Skocz do zawartości

Stawy w Weryni


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Ryby jakie tam można połowić to karasie(całkiem wyrośnięte, jest go tam zatrzęsienie), karpie, amury (takie maksymalnie do 4-5 kilo), liny, szczupaki (mało go jest i niewielkich rozmiarów), podobno są okonie mi się nie udało tam osobiście żadnego złapać, jest też trochę płoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupaki (mało go jest i niewielkich rozmiarów)

No to tu mnie trochę rozczarowałeś, miałem się tam wybrać na szczupaki. Zwłaszcza spore nadzieje wiązałem z tą taką "parówkowatą" zatoczką, ciekawy wydawał mi się również ten staw z wystającymi badylami na środku(chyba jakieś pozostałości po trzcinach), był tam jeszcze jeden taki fajny staw z trzcinami, które dzieliły go na dwie części. Już wyobrażałem sobie jak fajnie będzie tam połowić na powierzchniowe woblery a Ty rozwiałeś moje marzenia. Jednak mam jeszcze jeden szatański pomysł, na Weryni byłem tylko raz(tutaj jest napisane coś na ten temat:http://www.fishing.org.pl/forum/index.php?topic=143.0- ostatni post), ale odniosłem wrażenie że karpi tam nie brakuje dlatego planuje wybrać się tam z muchówką(rzucam się od razu na głęboką wodę, ale jak się uda to satysfakcja będzie podwójna) albo chociaż spinningiem. Z namierzeniem karpia problemów nie powinno być, w końcu któryś musi zaatakować...

W rejestrze pisze, że jest tam 6 stawów, czy ten zarośnięty na maksa trzciną też się liczy, bo w przeciwnym razie jednego mi brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szczupaków sporadycznie podobno tam coś większego od czasu do czasu wyciągają (osobiście nie widziałem), ja za czołem tam wędkować dopiero w tym roku efekt spinningowy to kilka szczupaczków w okolicy wymiaru. Jest tam dosyć duża presja wędkarska a co najgorsze prawie wszyscy tam biorą ryby do domu, szczególnie szczupaki. Od miejscowych wędkarzy słyszałem ze wpuszczono tam około 200 sztuk szczupaka z czego większość do największego stawu, podejrzewam ze za dużo go tam nie zostało. A co do liczby stawów to tak z tym zarośniętym jest to liczone. Karpia jest tam naprawdę sporo oczywiście przeważa kroczek, wpuszczono też parę sztuk ponad 10 kilogramowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś odwiedziłem te stawy i spotkałem znajomego łowiącego z pod lodu, efekt jego zasiadki kilka sztuk małych karpików i płotek. Dowiedziałem się również od niego (informacja niepotwierdzona) że w tych stawach są węgorze, tołpygi, jazie i jesiotry (ta informacja wydała mi się podejrzana), co do wielkości okoni w tych stawach chyba muszę zweryfikować swoją informację jednak są sztuki większe niż 15 cm, te największe łapane w tym sezonie z pod lodu przekraczały 30 cm. Podobno stawy były dorybiane już w tym roku karpiem i to by było na tyle z zasłyszanych poltek .

Edytowane przez nug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Otworzyłem sezon na tym weekendzie, parę karpików do 0,5 kg, 1 amur poniżej 0,5 kg. Ogólnie łowiłem na 2 stawach na jednym ryby brały zdecydowanie, na innym bardzo delikatnie i były nie do zacięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wczorajszy wypad nad weryńskie stawy sporo karasi i małych karpików. W dniu dzisiejszym oberwanie chmury i powódź na stawach tzn rzeczka zasilająca te stawy wyglądała dziś jak górski potok po roztopach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W niedzielę 2 godzinki spędzone ze spławikówką zero efektów. Inwazja komarów.

Parę fotek każdego ze stawu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.