Skocz do zawartości

Urządzenia pomocne przy wykonywaniu woblerów


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem dzisiaj fajne urządzenie bardzo pomocne przy majsterkowaniu. Można tym cuda robić z korpusami woblerków, ale także poleruje, rysuje wzorki na blaszkach, frezuje, wierci, tnie. Zastosowań ma dużo i różne końcówki można bez problemu dokupić.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do Dremela, ale 350zł trochę mnie przestraszyło.
Miałem Dremela, cudowny w majsterkowaniu, lecz nie ma po nim śladu tak jak po ekipie od malowania dachu:mad: Ale warty tych pieniędzy:) ale tę co ty masz Dziencioł to zakupie sobie na gwiazdke bo coraz częściej siadam do strugania wobków:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiesz posiadam taką mini szlifierke tyle że bez elastycznej przedłużki. Kupiłem ją jakiś rok temu za około 60 zł i w tej chwili coś z regulacją obrotów szwankuje ale swoją robte już zrobiło. A co do Dremela to miałem okazje kilka razy pobawić się tym cackiem i moge śmiało polecać bo to sprzęt naprawde profesjonalny ale cena może troche odstraszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Miałem Dremela, cudowny w majsterkowaniu, lecz nie ma po nim śladu tak jak po ekipie od malowania dachu:mad: Ale warty tych pieniędzy:) ale tę co ty masz Dziencioł to zakupie sobie na gwiazdke bo coraz częściej siadam do strugania wobków:)

Nawiązując do powyższego, chciałbym aby Koledzy mający doświadczenie z tymi sprzętami rozwinęli temat.

Co kupić?

Czy ktoś może polecić lub odradzić te bezprzewodowe?

Jaki osprzęt będzie przydatny do majsterkowania przy woblerkach itp?

Jak się sprawują te tańsze sprzęty?

Itd. itd.

Wszelkie rady przyjmę z wdzięcznością. Myślę, że nie ja jeden na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowych nie miałem, więc nic nie podpowiem. Tańszych mini szlifierek nie polecam z prostego powodu. Są do niczego. Miałem chyba "Pegaza" z Tesco za 25zł i od nowości miał "bicie". Nie pomogły żadne ulepszania, ale i tak szybko się zepsuł, więc problem miałem z głowy. Jeżeli masz kasę to polecam właśnie Dremela. Dobrze wykonany, dużo różnych końcówek, i na pewno długo posłuży. Z ciut tańszych możesz zakupić tego co ja zakupiłem. Jak na razie działa i jestem zadowolony. Tylko trzeba od razu dokupić dodatkowe freziki, bo w zestawie nie ma tych co potrzeba(jak dla mnie). No i zestaw powinien zawierać wałek giętki.

Czy jest taki sprzęt potrzebny? Jak robisz kilka wobków dla siebie to raczej nie. Małym pilniczkiem też da rade się pobawić i można cuda porobić. Ja szlifierki używam do "rysowania" na korpusie różnych wzorków, rowków i dziurek. Na pewno ułatwił mi życie.

A i jeszcze fajnie się nim poleruje stare blachy.

Edytowane przez Dzienciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.