Skocz do zawartości

Kijek 4#


Lobosss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o opinie i poradę, czy warto inwestować w te kijki, czy lepiej kupić używkę, a lepszej klasy.

ROBINSON DIAFLEX FLY 2,58 4 AFTM 4sect. OKAZJA (2485163935) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Team Dragon 2,75m AFTMA #4 (2484067978) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Oczywiście kijek ma być typowo pod suchara pod rybki pstrąg, kleń, jaz oraz czasami lipień.

Dziękuję z góry za rady.:):beer:

Edytowane przez Lobosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSy nie są szybkie, co nie znaczy, że źle się nimi łowi. Zależy co kto lubi ;). Ja mam GS #3/4 (stara seria - nowe mają pojedyncze oznaczenia) i GS2 #5, z obu jestem zadowolony. Z tego co czuję, to przy miękkich wędkach ważna jest masa kołowrotka z linką, jeżeli całość jest dobrze wyważona to rzuca się przyjemnie i bez zmęczenia.

Co do ceny, to np. w fishing-marcie #4, 244cm jest za 324zł (bez tuby). GS2 będzie ze 150zł droższa, ale można zaszaleć za tą cenę z klasą i zejść nawet do #2 :D.

Pozdrawiam,

Łukasz

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przewertowaniu innych forum łyknołem tego Diaflexa, gdyż odpowiada mi pod każdym względem(nie lubię wooolnych wędek), a jak spasuje się z resztą zestawu to zobaczymy:D Moglem kupić Rossa, ale jest straszna motka z gwarancja jak coś się sp.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo następny muchołap przybędzie:). Ja posiadam taki kołowrotek, ba nawet takie pudełko jak na w/w aukcji. Kije serii WC Kongera są chwalone nawet na forach muchowych.

PS. Tylko nie wybierz czasem przesyłki kurierskiej pobraniowej:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Panowie Odświeżam temat . Poszukuję wędki Do linki #4 . Chciał bym nią łowić głownie na Wisłoku no i może kiedyś jak nadarzy się taka okazja pojechać na San . Ryby jakie bym chciał łowić to przeważnie klenie może pstrąg,lipień . Będę łowił przeważnie na suchą muchę ale też chce spróbować na nimfę .

Znalazłem coś takiego w jednym z Rzeszowskich sklepów

WĘDKA STEELHEAD PRO FLY 8'6 # 4/5 36405 - RON THOMPSON - intersa-fishing.abc24.pl - INTERSA-FISHING sklep wędkarski wędka kołowrotek sprzęt wędkarski abu mitchell jaxon berkley konger browning zebco quantum, rhino savagear, prologic mivardi

Będzie się to nadawać ?

Macie może jakieś inne propozycje ?

A może ktoś ma na sprzedaż jakąś wędkę do linki #4 ??

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w portfelu 200zł . Z tym że nie chce przeznaczyć całej tej kasy na wędkę :)

@ komandos słyszałem że posiadasz TEAM DRAGON'A i jak sie sprawuje ? Myślę nad nim,jest w karinie na warszawskiej ale podobno 4-ro skład :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam 4 - skład. Problemu w użytkowaniu nie ma a w transporcie zdecydowanie wygodniejszy.

Ja zaczynałem od Dragona - jakis stary model - ważył poniżej 100g, był do linki #5/6 do tego kołowortek jaxona, linka Shakspira i stada lipieni powyżej mostu w Lesku ... tak to kiedyś było.

Z tego co cztałem to Konger WC 2,7m do linki 4/5 powinien byc ok. Sucha, mokra, nimfa a i małe okoniowe strimery obskoczy. Ale to wszystko z opisów - co prawda wiarygodnych kolegów - ale tylko z opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 skład niby może być wygodniejszy w transporcie tylko mi ten "atut" w ogóle nie jest potrzebny :)

Nie mam Samochodu,nie mam problemu z przechowaniem wędki na Rybki cały czas idę z Buta a do wody mam nie całe 200m :)

W 4 składzie, są 4 składy które muszę równo ustawić a np w 2 składzie nie mam takiego problemu :)

Według mnie (może się mylę) 2 skład będzie płynniej chodził niż 4-skład ponieważ 2-skład ma tylko 1 złącze a 4 skład ma ich aż 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem z dziedziny nie do wiary. Muchówki przeważnie składane są z więcej niż 2 elementów a niektóre mają nawet pięć czy sześć elementów. Jeśli chodzi o akcje kija też nie ma różnicy a jeśli tak jak piszesz dopiero będziesz zaczynał to tej różnicy na pewno nie zauważysz :) Ten konger to naprawdę dobry kij za przyzwoite pieniądze.

Pozdrawiam Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłem się i zdecydowałem się na wędkę 2-składową(taka będzie dla mnie najlepsza).

Aktualnie mam wędkę shekspire (czy jakoś tak) do linki 6/7 a linka to #6 .

Teraz pytanie czy na Wisłok będzie Dobra #4 czy5 ?(chce łapać na suchą i nimfę)

@ pawelgibadlo Chodzi ci o kongera WC ??

Edytowane przez VeJeK
dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.