Skocz do zawartości

Sandaczowy spinning z pracowni


uchal

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety plany pokrzyżowała pogoda! Kijek fajny ale ten uchwyt to do bani! Odrazu pytanie czy na nie jest jakaś gwarancja na ten uchwyt? Pomijając fakt, że pianka slizga się przy zakręcaniu (można zniwelowa ten minus klejem ) ale dziś przy dokręcaniu kołowrotka pękła górna częśc uchwytu dokręcałem w pośpiechu ,ale napewno nie za silno kręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, że jest gwarancja. Jestem w małym szoku, że uchwyt Fuji po prostu pękł pierwszy raz się taka niemiła przygoda stała z wędką wykonaną u mnie (ale uchwyt Fuji, aż się nadziwić nie mogę). Prześlij kija do mnie się uchwytem zajmiemy i go wymienimy na wolny od wad.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na prośbę kolegi Apioo chciałbym przedstawi opis rękodzieła na blanku BATSON RX7 2.60 m cw. 10-28 gr. , z pracowni Pana Czekały.

Blank jest chyba dość popularny . Ugięcie raczej szczytowe , które kwalifikuje go jako wędzisko sandaczowe do łowienia z opadu na gumki. Praca gumek mocno wyczuwalna . Niestety pstrykań póki co nie zaobserwowałem ;) . W każdym bądź razie mi bardziej pasuje tego typu wędzisko niż wklejanka .

Zamontowane przelotki to fuji sic (szcytowa) a reszta to fuji hardloy.

Edytowane przez uchal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Batson HS1021F to uniwersalny kij do gum na główkach 7-22g, innymi przynętami tym kijem nie łowię. Długość blanku 2,60m w sam raz do połowów z brzegu. Nie zamierzam więcej inwestować w dłuższe kije, poprzedni Talon MF2 2,75m był dla mnie za długi i wymieniłem go właśnie na tego Batsona i nie żałuję. CW jest dobrze "opisane". 10g to minimum dla tego kija, max to okolice 28-30g i nie powinno się przekraczać tej granicy - blank to tzw. Hot Shot z "delikatną" szczytówką. Kij jest bardzo mocny, ryby holuje się nim szybko i siłowo - ma sztywny dolnik który pod większym obciążeniem lekko się poddaje, nie miałem na nim spadów ryb a wyholowałem ich sporo ;) Jeżeli ktoś szuka dobrego "brzegowego" blanku sandaczowo-szupakowego to można go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kilka dni temu przyszedł do mnie kij z pracowni Fishing Center Batson RX7 IMB784 długości 1.98 i ciężarze wyrzutu

7-28 .Zakupiłem go z zamiarem łowienia na Solinie na koguty .

Został uzbrojony w przelotki Batsony Forecasty ,zastanawiałem się nad przelotkami Alconitami ale to wydatek grubo ponad 100 zł .Zadzwoniłem do I.M i powiedział mi że przy takim blanku nie będzie różnicy w zastosowanych przelotkach ,forecasty mogą troszkę mocniej szumieć i ewentualnie może być minimalne krótszy rzut ,na pracę kija w ogóle nie mają wpływu -tak że zdecydowanie wybrałem przelotka batsona + SIC na szczycie ,podstawowy korek ze wstawką z korkogumy dodatkowo rękojeść zaimpregowana jest preparatem Cork Seal ,uchwyt kołowrotka to fuji SKSS.Zależało mi na takim uchwycie ,chciałem mieć jak najbliższy kontakt ręki z blankiem ,był to bardzo dobry wybór.Uchwyt trzyma się pewnie i jest bardzo wygodny dla dłoni ,jestem bardzo zadowolony .

Co do kija jest to dosyć sztywna pałka ale nie aż tak bardzo jak sobie wyobrażałem .Czuć moc w kiju jak i sama szczytówka jest bardzo szybka ,tak że z podbiciem kuraka nie będzie problemu ,wystarczy będzie tylko ruszyć nadgarstkiem i kogut będzie skakał wysoko ....takie mam wrażenie ,czekam na opinie rapali czy się zgadza ze mną,bo posiada taki sam kij.

.Resztę zweryfikuje czas spędzony z kijem nad wodą ,wtedy będę mógł coś więcej napisać .Powiem szczerze że nie żałuje wydanych pieniędzy i myślę że będę miał kij na długie lata.

Fotka uchwytu FUJI SKSS

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czuć moc w kiju jak i sama szczytówka jest bardzo szybka ,tak że z podbiciem kuraka nie będzie problemu ,wystarczy będzie tylko ruszyć nadgarstkiem i kogut będzie skakał wysoko ....takie mam wrażenie ,czekam na opinie rapali czy się zgadza ze mną,bo posiada taki sam kij.

Zgadza się ,zgadza:D.Przecież nie proponowałbym komuś kija,nie mając o nim pojęcia.Mam taki sam tylko 213.Kij na pewno długo posłuży ,no chyba że kiedyś wpadnie Ci w rękę G.Loomis GL3 Mag Bass :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak popatrzyłem kilka postów wyżej ,gdzie opisywałem swojego batsona imb784 ,super kijek .Nie ma problemów z wyrzuceniem przynęty ,lata daleko jak cholera.Bardzo przyjemnie się podbija kuraka ,ale nie ukrywajmy jest to kij do zadań specjalnych ,ostra orka kogutowa od 15 do 40 gramów .Brania są też bardzo dobrze wyczuwalne .

Teraz nadszedł czas na troszkę mniej gramów tak od 15 do 25-28 gramów, długo szukałem po necie ale wybór padł na MHX MB842.Panowie jeśli wiecie coś w temacie tego kija ,był bym wdzięczny za informacje:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dnia 3.01.2012 at 12:06, krs napisał:

Dla mnie Batson HS1021F to uniwersalny kij do gum na główkach 7-22g, innymi przynętami tym kijem nie łowię. Długość blanku 2,60m w sam raz do połowów z brzegu. Nie zamierzam więcej inwestować w dłuższe kije, poprzedni Talon MF2 2,75m był dla mnie za długi i wymieniłem go właśnie na tego Batsona i nie żałuję. CW jest dobrze "opisane". 10g to minimum dla tego kija, max to okolice 28-30g i nie powinno się przekraczać tej granicy - blank to tzw. Hot Shot z "delikatną" szczytówką. Kij jest bardzo mocny, ryby holuje się nim szybko i siłowo - ma sztywny dolnik który pod większym obciążeniem lekko się poddaje, nie miałem na nim spadów ryb a wyholowałem ich sporo ;) Jeżeli ktoś szuka dobrego "brzegowego" blanku sandaczowo-szupakowego to można go polecić.

Po raz drugi stałem się posiadaczem wędki na blanku Batsona HS1021F z pracowni Fishing Center, poprzedni kij sprzedałem kilka lat temu bo mi zawadzał w szafie,  starszy HS1021F miał nieco inne oznaczenie 10-20lb 10-28g, obecnie produkowany jest nieco "delikatniejszy"  6-15lb 7-21g. Blank z mocnym, grubym dolnikiem i dość subtelną szczytówką, świetny do gum, fajnie pracuje już z  5g główką i 4" kopytem, dla mnie to kij dość uniwersalny szczupak/sandacz choć uznawany za typowo sandaczowy.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.