Skocz do zawartości

Sandaczowy spinning z pracowni


uchal

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem na kupnie czegoś na sandacza . Tzn 270 i powiedzmy w granicach 5-21 gr do 500 zł. Oczywiście z Pana pracowni! Czy jest Pan mi w stanie coś zaproponowc?Wiem , że to niska cena ale można by zaoszczedzic na rękojeści i np ptrzelotkach , nie muszą byc alconite . Dodam że łowię na stradic 4000 fc . Nie wiem czy wogóle będzie mi pasował do wędki 5-21 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500,00 zł (480,00 zł) to Batson Rainshadow RX6. Coś lepszego to RX7 600,00 zł lub prawdziwa okazja RX8 za 650,00 zł (normalnie około 800,00 zł). Wszystkie blanki 275 cm, 2 pc, 10-21g uchwyt Fuji DPS-S, przelotki Fuji Hardloy, rękojeść pianka EVA. Co do kęcioła to moim zdaniem 4000 za duży do 21g ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejanka z pracowni :) ? Aby zrobić taki kijek trzeba najpierw skrócić blank i dokleić do niego protezę w postaci wklejki, jaki w tym sens? Szukałem kijka o podobnych parametrach i zrobiłem sobie kijek na blanku CD z serii BlueRapid 5-21g x-fast i okazał się zbyt delikatny, nie chcę ponownie przytaczać mojej przygody z tą wędką ale napiszę że na sandacza się nie nadawała. Teraz mam Batsona HS1021F 10-28g x-fast i jest ok. Używam tego do gum 3" + 7g główka w górę. Wędka o długości 2,60m, różnica w stosunku do 2,70 praktycznie żadna. Warto dopłacić kilka złotych i mieć dobrą wędkę nie tylko na sandacza ale i szczupaka. Blank jest zacny, warto się nim zainteresować. Opis kijka: http://www.jerkbait.pl/?p=230

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Teraz mam Batsona HS1021F 10-28g x-fast i jest ok. Używam tego do gum 2.5" + 7g główka w górę ... Warto dopłacić kilka złotych i mieć dobrą wędkę nie tylko na sandacza ale i szczupaka ...

Dokładnie tak, a wędka na tym blanku z tanimi komponentami kosztowała by coś około 650,00 zł lub na blanku DSS1025-2 RX6, 2 pc, 260 cm, 10-28g, 10-17 lb, Med/Heavy - 520,00 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Batsona HS1021F 10-28g x-fast i jest ok. Używam tego do gum 2.5" + 7g główka w górę. Wędka o długości 2,60m, różnica w stosunku do 2,70 praktycznie żadna. Warto dopłacić kilka złotych i mieć dobrą wędkę nie tylko na sandacza ale i szczupaka.

Zgadzam się w całej rozciągłości tegoż zagadnienia:D.Świetny kij na rzeczne sandacze.Bardzo dobra relacja jakości do ceny.Zastanawia mnie jedynie chęć oszczędzania na komponentach.Skoro już ktoś ma wydać 500-600zł na kij z pracowni to lepiej odczekać ,dozbierać grosza i zamówić kij ,który będzie spełniał nasze oczekiwania.Tym bardziej że kije sandaczowe pracują w 90% z plecionkami,oszczędzanie na przelotkach wydaje mi się dużym błędem o czym łatwo się przekonać po pewnym czasie eksploatacji.Jak dla mnie Alconite + szczytowa SIC to niezbędne minimum.

DSS1025-2 RX6,

Nie chcę się mądrzyć ponieważ nie miałem tego blanku w ręce ale moim zdaniem ten blank bardziej pasuje mi na szczupaka i łowienia na 'wleczonego" niż do połowu sandaczy na gumy z opadu.Kto często gania za tymi rybkami wie o co chodzi;).Raczej nie ten typ blanku a na pewno nie ta akcja ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapala ostatnie pisaliśmy razem na temat berkleya nano fil i chciałbym przypomniec że jest całkowicie gładka jak żyłka. Więc mogę sobie pozwolic na małą oszczędnośc na drogich przelotkach. ;) Pozatym priorytetem moim jest łowienie sandaczy więc niech Pan mi nie proponuje blanku szupakowego na sandacza. A tak na poważnie to chce u Pana zamówic sobie kij sandaczowy więc proszę mi coś zaproponowac . A ile kosztowała by ta wędka Batson HS1021F 10-28g x-fast o długości 2.60 ?Sam też najczęsciej łowie na gumy 7cm + 7gr główka

Edytowane przez uchal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiści piszemy o blanku rx7 2,60 10-28gr x-fast? Jak tak to bym się zdecydował ale raczej przy zwykłej rękojeści z pianki eva . A mam wybór co do kształtu rękojeści? Jeśli tak to proszę przesła na priv jakies modele!A co Pan myśli o uchwycie Fuji VSSD17 + adapter eva? i na końcu wędki coś w stylu rezonansu (nie mylic z renesansem:) )

Edytowane przez uchal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady jutro muszę skończyć rozpoczętą budowę, a dwa dni to za mało. Najwcześniej na 10-11.11. no i nie wiem co konkretnie (RX7 2,60 10-28gr x-fast to wiem) ale jakie przelotki (Alkonite-Hardloy?) szczytówka oczywiście SiC, rączka korkowa czy pianka, dzielona czy cała i jaka długość dolnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety lód na stawach u nas i nie mam możliwości sprawdzenia czy jest łowny :(. Pozatym kijek leciutki i fajnie się nim łowi . Teraz myślę o czymś pod głowatke bo sezon w pełni! A pływa tu jedna koło Jasła nawet już miałem z nią kontakt! Widziałem ja atakuje i wiem że trzeba na nią solidnego sprzętu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem wybieram się na sandałka z moim nowym batsonem od Pana Czekały. Kijek bardzo fajny , lekki niestety nie miałem przyjemności na niego holowac rybek . Mam nadzieje że się to zmieni dzisiaj . Wieczorem więcej informacji dla zainteresowanych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.