Skocz do zawartości

Konserwacja złącza typu spigot


lama

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłącznie używam wędek spinningowych i przy takich jak na razie wystarczało mi pocieranie co jakiś czas świecą.Tylko że z prawdziwego wosku.Pomaga to w nie zakleszczaniu się elementów oraz tym że nie ściera się lakier.Rzecz jasna że jest potrzeba robienia przeglądu przed każdym założeniem gdyż do wosku może doczepiać się piasek a to już nie dobrze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wosku Orvisa. Orvis dodaje go do wszystkich swoich wędek i zaleca nim konserwacje łączy.

Używam od 2 lat i jestem bardzo zadowolony. Części kija ładnie się rozłączają po łowieniu, w trakcie łowienia się nie luzują.

Ferrule Wax for Fly Rods / Orvis Ferrule Wax -- Orvis

Można go kupić także w sklepie Orvisa w Polsce Flyhouse | wdkarstwo muchowe | Orvis, Abel, Patagonia, Thomas and Thomas, Scierra, Royal Wulff, Live Eyewear". Kolega za swój zapłacił jesienią chyba 15 PLN z przesyłką i katalogiem Orvisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ułatwić Ci podjęcie decyzji od siebie dodam że dobrym wyborem będzie...wosk:D.

I takiej podpowiedzi oczekiwałem!!! Dziekuję za ułatwienie podjęcia tak ważnej dla mnie decyzji:D. Wszystkim Wam Koledzy dziękuję również za podzielenie sie ze mną swoja wiedzą:beer:. Wędka już nawoskowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam wędkę z obluzowanym spigotem(rusza się delikatnie góra dół w dolniku, gdzie powinien być na sztywno wklejony), ma ktoś pomysł jak to wydrzeć z wędki bo nie chce wyjść i na czym ponownie wkleić?? distal do łączeń elastycznych się nada??:):beer::beer:

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spigot był zrobiony poprawnie to nie da się go wyciągnąć do góry.

Jeżeli chcesz próbować to trzeba go podgrzać (miejsce klejenia), najlepiej gorącym powietrzem.

Distal do elastycznych się nie nadaje.

To musi być mocne wiązanie. Jeżeli się da cokolwiek wcisnąć spigot tak żeby została szczelina od góry to najlepiej epidian, wolno wiążący i podgrzewanie złącza żeby troche kleju dostało się między blank a spigot.

Czasem spigoty były wklejane na klej termo-topliwy, wiec wystarczy dobrze podgrzać złącze i klej się zaktywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.