Jump to content

Nimfa - plecionka


dred

Recommended Posts

  • 1 year later...
Moje pierwsze ...

Oj kurcze musisz Pawełku popracować jeszcze nad samym splotem i nad zachowaniem jednej linii. W wypadku plecionek liczy się staranność wykonania i dobór odpowiednich materiałów nie mogą się nadmiernie strzępić, a najlepiej jak są gładkie. Na zdjęciach różne rodzaje plecionek (zaplotów).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Rodzajów splotów jest kilka, jak nie kilkanaście, czasem są tak pogmatwane, że ciężko uzyskać fajny efekt, najważniejsza sprawa to materiał, na pewno efekt jest najładniejszy jak użyjemy gładkiego materiału, ale na początek bardzo trudno utrzymać jednakowy naciąg nici, proponuję zacząć od np. UNI Yarn jak kolega dred:) bardzo fajny efekt można uzyskać z rafii naturalnej, bądź swiss straw. Fajnie też wygląda zaplecione chenille (np. ultrachenille). Jeżeli jest ktoś zainteresowany szczegółami, proszę o kontakt na priv.;)

Link to comment
Share on other sites

Samo plecenie trzy po trzy jest stosunkowo proste i jest jednym z dwóch bardzo istotnych elementów plecionek (pomijam jakość nici do plecenia), drugim ważnym elementem jest odpowiednio zrobiony podkład decydujący o ostatecznym kształcie i wyglądzie przynęty. Można super zaplatać ale jeśli nie połączy się tego z odpowiednio ukształtowanym tułowiem to marny będzie końcowy efekt co niestety widać w Twoich nimfach. Doskonały przykład jak to powinno być wykonane, niezależnie od rodzaju splotu, widać na pierwszym przykładzie (linku) przesłanym przez Gabriela.

Edited by ZDZISŁAW CZEKAŁA
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy