Skocz do zawartości

Batson RX6 MB785 MB784


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Używał ktoś kijów na blankach Batsona MB785, MB784 RX6 (ewentualnie MHXa o podobnych oznaczeniach) ? Mam zamiar uzbroić sobie tanią castingową jerkówkę do przynęt max 60g i zastanawiam się nad tymi dwoma blankami. Pierwszy z pewnością będzie dobrym wyborem ale obawiam się że może być zbyt pałowaty, drugi z kolei może okazać się zbyt delikatny do jerków typu Fatso 10S... Wszelkie informacje na temat ww. blanków mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić MHX Magnum Bass MB785 14-35g 12-25 lb blank doskonale nosi od 35 do prawie 100 g

Cytat z Jarkbait:

MHX po Szwedzkich testach. Spasowany z 20 lb calcuttą, to super kij do jerkowania. Ja nim miotałem od sliderów 10f po największego sweepera tonącego. Mega mocny kij.
choć z drugiej strony jeśli mają to być max 52g do szarpania to wydaje mi się, że i RX6 784 powinien dać spokojnie radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten MHX to też ciekawy blank do tego tani. Jednak myślę że dla mnie byłby ciut za mocny. Kijek ma optymalnie pracować pod Sliderami 10F i S oraz Fatso 10, ciężej raczej nie zamierzam rzucać, max to 60g ale sporadycznie. Przez połowę sezonu machałem castingowym Dragonem Millenium Fatso 20-60g i muszę powiedzieć że dla mnie to był przysłowiowy kij od miotły z znacznie zaniżonym cw, dlatego celuję w coś bardziej "subtelnego" o cieplejszej szczupakowej akcji, stąd pomysł z RX6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przez połowę sezonu machałem castingowym Dragonem Millenium Fatso 20-60g i muszę powiedzieć że dla mnie to był przysłowiowy kij od miotły z znacznie zaniżonym cw, dlatego celuję w coś bardziej "subtelnego" o cieplejszej szczupakowej akcji, stąd pomysł z RX6.

Masówki nie porównywał bym do Batsonów czy MHX-ów nie ta jakość blanków (mata, żywica, sposób zwijania itp). Jeśli obawiasz się, że MB784 może być za "delikutaśny" to zastanowił bym się nad IMB784 z racji wyższego modułu węgla poradzi z sześćdziesiątkami, a nie jest wcale taki kołkowaty jak by się wydawało. Cena tylko o 30,- zł większa jak MB785. A wracając do MHX jutro Gabriel będzie u Matuszewskiego to poproszę go o organoleptyczne sprawdzenie MB784, MB785 i MHX785 i przy o kilka pytań i opinii "miszcza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jeśli obawiasz się, że MB784 może być za "delikutaśny" to zastanowił bym się nad IMB784 z racji wyższego modułu węgla poradzi z sześćdziesiątkami, a nie jest wcale taki kołkowaty jak by się wydawało.

Nie wykluczam też i tego blanku, jeżeli faktycznie będzie radził sobie z klockami <60g to kto wie może zbuduję kijek na IMB784 :)

A wracając do MHX jutro Gabriel będzie u Matuszewskiego to poproszę go o organoleptyczne sprawdzenie MB784, MB785 i MHX785 i przy o kilka pytań i opinii "miszcza".

Super, jakby kolega się dowiedział który z tych blanków (plus jeszcze IBM784) byłby najbardziej odpowiedni do przynęt jakie podałem (<60g) optymalnie pracujący pod Sliderem 10S i Faso 10S to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prawie wszystko jasne w zasadzie kilku gości łącznie z p.Matuszewskim poleca do 60g zdecydowanie IMB78 ale 5. Co do MB784 zdecydowanie odpada, a i IMB784 okazuje się, że będzie miało problemy z podbiciem 50-60g. Biorąc pod uwagę, że szukasz czegoś bardziej subtelnego to RX6 MB785 ma głębsze ugięcie od IMB785, a więc jak to określiłeś bardziej "ciepły". Co do MHX785 to jest to zupełnie inna konstrukcja choć węgiel jak w RX6 (IM6) ale ma mocny sztywniejszy dolnik za to szczytówka bardziej miękka niż w Batsonie (MB). Bądź tu mądry i pisz wiersze :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika że dobór odpowiedniego blanku do lekkiej jerkówki to nie taki prosty temat jakby się mogło wydawać :) Szkoda ze blanki ATC nie są już dostępne, jeden z modeli bardzo by mi pasował ATC C606 1,83m 18-70g, może ktoś ma taki blank i zechce mi go sprzedać ;) ? Ciekawy jest jeszcze ST Croix AVC66MF ale jego cena to ok 900zł, z deka za dużo. Skończy się pewnie na MB785, przynajmniej będzie tanio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj okazję porzucać @rapalowym IMB844 RX7 2,13m, 10-20lb. Fatso 10F (48g) dla tego blanku to żaden problem, nie jest pałowaty, fajnie się ładuje, przynętę dobrze czuć na kiju, dlatego zdecyduję się na krótszy model IMB784 1,98m. Zamiast typowej jerkówki będę miał kijek uniwersalny do cięższych gum, kogutów i oczywiście lżejszych jerków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.