Skocz do zawartości

Kilkudniowe nęcenie karpi


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zabrać ze sobą około 20kg kukurydzy na pierwszy raz sypnąć tak 5kg później donęcać. Akwen jest mały więc myślę że nie ma sensu więcej sypać, zestawy będę kładł pod drugim brzegiem i z tamtego brzegu nęcić łyżką by nie robić zbyt dużo szumu. Będą brania to będę donęcał co jakiś czas mniejszymi porcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zasiąść na nockę w najbliższy Piątek. Chcę ściągnąć karpiki w miejscówkę mam dwa stanowiska, postaram się je opisać.

1) 30 m od brzegu głębokość około 2m dno piaskowe kształt taki rogal przed nim około 2.5m do dna a za nim dołek około 3m tak jak by połowa leja po bombie :D Szerokość tego rogala około 3-4 m w najszerszym miejscu. Może być ciężko trafić z gruntu...

2) tak samo około 30 m od brzegu wysepka 5-6m średnicy głębokość około 2m a w koło tak 2.5-3m zależy z której strony.

W jednym i drugim miejscu miałem efekty w zeszłym roku a w tym roku kilka brań. Karpie nie są duże zazwyczaj

1-1.5kg ale trafiają się takie 2-5 kg i na te bym chciał zapolować. Rybka się pod wieczór spławia w obu miejscach ale nigdy nie równocześnie. Nie wiem czy losowo czy na od pogody zależy gdzie akurat żerują, miejscówki są oddalone od siebie około 80-100m.

Na łowisku nie ma bytu takie pojęcie jak presja wędkarska, bo wędkarzy prawie nie ma i nikt nie zanęca wcześniej zazwyczaj jak już ktoś jest to nęci punktowo z koszyczka. Dla tego te większe trafiają się sporadycznie. Owszem w zeszłym roku odnotowano sztuki po 7-8kg ale to już wyjątki i szczęśliwe trafy...

Moje pytanie brzmi następująco którą miejscówkę wybrać... I czym i jak dużo nęcić. Nie wiem czy jest sens sypać kulki i pellet skoro ryby nie mają z nim styczności... A może się mylę ??? Mam kukurydze, pszenice, ziemniaczki.

Ile tego w wodę ładować i jak często???

Z góry dziękuje za rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi się że to wszystko zależy od łowiska jak i samych karpii:rolleyes: Na jesień karpie najbardziej potrzebują tłuszczów, a kuku nie ma ich za dużo!! Mamy w Krośnie łowisko, gdzie na kuku będe łowił aż do zamknięcia, ponieważ jest to mały staw a karpie są tam przyzwyczajone do kuku (my sypiemy i "dziadki" też:D)

Natomiast wybierając się np na Wróblową pewnie całkowicie zrezygnuje z kuku na rzecz kulek i pelletu!

Co do sypania to moim skromnym zdaniem teraz jeszcze można troche sypać a i punktowe nęcenie nie zaszkodzi:)

To tylko moje zdanie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.