Skocz do zawartości

Przeróbka wędki Konger Brawo 265


michal85

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

panie Zdzisławie, mam pytanie odnośnie przeróbki wędki, mam kongera brawo 265 i jak dla mnie jest troszkę za długi i chyba trochę za bardzo się gnie (ja lobię szybkie kijki) (choć niby ma być pod klenie/ a akcja "brawo" podobno na klenia jest najodpowiedniejsza :rolleyes:)

panie Zdzisławie tak sobie pomyślałem, skrócić ten kijek o jakieś 15/20 cm / co się wtedy stanie ??

czy on się usztywni ?? i będzie szybszy?? a i czy jak go skrócę to z blankiem się nic nie stanie ?? (nie zacznie się strzępić/czy coś, i nie straci mocy ??)

według mnie ten zabieg skrócenia (oczywiście od szczytówki) właśnie zrobi go trochę sztywniejszym i zwiększy to cw ( czy się mylę :rolleyes:)

proszę o odpowiedz i doradzenie jak z tego kijka zrobić coś szybszego i czy to co chce zrobić w ogóle na sens (na klenie) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samej wędki nie znam mógłbym coś powiedzieć gdybym wziął kijaszka do ręki. Co do skrócenia wędki przysłowie mówi „... uciąć skrócić i … wyrzucić ...”. W pierwszej kolejności należało by zobaczyć czy zmiana osprzętu, przelotek i ich prawidłowe zamontowanie nie poprawi zdecydowanie pracy, szybkości, funkcjonalności wędki sądzę, że tak. Ewentualne skrócenie wędki wiąże się z demontażem przelotek i osprzętu (w wypadku korka i uchwytu fizyczne ich unicestwienie). Samo skracanie należy przeprowadzić i od góry, i od dołu (równe części wędki) po dosłownie pół centymetra i sprawdzenie efektu, znowu pół centymetra i sprawdzenie …. i tak dalej, i tak dalej do zadowalającego stanu ale wolał bym przerobić jeśli blank jest tego warty, a może lepiej sprzedać i zamówić coś Hand Made. Koszt przeróbki, a koszt budowy nowej na tanim blanku Batsona RX6 jest podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michał85 kijek zrobi się zdecydowanie bardziej szybki i bedzie można łowić troszkę ciężej, ale nie bardzo ciężko ponieważ nadal będzie do lekkie wędzisko. Jest to niegłupi pomysł "usztywnienia" kijka. Odnośnie szczytówki jak odpowiednio delikatnie i pracyzyjnie się utnie nic się nie będzie rozdwajać. Nałoży się przelokę szczytową(polecam fuji SIC na szczyt), dołoży się omotkę i nic nie będzie widać:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomoc koledzy

ps.

i chyba tak zrobię, a co,.. trzeba coś kombinować a w najgorszym przypadku "utnę , skrócę i wyrzucę ;)

(próbowałem uzbroić kijka ale nie przewlekałem linki przez wszystkie przelotki (ominąłem ostatnio/szczytową) i powiem wam ze akcja jak dla mnie jest lepsza, kijek zachowuje się sztywniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.