Skocz do zawartości

Rosną opłaty za wędkowanie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

A jak cenowo to wychodzi takie przenosiny do Krosna?

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale jeśli chodzi Ci o opłaty związane z wstąpieniem do jakiegoś koła z Przemyśla,Krosna czy Jasła to jest to darmowe (przynajmniej tak było i tak powinno być,no chyba,że jest tam jakieś stowarzyszenie które ustala sobie jakieś chore stawki będąc i tak w PZW ),a i z wycofaniem się ze swojego starego koła nie będziesz miał żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz Beret z przeniesieniem do innego koła nie ma problemu. Ja płacąc w zeszłym roku w mieleckim kole wziąłem swoja kartotekę by przenieść się do Łańcuta. Do tej pory leży w schowku w aucie, ale to dobrze bo rozważam teraz przenosiny np do Przeworska. Skoro Przemyśl ma porozumienie z Krosnem to wygląda to całkiem nieźle.

Wróćmy do " porozumień", chociaż nazwa "nieporozumienia" była by lepsza. Przykład- Kilka lat temu nie było porozumienia z Tarnowem. Efekt- 800 m od domu stojąc na rzeszowskiej ziemi łowić w Wiśle nie można bo to woda Tarnowa. Oczywiście wystarczyło przepłynąć pontonem na drugi brzeg na kieleckie wody i "porozumienie" było, albo spłynąć kilka km na wodę tarnobrzeską. Albo tak jak piszecie wyskoczyć na kilka godzinek do Chełma ::). To na pewno nie odosobniony paradoks.

Jeszcze wrócę do opłat za zbiorniki. Na pewno rzesza wędkarzy nie zapłaci w tym sezonie, co mnie akurat nie dziwi. Wpływy do kasy się zmniejszą.Tylko żeby nie stało się tak, że powiedzmy za dwa sezony Okręg zrezygnuje z opłaty za zbiorniki odpowiednio podwyższając stawkę za nizinne nie dając nam wyboru ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrócę do opłat za zbiorniki. Na pewno rzesza wędkarzy nie zapłaci w tym sezonie, co mnie akurat nie dziwi. Wpływy do kasy się zmniejszą.Tylko żeby nie stało się tak, że powiedzmy za dwa sezony Okręg zrezygnuje z opłaty za zbiorniki odpowiednio podwyższając stawkę za nizinne nie dając nam wyboru ::)

Nie wiadomo kto czyta to forum więc może lepiej nie podpowiadaj :P.Oczywiście może być tak jak piszesz,nie wiem dla czego Okręgowi zależy tak strasznie na zbiornikach i jak by nie było ładuje w nie straszne pieniądze.Panowie mamy początek nowego roku więc i w kołach będą zebrania na które przyjadą przedstawiciele władz okręgów więc nie bójmy się powiedzieć głośno o tym co nam się nie podoba.Może nie wiele to pomoże ale zawsze lepsze coś niż nic ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ktoś z władz okręgu (nie wiem co to za goście ale na pewno i ja ich i oni mnie zapamiętają :),dla tych co byli na zebraniu w Strzyżowie wiedzą o czym piszę) mówił na zebraniu to opłaty za zbiorniki wzrosły dla tego,że dzierżawa ich podskoczyła.I tu moje pytanie.Panowie jeśli za 3 lata dzierżawa podskoczy x2 też się na to zgodzicie?Owszem teraz nie zapłacimy i mamy to gdzieś ale tak jak kolega wspomniał we wcześniejszym poście dojdzie to tego,że będzie to przymus tylko ładniej nazwany i to wszystko.I teraz druga sprawa jeśli wiedzą,że takie dzierżawy będą rosnąć może przestać pakować ryby do takich "zbiorników" (oni tak nazywają te sadzawki,a może kurzawki),bo w razie rezygnacji PZW i naszego Okręgu z ich dzierżawy robimy komuś super prezent w postaci sporej ilości ryb,a prywatny przedsiębiorca już będzie wiedział jak to wykorzystać,a żeby było śmieszniej pewnie wykupi taki zbiorniczek za koszty 2 letniej dzierżawy przez PZW.

Szkoda,że my o wysokości stawek dowiadujemy się gdy wszystko już jest ustalone :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siksa sorki ale nie widziałem wcześniej tego zapytania o wagę,tak miałem wage nad wodą , miałem ją ostatni raz bo ją wtedy zgubiłem.A wracając do tematu to można karte opłacić teraz a zbiorniki np. w maju ? ta sama cena wtedy 50 zł czy więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wifer te porozumienia już były wyżej przedstawione i tu wszystko jest jasne tylko dalej nie rozumiem dla czego w wykazie wód który tam jest podany w tabeli jak i w porozumieniach nie ma nic napomknięte o Krośnie i o chociażby Wisłoku powyżej ujścia Stobnicy bo cały czas o to mi chodzi,w tej chwili wynika,że takiego porozumienia nie ma,a Panowie na zebraniu mówili że jest.Ale ja osobiście muszę mieć czarno na białym,bo to,że oni mi powiedzieli,że jest dla mnie to za mało ( i dla czego jak niby jest to nie ma wzmianki o tym).Dodam tylko,że na takie informację czekam nie tylko ja ale i więcej ludzi z mojej okolicy,bo jest to strasznie istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trudne pytanie skierowane do Staszka bo kto ma wiedzieć jak nie on:)

Porozumienia między okręgami jak rozumiem są dla członków tych okręgów. Jeżeli opłacę Przemyśl to nie staje się członkiem tego okręgu bo wpisowego czy składki członkowskiej nie płacę. Płacę tylko pieniądze za udostępnienie mi ich wody do wędkowania. Czyli nie obowiązują mnie porozumienia zawarte przez Przemyśl bo nie jestem członkiem tego okręgu. Czyli jeżeli Przemyśl ma porozumienie np z Krosnem a mój okręg czyli Rzeszów nie ma takiego porozumienia to nie mogę wędkować w Krośnie nawet po opłaceniu składki na Przemyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jak jest porozumienie to nie ma potrzeby robić extra dopłat, i odwrotnie, natomiast z Krosnem z tego co mi wiadomo porozumienia nie ma - ale moja wiedza może nie być aktualna. W każdym razie dopytam jeszcze. Chyba że ktoś poda wcześniej wiadomość aktualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siksa dokładnie jest tak jak piszesz :).

Czyli zmieniam okręg na przemyski, jeżeli nie w tym roku to na pewno w przyszłym tak uczynię. Za przystąpienie do Przemyśla i opłatę na wody górskie zapłacę z moich obliczeń 95zł no chyba, że dopłacę 35zł i będę miał jeszcze wody nizinne. Do tego zapłacę u nas 35zł za wody nizinne. Dodatkowo, jeżeli będzie porozumienie Przemyśl-Tarnobrzeg to za dopłatą 30zł wędkuje w Tarnobrzegu na wodach nizinnych czyli prawie całym województwie. Podyktowane jest to słabą postawą naszego (byłego) okręgu. Poczytajcie sobie jakie obostrzenia są w Krośnie. Wprowadzili nawet limity miesięczne na pstrąga i lipienia w ilości 9szt. U nas można ładować 3 szczupako-sandaczo-bolenie w ciągu dnia!!! U nas nic się nie dzieje. W Polsce są wprowadzane wymiary widełkowe, zaostrza się limity, wymiary i warunki wędkowania.To taka mała uszczypliwość w stronę czytających nas działaczy ZO, którzy na ten rok znieśli wymiar ochronny okonia ;D

PS. Składki jakie podałem są z 50% ulgą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej układance zabrakło jednej rzeczy- po przeniesieniu do Przemyśla i opłaceniu dodatkowo rzeszowskich wód nizinnych nie będę mógł łowić w Wiśle bo to woda Tarnowa. Rzeszów ma porozumienie z Tarnowem na interesujący mnie odcinek ale członkiem okręgu Rzeszów już nie będę. Czyli dodatkowe 90 zł do Tarnowa powędruje,no chyba ,że będę chciał połowić w Wiśle z pontonu to jeszcze stóweczka:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast z Krosnem z tego co mi wiadomo porozumienia nie ma - ale moja wiedza może nie być aktualna. W każdym razie dopytam jeszcze. Chyba że ktoś poda wcześniej wiadomość aktualną.

Jeśli możesz to dopytaj o to.Oczywiście chodzi nie o pełne porozumienie bo takiego raczej w najbliższych latach nie będzie,a o "częściowe" na obwody rybackie danej wody tj.Wisłok,Wisłoka i Stobnica takie jak było choćby rok temu ładnie przedstawione w tabeli.

Czyli zmieniam okręg na przemyski, jeżeli nie w tym roku to na pewno w przyszłym tak uczynię. Za przystąpienie do Przemyśla i opłatę na wody górskie zapłacę z moich obliczeń 95zł no chyba, że dopłacę 35zł i będę miał jeszcze wody nizinne. Do tego zapłacę u nas 35zł za wody nizinne. Dodatkowo, jeżeli będzie porozumienie Przemyśl-Tarnobrzeg to za dopłatą 30zł wędkuje w Tarnobrzegu na wodach nizinnych czyli prawie całym województwie.

PS. Składki jakie podałem są z 50% ulgą.

Powiem Ci,że nie obliczałem nigdy Przemyśla ale chyba coś nie tak policzyłeś: składka członkowska 30zł jak wszędzie,górskie 75zł -nie robisz dopłat do nizinnych na ich okręg ponieważ opłata górska je obejmuje, u nas 35zł nizinne i po ptokach,ewentualnie 30zł i masz Tarnobrzeg.Nawet żeby doszły jakieś groszowe sprawy to i tak masz kawał wody do wędkowania.

Jedyny minus masz taki,że będziesz musiał wygrać GP tam,a nie w Rzeszowie ;).

W mojej układance zabrakło jednej rzeczy- po przeniesieniu do Przemyśla i opłaceniu dodatkowo rzeszowskich wód nizinnych nie będę mógł łowić w Wiśle bo to woda Tarnowa. Rzeszów ma porozumienie z Tarnowem na interesujący mnie odcinek ale członkiem okręgu Rzeszów już nie będę. Czyli dodatkowe 90 zł do Tarnowa powędruje,no chyba ,że będę chciał połowić w Wiśle z pontonu to jeszcze stóweczka:(

No to fakt ale jeśli nie jesteś tam za często to możesz o dniówkach pomyśleć,wiadomo nigdy nie będzie idealnie,żeby tak było to musiała by być jedna składka i wszystkie wody PZW udostępnione dla wszystkich-za tym nie jestem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z matematyki nie jestem orłem, ale jakbym nie liczył to "przeprowadzka" do koła Krosno, czy Przemyśl bardziej mi się opłaca. Z dopłatą na nizinny Rzeszów wyjdzie suma ok 300zł a wody które będe miał do dyspozycji to chyba warte zapłacenia takiej kasy. W sezonie 2009 na opłacenie wód górskich (Krosno, Przemyśl) wydałem ponad 500zł, bo płaciłem dniówki a bywałem tam często. Mam tylko mały dylemat. Czy wybrać koło przemyskie, czy koło kroś... , kros.., czy koło z Krosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt ale jeśli nie jesteś tam za często to możesz o dniówkach pomyśleć,wiadomo nigdy nie będzie idealnie,żeby tak było to musiała by być jedna składka i wszystkie wody PZW udostępnione dla wszystkich-za tym nie jestem :).

Dniówki się nie sprawdzą. Jestem nad Wisłą przeciętnie jeden weekend w miesiącu. Przy czym każdego dnia pobytu łowię 2-3 godziny dziennie. Tez nie jestem za tym by łowić wszędzie za jedną stawkę.

Jakbym miał dostosować opłaty do swoich wymogów to wybrał bym opcję "opłata za konkretną wodę". Duże rzeki podzielone na odcinki, małe sprzedawane w całości. Kupił bym rzeszowski odcinek Wisłoka, tarnowską Wisłę, oraz San w Krośnie i Przemyślu. Bez reszty wód pewnie bym przeżył.

Wiem, wiem- fantazja ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dniówki się nie sprawdzą. Jestem nad Wisłą przeciętnie jeden weekend w miesiącu. Przy czym każdego dnia pobytu łowię 2-3 godziny dziennie.

To faktycznie dniówki odpadają bo się nie opłaci :/.W takim razie musisz sobie wszystko przemyśleć też bym połowił z chęcią na Wisełce-jeszcze nie przyjemności łowić na naszej królowej ;).Ale już cisza bo to nie temat o tym :).

Tez nie jestem za tym by łowić wszędzie za jedną stawkę.

Jakbym miał dostosować opłaty do swoich wymogów to wybrał bym opcję "opłata za konkretną wodę". Duże rzeki podzielone na odcinki, małe sprzedawane w całości. Kupił bym rzeszowski odcinek Wisłoka, tarnowską Wisłę, oraz San w Krośnie i Przemyślu. Bez reszty wód pewnie bym przeżył.

Wiem, wiem- fantazja ::)

Czasem i po marzyć trzeba ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sledze co się dzieje z porozumieniami, narazie jeszcze nie wszytko jasne, płacenie Rzeszowa się zupełnie nie kalkuluje, a jeszcze dopłata za zbiorniki! śmiech na sali, mogla by się chociaż nazywać "doplata za bajorka i glinianki", Przemyśl to ciekawa opcja, jest porozumienie z Krosnem i Tarnobrzegiem, ale dziś jeszcze wynalazłem Tarnobrzeg, który ma podpisane z Przemysłem i Rzeszowem i być możne z Tarnowem, i to możne być tez ciekawa opcja dla Andre.

No i Tarnobrzeg jako jedyny ma swoja stronę, z aktualnosciami, a nie sie tylko podpina pod PZW.org gdzie wszytko jest na kupie...

http://www.pzwtarnobrzeg.pl/porozumienia.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji dotyczących możliwości przeniesienia się do np. koła w Rymanowie (Okręg Krosno) i ewentualnych zyskach dla wędkarza z tego tytułu: 1. Zmiana przynależności okręgowej nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów (wystarczy wybrać Kartotekę z obecnego koła); 2. Możliwość wędkowania na wszystkich wodach okręgów KROSNO i PRZEMYŚL (nizinne lub górskie ? w zależności od dokonanych opłat) z wyłączeniem wód licencjonowanych, i na części wód okręgu Rzeszowskiego w ramach wzajemnej gospodarki na Obwodach Rybackich (rz. Stobnica do ujścia do rz. Wisłok ? rz. Wisłok do ujścia rz. Stobnica ? rz. Wisłoka do ujścia potoku Jodłówka ? zalew w m. Blizne bez rzeszowskich opłat na zbiorniki); 3. Opłata w okręgu Krosno (składka członkowska + opłata okręgowa + fundusz koła): nizinne ? 160,- zł; górskie 220,- zł; oczywiści honorowane są wszelkie należne zniżki; 4. Zyski: łączna suma opłat na Krosno-Przemyśl-Rzeszów mniejsza o ? wody nizinne 90,- zł; wody górskie 150,- zł. Opłaty można dokonać w sklepie Wędkarskim Rzeszów ul. Podwisłocze 10A od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 17:00, w soboty od 9:00 do 14:00, sklep prowadzi również opłaty okresowe na w/w okręgi. Szczegóły tel: 604 617 611.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Ile w tym roku będzie mnie kosztowało opłacenie karty na wody nizinne + zbiorniki ?

Chodzi mi o powiat rzeszowski.

I obowiązuje mnie zniżka uczniowska czy jakoś tak ;]

Patrzyłem na stronę PZW ale nie mogę się połapać w tych tabelkach.

Z góry dzięki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.