Jump to content

Kormorany


raftik

Recommended Posts

Nie wytrzymałem :)wczoraj w błocie i wiaterku na Wisłoku złapałem pierwszą rybkę sezonu płotka była tą pierwszą:P martwi mnie jednak duża ilość kormoranów na Wisłoku w okolicy nowej wsi:mad:

Link to comment
Share on other sites

15 leciało w stadzie:mad: a potem pojedyncze osobniki przecinały niebo :(w tamtym roku skubaniec mi centralnie koło spławika wypłynął a w pysku miał krąpia albo leszcza nie mógł sobie z nim rady dać :eek:co roku to więcej jak tak dalej się będą panoszyć to nic nam ani wydrom nie zostanie :(

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam z całym szacunkiem ale kormoran też piękny jest, pamiętam jak dziś wycieczkę szkolną na Mazury i wyspę na którym urzędowały. Jezioro Dobskie malowniczo wygląda a może dzięki tej wyspie, dzięki tym ptakom i ich odchodom. W pół uschnięte drzewa... Czy ktoś zauważył czy nasza populacja Podkarpacka kormoranów robi takie spustoszenia wśród drzew czy tylko wśród ryb?

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś zauważył czy nasza populacja Podkarpacka kormoranów robi takie spustoszenia wśród drzew czy tylko wśród ryb?

Nie jestem pewny czy jakiekolwiek kormorany gniazdują w naszym województwie. Kormoran to ptak wędrowny. Zimą, kiedy duże zbiorniki wodne pokrywają się lodem, ptaki te poszukują żerowisk z niezamarzniętą wodą, między innymi na rzekach górskich. W tym celu przemieszczają się setki kilometrów od miejsc gniazdowania. Kormorany lubią gniazdować na jeziorach, a najbardziej na wyspach. Jeżeli kogoś interesują szczegóły, proszę zajrzeć TU.

Edited by LuJu
Link to comment
Share on other sites

Witam może źle myślę ale liczba kormoranów jest chyba zależna od ilości ryb, jeśli liczba kormoranów wzrasta, znaczy że liczba ryb też, ponieważ gdyby ryb było mniej kormorany nie miałyby co jeść i ich liczba by malała.

Naturalna równowaga ekosystemu, ale mogę się mylić.:)

Link to comment
Share on other sites

w lecie na mazury a do nas na ryby które nafaszerowane są ikrą no SUPER!!!!!!!:mad: jak tak dalej pójdzie to my będziemy łapać tylko uklejki :eek: ! ptak jest łady ale co za dużo to nie zdrowo tak samo było z bobrami :rolleyes::D

dobrym przykładem jest zalew w Nowej Wsi parę lat wcześniej PŁOĆ na haku to była norma a teraz płoteczkę złapać to sukces odkąd kormorany się pojawiły jest kicha presja wędkarska na ten zbiornik jest coraz mniejsza nawet @rapala to poświadczy więc gdzie się podziały te piękne okonie ,Płocie , jazie ,................ zbiornik umiera

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli widzicie gdzieś kormorany dzwońcie z taką wiadomością do dyrektora Okręgu Pana Kowalika. On czeka na takie informacje dobrze by było przy okazji wysłać jakieś fotki.

I ciekawe co zrobi z tą wiadomością? Zachowa dla siebie pewnie.

Niech się PZW weźmie za górne wymiary ochronne, bo na zebraniu o to zapytałem, to przedstawiciel ZO nie wiedząc o co mi chodzi, odpalił, że gdyby podnieśli wymiar ochronny, to mięsiarze by ich zjedli. A tak, to oni zjedzą rybki, a ZO ocaleje.

A jeśli chodzi o płoć, to wszędzie jej ubywa w szybkim tempie, a kormorany nie wszędzie się panoszą.

Większym problemem niż kormorany wg mnie jest solenie dróg. Teraz właśnie spływają wszystkie zanieczyszczenia do akwenów i zasalają wody i zmieniają jej właściwości. Po mojemu, ryby maja coraz gorsze warunki do tarła i do rozwoju narybku. I tu jest pies pogrzebany. Tak sądzę.

Link to comment
Share on other sites

Po mojemu, ryby maja coraz gorsze warunki do tarła i do rozwoju narybku. I tu jest pies pogrzebany. Tak sądzę.

Myślę że parenaście lat temu wody były bardziej zanieczyszczone ,a jednak ryba była. Jedną z przyczyn jest brak przepływu spowodowany zaporami i nie mogą ryby swobodnie migrować ,a kormorany dokończą dzieła zniszczenia.Nad Wisłokiem w okolicach Krosna pojawiły się dopiero niedawno więc to raczej nie ich wina że niema co łowić.:(

Link to comment
Share on other sites

Codziennie rano na odcinku miejskim Wisłoka można zobaczyć po kilka, kilkanaście kormoranów polujących na nasze rybki. Jakiś tydzień temu znalazłem zdechłego kormorana koło śmietnika przy kładce.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

No i po ptokach a raczej odwrotnie; Będą ptoki.Ekologia górą:eek:.Nie będzie strzelania do kormoranów w dolinie Sanu | rp.pl najbardziej rozbawił mnie ten cytat :

- Kormorany są rybożercami - wyjaśnia Paweł Grzybowski z Gai. Gdyby je przepłoszono, mogłyby przelecieć nad akweny, w których żyją jeszcze cenniejsze gatunki ryb niż w Sanie.
:D

np.na Wilczą Wolę:D

A tak na marginesie to zastanawiam się dlaczego na tym zbiorniku nie ma kormoranów? Odpowiedź jest prosta:

Zdechły by z głodu!:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy