Skocz do zawartości

Stawy w Weryni


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1 - nie słuchajcie Arasa, bo to lama:P (joke:P)

Po 2 - na 1 stawie rzeczywiście bierze dużo kroczków, bo sam tam jeżdżę często i to właśnie z Arasem.

Ale w ostatnim czasie co raz częściej zdarzają się większe karpie - pod 60 cm i większe.

24.05 złowiłem na 1 właśnie nie karpia, lecz amura na 61cm.

Znajomy połapał takich karpi po 50, sam takiego z 52 kilka dni wcześniej złapałem.

Wczoraj znajomy na nocce 58cm wyciągnął;)

Jak coś, to mogę troszkę o stawach powiedziec, bo wraz z Arasem, jesteśmy tam często;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to różnie, zależy od dnia i od naszego przygotowania.

Ja osobiście łowie zawsze metodą: jedna wędka na kulke, 2 na kukurydze lub kukurydza + makaron.

Aras chyba podobnie, z tym, że on nie zawsze łowi na kulki:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh:D o czy ty mówisz znamy się?:D nie no joke znam typa:P I tak odnośnie mojego wędkowania dzisiejszego to od 5 rano byłem na rybkach do 10 lecz kompletnie bez brania. Znajomy wędkarz wyciągnął karpia ponad wymiar górny (powyżej 60cm) i weekendowe nocki wiem że 3 również z tych ponad 60 cm zostało wyciągnięte i wróciły oczywiście do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mogłeś porzucać na 2 tam gdzie te patyki wczoraj zabawa była niezła :P bo wpuszczane są niewymiarowe szczupaki, złapałem 4 a kumpel 30:D i okonia jednego 30 cm:) tylko problem w tym że mój najlepszy wobler i paprochy, gumki pozrywałem (na tym stawie łatwo o zaczep)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mogłeś porzucać na 2 tam gdzie te patyki wczoraj zabawa była niezła :P bo wpuszczane są niewymiarowe szczupaki, złapałem 4 a kumpel 30:D i okonia jednego 30 cm:) tylko problem w tym że mój najlepszy wobler i paprochy, gumki pozrywałem (na tym stawie łatwo o zaczep)

Nie wiem, czy to był Twój kolega, ale gość, który łowił tam od samego rana zapiął (co najmniej) 20 szt. - ja tylko 9 szt. + kilka wypięć.

Najlepiej brały na białe kopyta - kopyta biało-czerwone, żółte, seledynowe, oraz "okonki" - były kompletnie nieskuteczne (przynajmniej u mnie).

Nie sprawdziły mi się również obrotówki - a na woblera złowiłem tylko 2 maluchy.

Mam nadzieję, że dzięki temu "pokłuciu" szczupaczki zmądrzały - przez co będą miały szansę ominąć paluchy mięsiarzy i dożyć pierwszego tarła.

PS.

Na stawie nr. 3 wyciągnąłem z wody martwego okonia - ważył ok. 550-600 g - brzuch miał pełny, więc chyba padł przed tarłem (był już w stanie rozkładu) - wyrzuciłem go do lasu, aby nie gnił w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mogłeś porzucać na 2 tam gdzie te patyki wczoraj zabawa była niezła :P bo wpuszczane są niewymiarowe szczupaki, złapałem 4 a kumpel 30:D i okonia jednego 30 cm:) tylko problem w tym że mój najlepszy wobler i paprochy, gumki pozrywałem (na tym stawie łatwo o zaczep)

chodziłem koło tego stawu, widziałem dwie osoby które tam rzucały i myślałem sobie: co za nie mądrzy, zaraz wszystko pourywają.

A dziś sam chyba po kościele tam pojadę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy rano i ja i Aras;/

Ale Brrr.... jak zimno;/

Pogoda się zepsuła, brań jak nie było tak nie ma i wgl wypad nie udany;/

Ja złowiłem jednego kroczka, a kolega linka 25 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.