Zarząd Koła PZW w Łańcucie zaprasza dzieci naszych członków do wzięcia udziału w Zawodach i życzy udanych połowów.

Warunkiem udziału w zawodach jest obecność opiekuna dziecka, oraz posiadanie siatki do przechowywania ryb z obręczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.