Skocz do zawartości

Materiały PVA Jaxon


Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym roku jadac na spontana na ryby musiałem kupic jakieś materiały PVA!! Nie było nic innego jak własnie Jaxon i wziąłem siatke 5m i nić! Powiem szczerze że nie miałem jakichkolwiek problemów z tymi materiałami:-)) a nić jeszcze gdzieś leży w torbie!!:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że materiały PVA firmy Jaxon w tym wypadku nie odbiegają jakościowo od oferty innych polskich firm.Po prostu jeden producent tylko inna etykieta;).W dobie ogromnego napływu różnych towarów z krajów azjatyckich to już norma.Chciałem jeszcze na jedną kwestię zwrócić uwagę a na mianowicie ,na czas rozpuszczania się materiałów PVA.O ile w ciepłej wodzie czas ten jest bardzo szybki o tyle w wodzie zimnej ,czas ten może się wydłużyć do kilkunastu minut a w skrajnych przypadkach (woda bardzo zimna),użyty materiał PVA może w ogóle nie ulec rozpuszczeniu.Następstwem takiej sytuacji jest tzw. "glut"-galaretowata masa,która oblepi naszą przynętę. Efektem tak pozostawionego zestawu w wodzie ,będzie całkowity zanik brań.Dla tego ,szczególnie wiosną,zawsze przed rozpoczęciem wędkowania z użyciem materiałów PVA,sprawdzajcie w wodzie przy brzegu ,czas rozpuszczania się siatki PVA (stosowania worków na wiosnę w ogóle nie polecam);).

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o tym ponieważ kilka lat temu,kiedy wczesną wiosną ,wyciągnąłem zestaw z zastosowaną do nęcenia punktowego siatką PVA,na haku znajdowały się jej resztki.Była to produkt bardzo znanej polskiej firmy karpiowej.Od tego zdarzenia zawsze sprawdzam na zasadzie testu każdy nowo zakupiony produkt PVA-tak dla pewności :).Zwracam również uwagę na ...zapach.Niektóre produkty ,potrafią mieć nieprzyjemny zapach... octu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.