Skocz do zawartości

Rosną opłaty za wędkowanie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zgadza się bo zgłaszałem klonka do WW , mimo to bardziej czekam na medal z WS bo tam doceniają to że rybka wraca do wody . Zawsze chciałem mieć fote z medalem , na własnoręcznie wykonanego woba i jeszcze zaznaczone że rybka została wypuszczona , a tego nauczyłem się na tym forum . Medal też jest ładniejszy i trwalszy z WS niż z WW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejku za zbiorniki okregu Rzeszow jak nie wykupisz górskich w których juz zbiorniki sa wliczone to dopłacasz 50zł.Ja biore górskie i okręg przemyski bo zamierzam jezdzic na San w okolicach Słonnego,poprostu bajkowa sceneria no i te ryby ktore oglądałem z kładki wiszącej w Słonnym...SZOK po prostu!!Juz odkładam kase na opłaty i spodniobuty:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejku za zbiorniki okregu Rzeszow jak nie wykupisz górskich w których juz zbiorniki sa wliczone to dopłacasz 50zł.Ja biore górskie i okręg przemyski bo zamierzam jezdzic na San w okolicach Słonnego,poprostu bajkowa sceneria no i te ryby ktore oglądałem z kładki wiszącej w Słonnym...SZOK po prostu!!Juz odkładam kase na opłaty i spodniobuty:):)

Tyle tylko,że górskie,a zbiorniki to dwie rózne rzeczy ;),a i składka pełna to co innego.Więc jeśli zapłacisz 160zł to masz wszystkie wody O Rz,ale możesz wykupić tylko górskie 110zł jak i tylko nizinne 70zł,a te dwie składki ewentualnie uzupełniasz o zbiorniki wtedy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link ze strony okręgu z tabelą składek: http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/24483/63/skladki_pzw_okreg_w_rzeszowie_na_2010_r

Wszystko pięknie i ładnie jest przestawione ;),oczywiście nie był bym sobą gdybym nie napisał,że opłata tzw.dniówka jest u nas stanowczo za wysoka podobnie jak za zbiorniki-takie jest moje zdanie.

Ps.Na tę chwilę jest też coś odnośnie porozumień na przyszły rok ale te informację będą chyba jeszcze uzupełniane,przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam właśnie pytanie odnośnie porozumień: Ma ktoś aktualne informacje odnośnie tej kwestii? Czy w 2010 roku będzie można łowić z rzeszowskimi opłatami gdzieś bliżej niż na "Końcu świata"?

Z góry dzięki za odpowiedzi, mam nadzieję, że nie zdryfowałem za daleko od tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beret jednak masz rację Ożanna jest objęta dopłatą na zbiorniki. Dziwne to bo uznają ją jako wodę otwartą i ograniczają zarybianie karpiem ale kasiorę za zbiorniki pobierają.

Marcin, jeżeli chcę łowić u Twego boku na Sanie w Słonnym czy gdzieś tam gdzie ryby same pchają się do przynęty to mam opłacić też górskie u nas w okręgu czy wystarczy, że opłacę górskie w Przemyślu? My mamy takie górskie rzeki w okręgu, że powinni je zasypać i nie robić wstydu. No i na końcu wspomnę, że 50zł za zbiorniczki, te kałuże to skandal. >:(

Bogol, z tego co wiem, to WW przyznają medale na podstawie wagi. Jak mogłeś podać im wagę jeżeli rybę wypuściłeś. No chyba, że nosisz ze sobą wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, jeżeli chcę łowić u Twego boku na Sanie w Słonnym czy gdzieś tam gdzie ryby same pchają się do przynęty to mam opłacić też górskie u nas w okręgu czy wystarczy, że opłacę górskie w Przemyślu? My mamy takie górskie rzeki w okręgu, że powinni je zasypać i nie robić wstydu. No i na końcu wspomnę, że 50zł za zbiorniczki, te kałuże to skandal. >:(

Pytanie nie do mnie ale postaram się odpowiedzieć.Nasz okręg nie ma porozumienia z Przemyskim,nawet opłacenie u nas górskich nic nie da i nadal nie będziesz mógł tam wędkować (wiem o co Ci chodziło i dla czego pytasz o to).Nie wiem też czy w Słonnym jest San górski ale jeśli tak to musisz opłacić Przemyśl górskie,natomiast jeśli nizinny i na górskie nie będziecie się pchali to tylko nizinne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że opłacenie składki górskiej w naszym okręgu nic nie da. Chodzi mi o to czy muszę mieć opłaconą u nas składkę górską i górską w Przemyślu aby łowić tam na górskich. Dziwne są te porozumienia np: aby łowić na nizinnych w Tarnobrzegu trzeba było mieć u nas opłaconą opłatę górską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.50 zł.za bajora to już przegięcie,dziadkom chyba Alzheimer w głowach poprzewracał, wolę dopłacić 30zł i mam nizinne przemyskie.Zastanawiam się mocno (już 90%) czy nie przenieść się z członkostwem do Tarnobrzega,zobaczymy jaka będzie dopłata na Wilczą Wolę.Jestem ciekawy ilu członków straci okręg przez podobne decyzje,no ale mamy porozumienia z całą Ścianą Wschodnią,przecież do Białegostoku można wyskoczyć po robocie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawa prosta. Wystarczy jak wykupimy wody górskie na Rzeszów, Krosno, Przemyśl i można fajnie połowić. Nerke się sprzeda i po kłopocie. Ale tak czy owak bardziej się opłaci wykupić już tą roczną na daną wode i mieć z głowy, niż płacić za dniówke po te 30-40zł. Tylko sam nie wiem co opłacać. Czy Przemyśl, czy Krosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sam nie wiem co opłacać. Czy Przemyśl, czy Krosno.

Jest jeszcze inne wyjście o ile Krosno i Przemyśl nadal będą mieli porozumienie,sporo ludzi zaczyna tak robić przez co O. Rzeszów traci wędkarzy.Przenosisz się do jakiegoś koła w/w okręgach (przyjmą z otwartymi ramionami)opłacasz tam wszystkie składki,a na Rzeszów tylko 70zł na nizinne jeśli górskie i zbiorniki Cię nie interesują :).Jeden minus jest taki,że nie możesz brać udziału w zawodach typu GP O.Rzeszów ale nie martw się tamci też mają coś takiego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to zdzierają na czym się tylko da... no niestety taka polityka... a według mnie to powinno być tak ze płacisz jedna składkę na cale województwo( oddzielnie nizinne i górskie) i powinniśmy mieć porozumienia z ościennymi województwami. no ale skoro tak jest jak jest to trzeba wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla nas. i mam pytanie bo piszecie ze zbiorniki 50 zł czyli nie są wliczone w składkę na nizinne ? czy np są wliczone w składkę na nizinne ulgowa ( studenci i uczniowie) a normalna składka nizinne już zbiorników nie obejmuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenoszenie sie do Krosna z członkostwem tak jak pisze beret to niezła opcja, mam kilku znajomych którzy tak robią, bo łowią głównie na solinie, a krosno ma porozumienie z przemysłem bez dopłat i chyba kilkoma okręgami blisko oprócz Rzeszowa oczywiście, wszystkiego się można dowidzieć w sklepie wędkarskim na podwisłoczu, tam tez można sobie opłacić krosno bez zbednych komplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robie już od trzech lat opłacam w sklepie na Podwisłoczu lub w Dynowie kartę na wody górskie a w Rzeszowie tylko nizinne + zbiorniki.W 2009 roku zapłaciłem składka członkowska 58 zł + wody górskie 140 zł za Pszemyśl + Rzeszów nizinne razem z zbiornikami 100 zł razem 298 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.