Skocz do zawartości

Tarło klenia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

owszem apioo to jest forum które służy między innymi do zadawania pytań ale są wśród nas ludzie którzy zadają pytania tylko po to żeby podnieść ciśnienie innym albo chcą pokazać jakimi to oni nie są zaje*istymi wędkarzami.

Na weekendzie majowym łowiłem karpie równolegle z chłopakami po 2 stronie u których co 2 karp lał mleczem podczas gdy u mnie na ponad 12 ryb ani jedna (!) się nie zlała na mate. I co powiesz o tym ?

A może również będziesz sugerował że łamie etykę wędkarską ? :) W końcu wychodzi na to że karp się wycierał ?

Mam tylko nadzieję że nie jesteś przewrażliwiony i moja wypowiedź Cie nie zaboli :)

Pozdrawiam etycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Szpilka,

za zaje**stego wędkarza się nie uważam-ale ciągle się uczę i mnie to cieszy:)

"Na weekendzie majowym łowiłem karpie równolegle z chłopakami po 2 stronie u których co 2 karp lał mleczem podczas gdy u mnie na ponad 12 ryb ani jedna (!) się nie zlała na mate. I co powiesz o tym ?"

Przecież nie kwestionuję, tego Co napisał Zdzisław, w jednym miejscu ryby się trą, gdzie indziej nie!

"A może również będziesz sugerował że łamie etykę wędkarską ? W końcu wychodzi na to że karp się wycierał ?"

To żeś pojechał ;-) , znajdź proszę wypowiedź dotyczącą tarła klenia i łowieniu go w tym okresie w której komuś zarzucam brak etyki !

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apioo z Twojej wypowiedzi jasno wynika że zarzucasz Zdzisławowi to że łowił klenie podczas tarła !

Moje wpisy nie dotyczą całego wątku tylko Twojej wypowiedzi bo to od niej się wszystko zaczęło...

No chyba że mam kłopoty z czytania ze zrozumieniem... :)

W każdym razie nie obchodzi mnie to czy łowił czy nie po prostu coraz więcej jest osób na tym forum którzy uważają że pozjadali wszystkie wędkarskie rozumy i są już wędkarzami przez duże W i to mnie drażni stąd mój udział w tym wątku...

Czepiać się każdy może tylko czy o to w tym chodzi... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Apioo z Twojej wypowiedzi jasno wynika że zarzucasz Zdzisławowi to że łowił klenie podczas tarła ! "

Tak to prawda, Zdzisław odpowiedział i co? nic... W innym poście Zdzisław sugerował, że ryby z łowiska zabieram...i co? nic...nawet nie komentowałem, nie chciało mi się nad tym rozwodzić ;) Nawet sobie później wędkę u Niego zamówiłem-po prostu nie jestem człowiek który przenosi emocje z wirtualnego do realnego świata ;)

Mam nadzieję, że moja odpowiedź Cię satysfakcjonuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt niektóre klenie są jeszcze w tarle ale te z miejskiego w Rzeszowie już raczej nie. W zeszłym tygodniu złapałem ich kilka i żaden nie sikał mleczem , natomiast w weekend łapałem w małej rzeczułce pod Krakowem i każdy którego złapałem tym mleczem jeszcze sikał. Ale zarzucanie komuś,że w czerwcu łapie klenie w tarle to głupota (mówię ogólnie do wszystkich) .

Zresztą ja czasami łowie klenie w kwietniu w środku tarła i moim zdanie krzywdy im tym zbytniej nie wyrządzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dla tych którzy są skłonni łowić i wypuszczać przystępujące do tarła klenie: ryba poddana ogromnemu strasowi jakim jest jej wyholowanie i przetrzymywanie poza wodą, często pod wpływem właśnie tego stresu nie jest w stanie złożyć ikry którą już wyprodukowała, podobnie z mleczem. Taka ryba umiera zatruta własnymi gametami! Sam byłem świadkiem znalezienia pięknego pstrąga, niestety martwego długo długo po odbytym tarle. Pstrąg ten był pełen ikry... Tak wpływa presja wędkarska na trące się ryby - uśmierca i dorosłą gotową do rozpłodu rybę i od razu jej nienarodzone jeszcze potomstwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.