Skocz do zawartości

Włos jak zrobić


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega @bartosz wrzucił dobry filmik przedstawiający wiązanie tzw. "węzła bez węzła". Jak już będziesz wiązał przypon, pamiętaj o pozycjonowaniu włosa tak aby włos przylegał do zewnętrznej strony haczyka. Ma to duże znaczenie przy zacięciu podczas pobierania przez karpia kulki.

Tutaj, jako alternatywe masz też bardzo popularny D-rig:

Sposobów wiązania przyponów jest dużo, tylko szukać i testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Ostatnio robiłem przypony włosowe i rurki termokurczliwe zgrzewałem wkładając do gorącej wody. Ładnie się zgrzewały ale okazało się że haczyk w kontakcie z wodą tak się nagrzewał ze przerywał jedno z głównych włókien plecionki. Jak polecacie zgrzewać rurki? Czy zwykła suszarka do włosów wystarczy może para? Może jakaś plecionka lepsza? Ja używałem zwykłej plecionki znanej i lubianej firmy JAXON 25 lbs.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jest to dla mnie dziwne, bo ja również ZAWSZE zgrzewam rurkę termokurczliwą w gorącej wodzie, ale nigdy nie miałem problemów z jakimś szczególnym nagrzewaniem się haczyka, bądź pękaniem plecionki. Używam haków Ownera, 13,50 za 6 sztuk bodajże, haki b.dobre, miałem na nie jedną spinkę od początku sezonu, ale przy samym brzegu, więc wątpię, że to wina haka, do tego plecionka firmy HIKARA i nigdy problemów nie było.

W filmach P. Mroczek zgrzewał zawsze nad parą z czajnika i też mu się zgrzewało, więc pewnie i tu by zadziałało.

Nie próbuj przypadkiem zgrzewać nad ogniem, gdyż na 90% przepalisz plecionkę.

Może za długo trzymasz w gorącej wodzie - u mnie jest to kwestia kilku sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z najlepszych plecionek na rynku to produkty Krystona oraz Kordy ale niestety ceny ...Jeżeli szukasz czegoś w miarę taniego a zarazem posiadającego dobre opinie to proponuję poszukać w ofercie Sufix-a Sufix > Plecionki przyponowe karpiowe > Sklep wędkarski FISHING-MART .Moim zdaniem bardzo dobra relacja jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O plecionkach sufixa słyszałem dość dużo dobrego.

Osobiście w tym roku sprzedawca nakłonił mnie do zakupu plecionki hikary, do 9 kg bodajże, jak na razie spisuje się całkiem dobrze, co prawda nic b.dużego nie wycholowała, ale z karpiem 5kg dała sobie spokojnie radę;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to wina plecionki. 9 zł więc szału nie ma zwłaszcza że to JAXON. Woda nie była wrząca bo najpierw ją przelewałem do kubka. Może polecicię jakąś dobrą plecionkę w cenie do 30 zl.

Osobiście mogę polecić pletkę w otulinie ProLogica, miękka otulina. Jeszcze mnie nie zawiodła:): ProLogic Plecionka Reptilian 25m / 25 lbs Black Silt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chodzi o plecionki do przyponów to polecam ogólnie produkty trzech firm

Sufix - ogólnie bardzo dobra relacja jakości do ceny, po prostu produkt dobry.

Kryston - materiały droższe i już dla wędkarzy bardziej wymagających ,spory wybór, jakość : pierwsza liga !

PB Products - plecionki dla koneserów , produkt świetny choć nie należy do tanich . Od dwóch poprzednich sezonów stosuję i nie zmieniam na inny.Polecam : PB Products Jelly Wire Silt oraz PB Products Skinless Silt obie plecionki w otulinach.

Mój kumpel zakupił ostatnio plecionkę : KORDA N-TRAP SOFT, tak na sucho produkt wygląda dość solidnie , ale czy to dobry wybór okaże się w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co napisał kolega @adasio. Sam mam Krystona, PB jak i Korde N-trap. Moje opinie to takie

Kryston Gold - bardzo dobry materiał przyponowy, super sie robi przypony na tej plecionce, samobója bym sobie strzelił gdybym miał z niej zrezygnowac.

Kryston Jat Black - również dobry przypon, czarny, z cieniutką otulinką, trzeba uwazać podczas ściagania jej bo można uszkodzić plecionkę dość łatwo. Nadaje sie przeważnie do łowisk z mułem jak i ciemnym dnem.

PB (nie pamietam który model) - dobry materiał na łowiska o dośc jasnym dnie jak i ciemnym. Plecionka jest bardzo miękka. Bardzo duzo karpi wyjołem dzieki tej plecionce, co na 2 kiju miałem inne i ani pikniecia.

Korda N-Trap to już inna bajka - powiem krótko "poezja". Super jakość plecionki. Owszem cena jest dość wysoka ale warto.

Kolega @Michał coś wspominał o prologicu i że podobno dobre materiały? a że tak spytam jaki model? Pamietasz:)? BO ja mam jakiś prologica ale zawiodłem się i schowalem rzuciłem w kąt w niezapomnienie. Otulina jest fatalnej jakości.

Podobno TB ma dobre materiały przyponowe za rozsądne ceny.

Edytowane przez kriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jej się nic nie stanie. Chce mieć kilka rodzajów przyponów w zależności od tego gdzie będę łowił. 20 metrów nie użyję chyba przez całe życie. Super Natural też ma bardzo dobre opinie, a jest bez otuliny i jak sama nazwa wskazuje nie jest sztywna. Chyba nie tylko ja robię kilka rodzajów przyponów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.