Skocz do zawartości

Zalew Myczkowce


dzidowski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj tutaj od mosty ta cienka warstwa lodu się rozpuściła i pewnie dopiero po przymrozku pojawi sie znowu. Byłem dzisiaj tam nad wodą i widać po śladach że było kilu wędkarzy. A od 1 lutego do tego weekendu co udostępniłem to zdjęcie tutaj nad wodą widziałem tylko 2 razy ślady a jestem co dwa dni na rybach. Przypadek czy magia forum? :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2017 o 17:45, apioo napisał:

Wątki inne niż "moje tajne łowisko" zawsze będą napędzać presję na danym łowisku.

   O ile łowiska te będą tylko tajemnicą wędkarza, który o nich jedyny wie a tak nie jest szczególnie w tym wypadku. Troszeczkę rozsądku. Taka PiS-ana inwigilacja forum to po części prawda ale nie dajmy się zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
10 godzin temu, Piotr Madura napisał:

Panowie, czy ktoś ma sprawdzony sposób jak sprawdzić czy w danym terminie woda jest dostępna do łowienia (brak zawodów)?

 

Piotrek, warto zapamiętać to:

http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/142290/60/terminarz_zawodow_organizowanych_przez_okreg_w_2017_roku

Zawody organizowane przez poszczególne koła wędkarskie, nawet rangi mistrzowskiej, a fakt, że jest ich coraz więcej, nie sprawiają, że zbiornik jest zamknięty dla innych wędkujących. Może być tylko problem z wypożyczeniem w taki dzień łodzi należącej do PZW Okręg Krosno. Dlatego przed wyjazdem zawsze warto skontaktować się z dzierżawcą tych wód, czyli właśnie PZW Krosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pytanko odnośnie Myczkowiec - można połowić spinem po 1 września ?

 

Teoretycznie od przystanku w Bóbrce do zapory w Myczkowcach zakazu nie ma: "Od przystanku koło ośrodka wypoczynkowego w m. Bobrka do zapory wodnej w Myczkowcach" - tylko o który to przystanek chodzi bo nie widzę na googlach żadnego poza tym w środku wsi.

 

Proszę o info jak ktoś się orientuje w tym temacie.

 

Edytowane przez rally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg info które mam - jest to przystanek na początku Bóbrki od strony Myczkowiec, przy ośrodku Andrzejówka.

Tylko musisz uważać, bo strażnicy sami przy pytaniu które to miejsce i jakie tam są zasady nie maja 100% pewności. Jeden mówił ze całość to woda górska i jest na całości zakaz spiningowania po 01.09, za chwile że w wykazie jest inaczej a jakaś dodatkowa uchwala miała być żeby zrobić całkowity zakaz itd.

Inny ze no w sumie jest dopuszczony szczupak - to po 01.09 można spinnigowac.

A wiec ja bym od Andrzejówki w dół do zapory spinningował .

 

 

Bardzo płynna granica z woda górską i całkowietym no kill - moze narobić ci problemów. Bo teoretycznie przepłyniesz metr dalej w górę i jak Cię złapią z rybą w łódce - masz problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem sa tam ładne szczupaki, okonie. Niestety i pstrągi i trocie pływają tez w dół zbiornika na żer.

Ale ja na Twoim miejscu bym spokojnie łowił od Andrzejówki w dół. W końcu Andrzejówka to pierwszy przystanek w Bóbrca- i z żadnego nie jst już bliżej do korony zapory. Kwestia tylko punktu odniesienia po drugiej stronie. NO i jest tam zatoczka gdzie auto zostawisz, miejsce na grila ławeczki, stolik nad woda. Kwestia tylko wodowania sprzetu - jak ponton - to tam dasz rade, jak łwodka to chyba dopiero parking przy kamieniołomie w Bobrce.

Do godziny 20 mam mieć 100% info o zasadach łowienia tam, od strażnika i osoby która tworzyła te zapisy.

Do którego miejsca jest no kill, do którego zakaz spinnongowania, a od którego miejsca zbiornik jest traktowany jak woda nizinna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa w związku z brakiem precyzyjnego zapisu ma być rozpatrywana na korzyść wędkarzy.

Tak więc jako granica brany pod uwage ejst przystanek przy starym ośrodku CPN ..tj chyba zwyczajowo nazywany Nafta. Zaraz przy nim jest przystanek autobusoway z taka dużą zatoczką a Sam przystanek to bardzo duża blaszana wiata. Kawałek dalej za przystankiem w kieruunku Soliny zacyznaja sie kamienne umocnienia brzegu który osuwał się na jezdnie.

NA zdjęciu zaznaczyłem czerwonym X. Kurde - słabo widać. W połowie drogi między Andrzejówką a kamieniołomem w Bóbrce

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Gabriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 100% czy te tabliczki tam sa - obawiam się że ich tam może nie być. A co jeżeli spływasz od kamieniołomu albo płyniesz od drugiego brzegu?

Ogólnie moim zdaniem opis dość nietrafiony i dość nie precyzyjny. PO co było kombinować - na całości zrobić górską, no kill i zakaz spiningowania od 01.09 i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

35 minut temu, Gabriel napisał:

Nie mam 100% czy te tabliczki tam sa - obawiam się że ich tam może nie być. A co jeżeli spływasz od kamieniołomu albo płyniesz od drugiego brzegu? Ogólnie moim zdaniem opis dość nietrafiony i dość nie precyzyjny.

 


Gabriel, jeśli ktoś ich nie wyrwał są na obu brzegach, wyżej zbiornika również są tablice informujące o odcinku złów i wypuść, całość jest dobrze oznakowana, a regulamin łowiska jest bardzo prosty:
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/30/wiadomosci/140467/pliki/informator_wod_krainy_pstraga_i_lipienia_2017.pdf
 

35 minut temu, Gabriel napisał:

PO co było kombinować - na całości zrobić górską, no kill i zakaz spiningowania od 01.09 i po problemie.

Całe Myczkowce to woda górska, złów i wypuść mogłoby być po całości, ale co tam takiego pływa w dolnej części zbiornika, że trzeba z niego wyeliminować spinningistów od września, a muszkarze mogli by to łowić na luzie? Moim zdaniem tam nie ma żadnego problemu.

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Piotr, na Mistrzostwach Świata Juniorów woda zamknięta jest na cały dzień.

Co do mistrzostw okręgu to z tego co pamietam to zawsze po zakończeniu zawodów można było łowić. Zawodnicy schodzili z sektorów a ja zaczynałem łowienie amatorskie :)

Organizator chyba nie ma nawet prawa zamknąć na okręgówkę wody na kilka dni.

Tak wiec spokojnie po 15 i w sobotę i w niedziele możesz łowić.

Dla pewności zadzwonić zawsze możesz i dopytać: +48 13 436 55 68

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.