Skocz do zawartości

Regał na wędki


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trochę nudą zawiało bo niema gdzie pojechać za bardzo na ryby. Wymyśliłem zrobić sobie regał na wędki. Na pewno niektórzy mają takie już porobione, więc jak by ktoś zamieścił fotkę w celu pobudzenia mojej wyobraźni będę wdzięczny. Dodam że to co już w necie znalazłem - nie podoba mi się, i niema na czym się wzorować.

Dzięki:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robimy 2 regały z bratem. Jak będą gotowe rzucę fotki. Jeżeli się spodoba on jest chętny robić na zamówienie:) Ten podsufitowy będzie najprostszy w wykonaniu, ale myślę że ładniejszy byłby w drewnie.

Edytowane przez kafel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regał już prawie skończony. Zostało dokładnie przeszlifować elementy, dopasować, skleić, polarierować, pocałować, użytkować:) Dopinam fotki po wstępnym montażu, jak będzie gotowy całkowicie to też pokarzę zainteresowanym. Namawiam do klecenia takiej cepelli każdego. Specjalne podziękowania dla @andre.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszesz mały poradnik, albo chociaż co potrzebowałeś ? Sam chętnie bym sobie zrobił taki stojak.

Potrzebne mi było:

4 sztachety :) dł. około 1200mm

1 deska dł około 1000mm szerokości nie pamiętam - ale to wg uznania

drewniany wałek fi 12 dł około 1000mm

drewniany wałek fi 8 dł około 1500 mm

10 specjalnych wkrętów do mebli

papier ścierny 80 i 220

otwornica do drewna

wiertarka

wiertła - na pewno 8 i 12

klej wikol

lakier domalux

piłka do metalu

pilniki do drewna

kątownik i ołówek

gumowy młotek

6 browarów - marka i typ wedle uznania:)

święty spokój i chęci

Materiał dostępny w Rzeszowie w sklepie na literę C (żeby nie reklamować) czyta się przez Ka:)

To chyba tyle jak coś to pytać:beer:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo fajny i godny polecenia.A tak od siebie,to tą deseczkę na której stoją wędki wmontował bym pod niewielkim kątem.Wiadomo,po niejednej wyprawie z wędek spływa woda,a i na koniec sezonu umyte kijki ładnie by sobie obsychały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Regał ukończony. Fotka jak obiecałem dołączona. Uchwyty na kije filcowane. Zaślepki na każdej śrubce - co mogłem zrobiłem najlepiej jak potrafię. Jak ktoś wymyśli coś podobnego niech podrzuci fotkę.

Pozdrawiam

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zrobiłem regał. Kosztował mnie kilka zł (kwestia gwoździków i wkrętów). Udało się nawet bez wyżynarki, chociaż nie mogłem wymyślić jak zrobić te półkola. Naszkicowałem cyrklem, powywiercałem dużo otworów na tych liniach i powyciągałem obcęgami delikatnie. Zamiast gumy w półkolach zastosowałem gąbkę a uchwyty na kołowrotki odgiąłem lekko do góry żeby nie pospadały.

Dzieło sztuki na miarę kolegi salomona to nie jest ale egzamin praktyczny zdaje na 5 :D

Dzięki salomon za pomysł :beer:

Edytowane przez bartosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.