Skocz do zawartości

Zestaw spinningowy dla nowicjusza za dobre pieniadze.


danjas-dukla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam zestawu do spinningu za dobre pieniądze moja przygoda z spinningiem trwa rok czasu mieszkam w Dukli wiec interesuje mnie wędka na rzekę i potoki... znalazłem moim zdaniem ciekawa wędkę na allegro: PRO zestaw spinning jig 270+6/1bb +AKCESORIA TANIO (2173553645) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. proszę o ocenę czy warto kupić lub podać mi linki do innych zestawów w podobnej cenie pozdrawiam Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kupowanie takiego zestawu. Jest to bardzo marnej jakości zestaw. Za takie pieniądze lepiej złożyć sobie samemu taki zestaw. Jak znajdę chwile to poszukam Ci czegoś ale pasowało by wiedzieć do jakiej kwoty i do czego ma być ten zestaw( rzeka/jezioro) I pod jaka rybę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, takie zestawy to zazwyczaj szajs. Poza tym jak coś jest do wszystkiego - zazwyczaj jest do niczego :)

Podaj kwotę, w jakiej chcesz się zmieścić maksymalnie z kijem i kołowrotkiem i do czego ma to dokładnie służyć - nie do końca na jaką rybę, ale jakich chcesz użyć przynęt, jakiej grubości żyłki etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba każdy kiedyś jest nowy i nie musimy gadać. A co do reszty dzięki za odpowiedzi. Zestaw to tak do 250zł mnie interesuje a chciał bym łapać głownie klenie i pstrągi można u nas złapać klenia do 50cm a pstrąga różnie od szkuta to naprawdę ciekawych rozmiarów 60cm ale to rzadkość przynęty myślę ze max 15-20gr nie będą cięższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybie chodziło o to, że aktywność na forum dobrze zacząć od wpisu w wątku PRZYWITAJ SIĘ (znajdziesz go w dziale Ogólne). Od tego momentu jesteś już swój :D

Pozdrawiam,

LJ

PS. Gotowych zestawów nie kupuj. Na promocjach dobrze się zazwyczaj nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Dukli, to pewnie gł. chcesz łowić na Jasiołce? A jeśli tak to za grubo mierzysz, muślę że kij o CW do max 15 może 18. Rzecz jasna istotne jest jakie przynęty masz na myśli? Jeśli kropek i kleń to od mikro smużaczków do max 5-7 cm, blaszki do max rozmiar 3. Zastanów się nad tym. No chyba, że myślisz o innych łowiskach?

Myślę że za 250 zł kupisz całkiem niezły zestaw jak na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poszukać czegoś z używek.Cena takiego sprzętu to ok 50% kwoty jaką musisz wydać,kiedy w nagłówku widnieje napis "NOWY".Kierując się konkretnymi założeniami i szukając po portalach aukcyjnych a także w giełdach portali wędkarskich ,można coś fajnego kupić za bardzo rozsądne pieniążki.Zaletą takich zakupów jest również to ,że gdybyś przypadkiem nie trafił z wyborem,zawsze możesz taki sprzęt sprzedać ,praktycznie nic na tym nie tracąc;).Sprzedając nową rzecz,kupioną wcześniej jesteś na samym starcie ok.30% w plecy.Oczywiście trzeba uważać na wszelkiego rodzaju "buble" , podejrzanych sprzedawców oraz aż za nadto okazyjne ceny.Myślę ,że ,każdy,kierując się zdrowym rozsądkiem jest w stanie ustrzec się podejrzanych transakcji.

Co do wyboru konkretnych modeli raczej nic nie podpowiem,ponieważ łowienie tych ryb to nie moje klimaty ale na naszym forum jest spore grono kolegów,którzy na pewno Ci pomogą dobrać odpowiedni sprzęt.Witamy na stronach PSW i życzę udanego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Dukli, to pewnie gł. chcesz łowić na Jasiołce? A jeśli tak to za grubo mierzysz, muślę że kij o CW do max 15 może 18. Rzecz jasna istotne jest jakie przynęty masz na myśli? Jeśli kropek i kleń to od mikro smużaczków do max 5-7 cm, blaszki do max rozmiar 3. Zastanów się nad tym. No chyba, że myślisz o innych łowiskach?

Myślę że za 250 zł kupisz całkiem niezły zestaw jak na początek.

Dokładnie jak kolega wyżej pisze taka właśnie mnie interesuję wędka i kołowrotek do tego prosił bym o link np do aukcji lub może ktoś z was ma do sprzedania taki sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij to myślę do max 2,7m np:

Robinson Diplomat Top Spin 2,55m/15g TANIE WĘDK... (2221644375) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

bądż poszukać czegoś na rynku wtórnym

Kołowrotek proponował bym z okumy np octana (5 lat gwarancji)

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wiem, że zestaw przekracza 250 zł ale miałem tak iw ręce i naprawdę fajnie się nim łowi.

Możesz pomacać kijki z kongera czy mikado, myślę że na pewno coś dobierzesz.

Sam od niedawna używam konger iri lucky i jestem z niej zadowolony a bardziej na lekko.

Powodzenia i taaaakiej ryby...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek proponował bym z okumy np octana (5 lat gwarancji)

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Powodzenia i taaaakiej ryby...:cool:

Pytanko który będzie lepszy na rzekę i staw? ten za 139zl czy ten 128zl? Bo bat już wybrałem Konger Black Tiger 2,70m / 18g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.