Skocz do zawartości

Witam ;)


Fly

Rekomendowane odpowiedzi

Na muchę łowię już 5 sezon, i tego oto pięknego słonecznego dnia postanowiłem, że będę sam wykonywał muchy ;)

Poprzedniego sezonu juz się troszkę w to bawiłem z efektami w potaci ryb, ale nie podobały mi się moje muszki ;/

Zakupiłem teraz różnego rodzaju pierza, sierści, nici itp a najbardziej mnie interesuje pewien materiał do robienia jętek majowych:

Proszę o odpowiedzi i będę zadowolony jak ktoś wrzuci kilka zdjęć własnych jętek :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w fishing marcie piankę mają kiepską - twarda jest i słabo się układa:-( to moje doświadczenia z pianką z tego sklepu. Piankę można zdobyć w sposób niekonwecjonalny w salonach pedicure/manicure dają takie buciki jednorazowe właśnie z pianki - tylko odpowiedni kolor trafić trzeba. Tułów do jętek robisz mocując w imadle igłę do szycia sporo filmów znajdziesz na YouTube wpisując extended body mayfly.

Jako że tak jak napisałeś startujesz dopiero w tej dziedzinie polecam:

Jętka - Jak zrobić sztuczną muchę - nie jest to wprawdzie pianka ale zasada budowy podobna

Na tej stronie znajdziesz sporo różnych wzorów do powielenia

tomekfly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka pod panele na pewno się nie nada, pianki do karpiowania nie znam, źródła które podałem są w zupełności na początek wystarczające, zresztą prawda taka, że w zasadzie z bardzo wielu rzeczy można coś fajnego wymyśleć... jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia krętacza.

Sklepy "muchowe" mają to do siebie, że ceny materiałów są czasem absurdalne, kupując w zasadzie te same materiały jako "nie muchowe" często płacimy około 30% wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja kupuję ją w Taimeniu i bardzo dobrze się z nią pracuje,nie jest za miękka ani za twarda i ma 2mm.Brałem też flyfoam od Szymka Madejczyka z Flytiers i też jest super ale troszkę miększa od tej z Taimenia :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Pozdrawiam Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.