Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2012


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie dotyczące pelletu, a mianowicie zakupiłem na jesień Karla Nikla pellet i mam pytanie czy może sobie leżeć w torebce czy lepiej byłoby go do zamrażalnika wrzucić

Otwierałeś czy nie?? Jeżeli był zamknięty nic nie powinno mu się podziać jeżeli masz już tylko część opakowania to spróbuj rozsypać na kartce,podsuszyć i z powrotem do worka.Możesz wynieść do piwnicy i do wiosny powinien być git.

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do znających temat. Posiadam wędkę Mikado Tachibana 3,5 LBS i chciałbym tym także rzucać rakietą Spomb. Czy to wędzisko wytrzyma. Wygląda dość solidnie, jest sztywne, mocne. Zresztą Spomba nie muszę napełniać do końca. No ale sam nie wiem nie próbowałem takiego sposobu nęcenia. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPOMB zwykły, pusty waży 65 gramów (załadowany 180g) i wędka pod niego powinna mieć 4lb-5lb. Nawet jak nasypiesz mało i tak tym nie rzucisz, no chyba, że 20 metrów. Od bidy możesz pomyśleć SPOMB MINI, waży 25 gramów załadwany 85 i jest do kijaszów 3 lb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja do Bombki przeznaczyłem stary kijek Jaxona "Orion". Kijek ma 3.9 i wyrzutu 3,5Lb, do tego kołowrotek z dużą szpulą i nawinięta plecionka oczywiście ze strzałówką i spokojnie tym rzucam, owszem nie szkoda mi w razie czego, tak że cisnę z niego ile da rade. Oczywiście jeżeli rzucam na większe odległości to nie ładuję pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet 3lbs Konger ojca daje radę z rakietą chociaż częściej używany jest PET, co jest mega wynalazkiem do wyrzucenia dużej ilości papu:D A co do spomba mini, to planuję zakupić do nęcenia samymi kulkami. Takich małych 14-15mm mieści się w nim kilkanaście, a z kobry ciężko wyrzucić je na dalszą odległość już nie mówiąc gdy mocno wieje:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Puentując 3,5 lbs da rade bez większych problemów. A co do plecionki w takim zestawie, czy jest konieczna, czy tylko przypon strzałowy z osiem metrów długi wystarczy? Bo wiadome, że im cieńsza żyłka tym dalszy rzut. Planuje przypon strzałowy i do niego żyłkę jakąś 25, 28. Czy taki zestaw będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy da radę wyrzucić bez problemu. Zależy na jaką odległość chcesz rzucać (domyślnie dużą rakietą, nie mini spombem) Bo przy zestawie 3,5lb będzie to problem jak chcesz rypnąć pod 90-100m :) Do tego musisz rzucać z wyczuciem tak jak napisał @manitu. A strzałówka obowiązkowo, bo naładowana w pełni rakieta trochę waży, a przeciążenia są masakryczne. Na 1,5 długości kija powinna wystarczyć. Żyłka 0,28 też wydaje się optymalna. Jak nie będzie szło, to ewentualnie możesz ładować rakietę do połowy :) Mini spombem ogarniesz w zupełności kijami 3lb w górę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia, ale jeżeli waży coś koło 85gr załadowana, to pewnie poleci tak jak zestaw :) Na pewno dalej niż załadowana duża rakieta wędziskiem 3-3,5lb ;) Na wiosnę zakupię i zobaczę czy się myliłem:D Zawsze do wędziska o którym mówisz (3,5lb) możesz użyć PETA, takie kule lecą spokojnie na odległość 100m. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.